Kőkeményen elverték az oroszokat

2010.02.17. 11:39 DrVodka

Mivel az amerikaiak nagyon gyorsan, csak szabálytalanul tudtuk őket megállítani, és jöttek a kiállítások, panaszkodott az orosz női válogatott csatára csapata súlyos, 13-0-s veresége után. A játéknap másik meccsén a finnek meglepően nehezen győzték le Kínát.

A B csoport második fordulójában az Egyesült Államok csapata szó szerint felvette a kesztyűt, és igen meggyőző teljesítménnyel üzent a kétkedőknek, az orosz női válogatott legnagyobb bánatára. Csak 2 percet kellett várni az első gólra, Monique Lamoureux találatával szereztek vezetést az amerikaiak. A második találat óriási volt, a Minnesota szőkéje, Jenny Potter emberhátrányban varázsolta az orosz hálóba a pakkot. Nem állt meg ennyinél, a továbbiakban még két góllal mesterhármast ért el. Az amerikai csapat 31 éves rangidős gólfelelősének ez  a második triplázása, ami olimpiai rekord. Az első játékrészt 5-0-ra, a másodikat 7-0-ra nyerték a tengerentúliak, a záró harmadban már tartalékolrak, csak egyet ütöttek, 13-0. A gólgyártásból kivette részét Jocelyne Lamoureux is – aki Monique ikertestvére –, ő a 8.-at jegyezte. A 13 gól 34 lövésből született, figyelemre méló hatékonyságot jelezve. Az oroszok 7-szer találták el a kaput, és 8 emberhátránnyal fárasztották magukat.

Jekatyerina Szmolenceva, a moszkvai Tornádó csatára így látta: "Mivel az amerikaiak nagyon gyorsak, tennünk kellett valamit. Csak szabálytalanság árán tudtuk őket megállítani, és jöttek a kiállítások. Ez nem volt a taktika része." A mérsékelt harmadik harmadról a gólszerző bekk, Caitlin Cahow ezeket mondta: "Az utolsó harmadban mindössze azt akartuk megmutatni, hogy mi vagyunk a legjobban passzoló csapat. Ez sikerült." A kanadai nézők a végén az oroszokat támogatták, örültek, ahányszor csak sikerült korongot szerezniük a gyengébbeknek.

A másik meccsen Finnország legjobbjai Kínával csaptak össze. Meglepetésre a távol-keletiek szereztek vezetést, emberhátrányból a 19.k percben, a csapatkapitány Linuo Wang révén. Óriási volt a finnek fölénye a kapura lövésekben, mégis csak a meccs közepénél sikerült egyenlíteniük Karoliina Rantamaki előnyös találatával, majd három peccel később a vezetést is sikerült megszerezniük Venla Hovi góljával, 2-1. Bár a 43 gólszerzési kísérletből mindössze két gól született, a győztes találatot szerző Hovi így nyilatkozott: "Egyáltalán nem voltunk idegesek. A meccs előtt is arról beszéltünk, türelmesen kell játszanunk. Tudtuk, hogy előbb-utóbb úgyis betalálunk.

Két forduló alapján Kanada és az USA kimagaslik a mezőnyből, egy-egy gólt kaptak, 28-at, illetve 25-öt lőttek. A látottak alapján valószínűleg észak-amerikai csata lesz az aranyért, észak-európai a bronzéremért. De addig még lesz néhány összecsapás.