Vonal fölé kapaszkodott a Detroit

2010.01.30. 11:00 Ryan O'Brien

A Washington Capitals kilencedszer nyert, a Floridát ütötte ki. A konferencianyolcadikká előlépett Detroit Jimmy Howard 46 védésének köszönheti a győzelmet. Niittymaki, a Lightning kapusa 146 perc után kapott gólt. Modano 25. a pontszerzők örökranglistáján.

Travis Zajac hosszabbításban lőtt góljával győzte le a New Jersey a Torontót. A center és Zach Parise is 4-4 pontot hozott össze. A győztes gól 46 másodperccel a vége előtt, 4 a 3 ellen született. A Maple Leafs az utolsó harmadban kétgólos hátrányból jött fel. Már csak egy győzelem kell a Washingtonnak, hogy beállítsa a franchise-rekordot. Az 1983/1984-es szezonban 10 meccset nyertek sorozatban. Kilencedik sikerét a Floridával szemben aratta a csapat, a kilenc meccsen 44 gólt lőtt, és csak 19-et kapott a Caps. Michal Neuvirth 35 lövést fogott, de a bekapott négy gól ellenére Tomas Vokoun is 36-ot védett. 2007 decembere óta nem volt ilyen rossz sorozata a Bostonnak. A tavalyi keleti első az utolsó tíz meccséből csak egyet nyert, most Buffalóban kapott ki.

James Wisniewski, az Anaheim csatára a rendes játékidőben gólt lőtt, és a Tampa elleni szétlövés is az ő találatával dőlt el. Antero Niittymaki, a Lightning kapusa 146 perc és 13 másodperc után kapott gólt, a franchise-rekord 170 perc és 6 másodperc még 2005-ből, és John Grahame nevéhez fűződik. Jimmy Howard a Detroitban elképesztő bravúrokat mutatott be a Nashville ellen, 46 lövést fogott, így tudott nyerni csapata. A második harmadban 20-10, a harmadikban 18-8 volt a kapura lövések aránya a Predators javára. Győzelmével a Red Wings továbbjutó helyen áll. A veterán Mike Modano két góljával győzte le a Dallas a Coloradót. A 39 éves center 555. gólját szerezte és 1351 pontjával a 25. helyen áll az örökranglistán, 2008. december 3-a után először sikerült duplázni.

117. játéknap, 2010. január 29.

New Jersey Devils–Toronto Maple Leafs 5-4 (2-1, 2-1, 0-2, 1-0)
Gól: Parise (Zubrus, Zajac), Parise (Zubrus, Zajac), Zubrus (Zajac, Parise), Davis (R. Niedermayer, C. White), Zajac (a hosszabbításban, Parise, Rolston, ee.), ill. Gunnarsson (Mayers, Beauchemin), Orr (Mayers, Primeau), Ponyikarovszkij, Stajan (Ponyikarovszkij, Kaberle). Kapusok: Brodeur 25/29, ill. Gustavsson 16/19, majd Toskala 10/12.

Washington Capitals–Florida Panthers 4-1 (1-0, 1-1, 2-0)
Gól: Backström (Knuble, Green, ee.), Knuble (Ovecskin, Backström), Schultz (Szjomin, Fleischmann), Knuble (Backström), ill. Weiss (Stillman,Seidenberg). Kapusok: Neuvirth 35/36, ill. Vokoun 36/40.

Buffalo Sabres–Boston Bruins 2-1 (2-0, 0-1, 0-0)
Gól: Tallinder (Myers, Gaustad), Vanek (Butler, Connolly, ee.), ill. Lucic (Savard, Chara). Kapusok: Miller 30/31, ill. Rask 21/23.

Tampa Bay Lightning–Anaheim Ducks 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1)
Gól: St. Louis (Stamkos), ill. Wisniewski (Getzlaf, Whitney, ee.), Wisniewski (szétlövésből). Kapusok: Niittymaki 31/32, ill. Hiller 30/31.

Detroit Red Wings–Nashville Predators 4-2 (1-1, 2-0, 1-1)
Gól: Williams (Miller, Filppula, ee.), Lidström (Dacjuk, Zetterberg, ee.), Miller (Stuart, Filppula), Zetterberg (Dacjuk, Lidström), ill. Bouillon (Dumont, Hamhuis), Weber (Suter, Smithson). Kapusok: Howard 46/48, ill. Ellis 25/29.

Dallas Stars–Colorado Avalanche 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)
Gól: Benn (Ott, Morrow), Modano (Fistric, Niskanen), Modano (Brunnström, Petersen), ill. Duchene (Yip, Hannan), Galiardi (Yip, Duchene). Kapusok: Auld 24/26, ill. Anderson 28/31.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.