Dacjuk duplázott, mégis bukott a Detroit

2010.01.28. 11:18 Ryan O'Brien

A Washington nyolcadszor nyert egymás után, huszonegy éve nem volt ilyen sikeres sorozata. A New York Rangers otthon kapott ki csúnyán a keleti utolsó Carolinától, Cam Ward, a vendégek kapusa 37 lövést fogott. Megint kikapott a Detroit, és nyolcadszor egymás után a Calgary. A Vancouver 14 meccses idegenbeli túrára indul.

Ryan Miller 39 lövést fogott, a keleti rangadón a Buffalo szétlövéssel győzte le a New Jerseyt. A Sabres egy pontra megközelítette a Devilst. Az első öt csapat – a Washington, a New Jersey, a Buffalo, a Pittsburgh és az Ottawa – alaposan elhúzott a többiektől, a 6. és a 13. között azonban csak egy pont a differencia. A Carolina is elsősorban kapusának köszönheti, hogy nyerni tudott a New York Rangers otthonában. Cam Ward 37 lövést védett a Madison Square Gardenben, Eric Staal és Szergej Szamszonov is duplázott. A Washington sorozatban nyolcadik győzelmét aratta, ilyenre 21 éve nem volt példa, a franchise-rekord 10 meccses veretlenség, 1983/1984-ből. Pedig sokáig úgy nézett ki, nem lesz meg a győzelem. Két harmad után Giguere nagyszerű védései tartották a lelket az Anaheimben. A végén 44 védésig jutott a kapus, de az utolsó harmadban négy gólt kapott. Alekszandr Szjomin megint duplázott, már 25 gólnál tart.

A Tampa Bay a Montrealt nullázta le, Antero Niittymaki 33 védéssel hozta első hibátlan meccsét a szezonban. A Lightning védője, Steve Downie két gólpasszt adott, Steven Stamkos már a 28. gónál jár. Nem lehetnek boldogok a Detroit szurkolói, a Red Wings a Minnesotától kapott ki, utolsó 10 meccséből csak hármat tudott megnyerni. A Wildban Antti Miettinen, a Detroitban Pavel Dacjuk lőtt két gólt. A Dallas szétlövésben verte a Calgaryt. A Flames sincs jó szériában, egymás után nyolcadik vereségét szenvedte el, legutóbb január 9-én nyert. Mike Modano az 1349. pontját szerezte, amivel utolérte az örökranglistán a 25. Mats Sundint. A Sedin fivérek most nem szereztek pontot, de a Vancouver így is legyőzte a St. Louist. Mason Raymond volt a gólfelelős, kétszer is betalált, Ryan Kesler mindhárom gólnál asszisztot jegyzett. 2007 februárja után először nyert hatot egymás után a Canucks, amely a következő 14 meccsét idegenben játssza.

115. játéknap, 2010. január 27.

Buffalo Sabres-New Jersey Devils 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0)
Gól: Mair (Roy, Paetsch), Hecht (szétlövésből), ill. Rolston (Oduya). Kapusok: Miller 39/40, ill. Martin Brodeur 30/31.

New York Rangers-Carolina Hurricanes 1-5 (0-2, 1-1, 0-2)
Gól: Callahan (M. Staal, Prospal), ill. Dwyer (Pitkanen, Ward), E. Staal (Whitney), Szamszonov (Alberts, Kostopoulos), Szamszonov (Cullen, Kostopoulos), E. Staal (Pitkanen, Brind’Amour, ee.). Kapusok: Lundqvist 19/24, ill. Ward 37/38.

Washington Capitals-Anaheim Ducks 5-1 (1-0, 0-1, 4-0)
Gól: Ovecskin (Knuble, Green), Morrison, Knuble (Ovecskin, Morrison), Szjomin (Liahc, Schultz), Szjomin (Backström, Ovecskin, ee.). Kapusok: Neuvirth 30/31, ill. Giguere 44/49.

Tampa Bay Lightning-Montreal Canadiens 3-0 (1-0, 2-0, 0-0)
Gól: St. Louis (Downie), Lecavalier (Tanguay, Downie), Stamkos (Foster, Lecavalier, ee.). Kapusok: Niittymaki 33/33, ill. Price 27/30.

Minnesota Wild-Detroit Red Wings 5-2 (3-2, 0-0, 2-0)
Gól: Miettinen (Brunette, M. Koivu, ee.), Miettinen (Brunette), Ebbett (Zanon), Latendresse (Belanger, Burns), Havlat (M. Koivu, Zidlicky, ee.), ill. Dacjuk (Lidström, Cleary), Dacjuk (Lidström, Cleary). Kapusok: Harding 26/28, Osgood 20/25.

Dallas Stars-Calgary Flames 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 0-0, 1-0)
Gól: Modano (Barch, Fistric), Neal (Robidas, Eriksson), B. Richards (Robidas, Auld), Eriksson (szétlövésből), ill. Phaneuf (Lundmark, Giordano, ee.), Iginla (Boyd, Langkow, ee.), O. Jokinen (Lundmark, Iginla). Kapusok: Auld 23/26, ill. Kiprusoff 33/36.

Vancouver Canucks–St. Louis Blues 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)
Gól: Raymond (Kesler), Raymond (Kesler, Samuelsson), Ehrhoff (Raymond, Kesler, ee.), ill. Tkachuk (McDonald, Perron, ee.), Oshie (Backes, Kariya). Kapusok: Luongo 25/27, ill. Conklin 31/34.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.