Nino Niederreiter kiiktatta az oroszokat

2010.01.03. 09:05 AG 2.0

Drámai körülmények között búcsúzott az A csoportos junior-világbajnokságtól az orosz válogatott. Az előzetesen esélytelennek tartott svájciak megszerezték a vezetést a negyeddöntőben, de Petrovék a második harmadban 16 másodperc alatt egyenlítettek, majd előnybe kerültek, úgy nézett ki, helyreáll a világ rendje. A harmadik menetben aztán egyenlő erők küzdelme folyt, ami a kapura lövések számában is tükröződött, de az eredmény sokáig nem változott. A svájciak végül lehozták a kapusukat, a 17 éves Nino Niederreiter pedig 11 másodperccel később egyenlített. Az ifjú csatártehetség volt az is, aki a ráadás tizedik percében eldöntött mindent, Svájc nyert 3-2-re. Oroszországban gyász van, Svájcban örömünnep. Annál inkább, hogy a lettek ellen szenvedő, a szlovákokat okosan felülmúló, az oroszokat kiiktató csapat tavaly még a divízió 1-ben szerepelt, és nem is túl könnyen vívta ki a feljutást. A csapat ászára, Nino Niderreiterre – aki öt meccsen nyolc pontot szerzett, de WHL-es mutatói is kiválóak –, máris felfigyelt a nemzetköz, ebben a cikkben azt írják, a remek kapusok után ő lehet az első komoly svájci támadó az NHL-ben. A másik negyeddöntőben az USA elverte Finnországot (6-2), az alsóházban Szlovákia megszenvedett Ausztriával (3-2). Kanada–Svájc és Egyesült Államok–Svédország elődöntők következnek. Az előbbi pár csoportmeccsen már találkozott, a tengerentúliak első nekifutásra 6-0-ra győztek.

33 komment

Címkék: vb a csoport u20 juniorok

Az szép. Erre nem lehet mást mondani.
Hoppá-hoppá... nem kis meglepetés...
Erik a Kanada-Sved donto.
Erősek a svédek nagyon, de én a finnektől többet vártam. a 6-2 nekem kiütés...:)
Kedves barnabas7!
Ez az eredmény a hokiban még nem kiütés.
Emellett a teljes kép kedvéért javaslom megnézni a mérkőzés kapura lövési mutatóját is. Mellesleg aki látta a Kanada-USA meccset az előtt nem kell bizonygatni az amerikaiak szenzációs játékerejét.
Egyszóval ez a finn csapat ezen eredménytől függetlenül valószínűleg igen erős csapat lehet.
@hokikori: tényleg nem lehet olyan rossz ez a finn csapat, de most már évek óta látható, hogy a finn U egy kicsit le van maradva a legjobbaktól. Legnagyobb sajnálatomra.

A svájciak előtt le a kalappal, ennek tükrében kicsit pechesek voltak a szlovákok, mert az ő águkról 3-an kerültak a 4-be.

szerintem is svéd-kanada döntő lesz. annak eredénye meg megjósolhatatlan.
A svajci csapat ugyanazt az elvezhetetlen, unalmas hokit jatsza, minta nagycsapat. Nem is véletlen, Ralph Krueger müve ez a füröszpor szagú borzalom, amihez kitartóan ragaszkodnak svájci barátaink. Mind a szlovákok, mind az oroszok élvezetesebb hokit játszottak. Tarasenko, Burmistrov vagy Filatov biztosan nagy játékosok lesznek a svájciaknál ez csak Niderreitherre érvényes, a többieket annyira érdekes néni, mint kőmüveseket ahogy rakják a falat. Daráltak, korcsolyáztak, ütköztek és vártak a z ellenfél hibáira. Érdemes megnézni, mit produkálnak a csapataik, ha alkotni kell. Lásd tavalyi vb lett és francia meccs. Semmit.
Jó csapatmunka, remek kapus, de azok már 15 éve világszinten vannak. Na meg presze ez a Nino gyerek, aki 17 évesen egészen kiváló játékos.Igazából az egyetlen igayi spiler ebből borzalmasan unalmas csapatból, melyenek tagjai Conz(kapus) és Niederreither kivételével szép Nationalligás karriert fognak befutni.

A finnak egy szint a csehekkel , szlovákokkal, szóval kutya..
Szerintem USA-KANADA.A FInn se jo.
@jardajagr: Nagyon igaz amit írsz,mert svajc tényleg nagyon csunya hokit játsszot.Ha nincsen nekik,ez az ugyes Conz,akkor svajc a kiesésért játcik.A mieink is megvoltak gyozodve,hogy megverik oket,mert mást nem is vártunk toluk.Elokészíto mecsen játszottunk veluk,és kikaptak.Tehát nyertek,mert az unalmas 5-védos hokit játszották,mikor védekeznek,és várják azt a pilanatot mikor breikre mehetnek.Ez rossz a nagy csapatoknak,mert csak egy harmadban hokiznak,míg az orosz kapus márt ki van hulve.Egy svajci pontatlan lovés elég,és a nem dolgozo kapus golt kap.Ugan ez volt a szlovákok ellen is.Mert svajc arra gyenge hogy valakit a harmadjában tudjon percekig tartani.A kanadai edzo nézte a mecset,mát tudják milegyen arecept rájuk.De a szlovákok,meg az oroszok elleni gyozelem neki szárnyakat ad.
Habar csak 1-0-ra vezet Kanada, eleg macska-eger jatek ez a Svajc elleni meccsuk. A kapusuk es a szerencse tartsa eletben Svajcot, ha 5-0-at mutatna az eredmenyjelzo, az sem lenne furcsa.
Szegeny svajciak meg elonyben is gyengebbek, mind hatranyban a kanadaiak.
Mar 3-0-ra megy Kanada, amit tudnak ezek a sracok az mar szinte hihetetlen. Igazi hoki muveszet ez.
@csatoimi: na akkor a haramdik harmados tippem : 5:3 Kanadának
ez a 4 kanadai gól eléggé kijátszott csikicsukira sikeredett...
@Thomas_AV: Svajc nem hiszem, hogy utne meg ket golt. :)
Viszont ez a Niederreiter tenyleg egy csodagyerek. Olyan kis szemtelen, ebbol jo hokis lesz nagyon.
kertősemberelőny Kanadának--- na itt lesz az 5. gól?
Kivedekeztek hosiesen.
@csatoimi: sőt Niederreiter meg is ugrott vele... na de közben ott az 5. Kanadai gól... eldölt...
@Thomas_AV: Csak a svajci ketto nem lesz meg :)
kanadai nyomás az tényleg a végére jött ki...
@Thomas_AV: A dontonek jo hulye idopontja van, szerda hajnalban ket orakor. Megint nem tudunk aludni.
@csatoimi: kb 2 hete csak éjjeli meccseket nézek ugyhogy hozzászoktam az éjjel 3-4 órás lefekvéshez:)
@csatoimi: uhh nem kellett volna ez az ütközés---- ezt sohasem értettem hogy ilyenkor miért kell a játékosnak a kellemes illuziót lerombolni egy ilyen butasággal...
Az utkozesre ertettem. Vege. 6-1.
@Thomas_AV: Nem birta idegileg a vereseget. En is eleg sokszor nezem ejszakankent az NHL-t. Jo ejt neked.
Scandella fia (volt Magyar szöv kapitány-segéd)volt a Kanadai keretben----na ma is okosabb lettem :)
jóéjt...bár én még nézem a Pens meccset ...
@csatoimi: Pit 2 - Fla 6----