Graz–Fehérvár 3-1

2009.12.29. 23:24 Hblog

A Sapa Fehérvár AV19-nek nem sikerült pontot szereznie az EBEL-első otthonában, a Graz háromgólos előnyre tett szert rettentő gyorsan, csak ezután bírt kicsit közelebb kerülni a vendégcsapat, Ladányi Balázs góljával, a vége 3-1 lett. További eredmények: Linz–Vienna 3-4, Jesenice–Klagenfurt 1-3, Medvescak–Salzburg 3-2, Villach–Olimpija 3-2.

10 HK Acroni Jesenice 37 22
Mi lett a kapusokkal? Látom cserélgették egymást...
@Thomas_AV: szép szép,de csalóka a tabella!ha jobban megnézed felzárkóztak ránk a mögöttünk levők rendesen.( 8.ik hely 3 pontnyira van)nem mindegy hányadik helyen jutunk a play offba( 7-8.ikként esélytelen a tovább jutás)Most jön az ebel hajrája,minden pontnak nagy jelentősége van.Eddig elkerültek minket a minden csapat életében előforduló hullámvölgyek,remélem nem most jön elő ,vagy ha igen,akkor letudtuk a 2 idegenbeli gyenge meccsel.2meccs 2 lőtt gól ritkán ér pontot hokiban,fociban sem sűrűn.Remélem elsején a 2 legponterősebb játékosunk is megtalálja a góllövő,és passzoló ütőjét,mert jó ideje nem lőttek gólt.....
Én az első harmad után nagyobb zakóra számítottam. Nem szégyen Graz-ban 3-1-re kikapni, 1-én itthon majd javítunk! HAJRÁ VOLÁN!!!
úgy látom a nagy fogadkozásnak nyögés lett a vége.
@munkagep: és nem az eredményre gondolok, hanem a meccs elejére
@advocatusdiaboli: A zakótól nagyon messze volt ez a meccs. Nagy-nagy gratula a csapatnak a 2. és a 3. harmadban mutatott teljesítményért. Csak annyit erről, hogy a listavezető otthon az utolsó percekben emberelőnyben küzdött azért, hogy ne kapjon gólt. Azért is gratula a fiúknak, hogy nem törtek össze a bírói ítéletektől, ami jelentősen, sőt meghatározóan befolyásolta a végeredményt. Ez volt az a meccs, ahol nagyon fegyelmezetten, nagy iramban játszottunk 3-0 után, sajnos a helyzeteket nem tudtuk beütni. Tolvanen mester kapuscseréje bejött, Tommi nagy magabiztosságot sugárzott, nem is annyira a védéseivel, hanem a kapu mögötti védői játékával. A lövési statisztika ne tévesszen meg senkit, a Graz lövései nem nagy veszély jelentettek, annál inkább nagy védések voltak a másik oldalon. Meg kell találnunk a gollövő ütőket a Linz ellen.
Még egyszer: hatalmas gratula a csapatnak, az erkölcsi győzelem a miénk volt, ezt a bírót csak nem kapjuk még egyszer.
Hajrá Volán!
@TheKaszi: Nem tudom, én csak az ebel.at-n követtem, ahol azt láttam, hogy kb. 10 perc alatt kaptunk hármat. De hiszek neked, és szerintem is nagy-nagy gratula a csapatnak, majd itthon javítunk!!! HAJRÁ VOLÁN!!!
A bíró sporik ténykedése sajnos úgy látszik folyamatosan sújtja a csapatot... :(((
@advocatusdiaboli: Igen, azért is írtam le a véleményem a látottakról, mert ahogy írtad, Grazban ki lehet kapni 3-1-re, csak ma ez fájó, igazságtalan vereség volt. Más taktikával játszottunk ellenük, mint itthon, most iramot diktáltunk, a 2. harmadban a szó szoros értelmében is préseltük őket, kis túlzással azt állíthatom, hogy akkor volt a harmadunkban a korong, amikor a Graz csere miatt beütötte. Számora egyre inkább úgy tűnik, hogy a Graz lenne a legideálisabb ellenfél a rájátszásban.
Nyilván nem ezt a meccset kellett hoznunk, de vigyázni kell, mert hamar a 8. helyen lehetünk.. Szóval a hazaiakat mindenképpen nyerni kell, nincs mese. De azért jó lenne már idegenben is nyerni egyszer!
Sziasztok!

Hát igen, az első harmadban keményen belenyúltak a zebrák. Kaptunk 2 kiállítást, azt be is lőtték. Aztán a második harmadot úgy kezdtük, hogy Palkót kiküldték, de nem is láttam semmit, hogy mi történt. A harmadik harmadban pedig végig nyomtuk a Graz-ot, de egyszerűen nem tudtunk több gólt belőni nekik. A kapuscserét én úgy láttam, hogy a Hetényi kérte a cserét, mert valamit integetett a kispad felé.

Üdv, T.
Látom a Medvescsak is megverte a Red Bullt, Sator mester éleg jól tevékenykedik Zágrábban, nem kéne őt leírni. Mindenesetre ha nem szerzünk pénteken pontot, hamar a nyolcadik helyen leszünk.
Eddig nem volt nagyobb hullámvölgy, remélem ez sem az. Pénteken nyerjünk, és akkor nem lesz baj. Palkó és Pire remélem előszedi a góllövő ütőket:)
Szerintem a 7.-8. helyen is tovább lehet jutni. Akik ellen esélyünk sincs, az a Bécs és a Salzburg. A többiek ellen van esélye a csapatnak, mind1 hányadik helyen áll éppen.
Engem nagyon idegesít hogy a szlovénok és a horvátok honnan szednek össze ennyi kettős állampolgárt. Nekünk ilyen lehetőségünk nincs? Shannon Szabados, stb...
Csak egy kérdés...
Továbbra is azt állítom, nincs probléma. Ha a fiúk nem lesznek "ünnepi hangulatban" és ott folytatják ahol a Vienna ellen abbahagyták, akkor a Linz ellen nyerünk, és harcban leszünk a 4. helyért. Ez a meccs vízválasztó lesz.
Reszkess Linz! Jön a FEHÉRVÁRI CUNAMI!
Hajrá AV19! Hajrá Magyar Hoki!
@barnabas7: A jugo időben több mint 1 millió vendégmunkás volt Nyugaton, ezekből nyilván sokan kaptak állampolgárságot az új hazájukban. Aztán jött a háború, sok emigránssal..

De a horvátoknál konkrétan tudom, hogy olyan állampolgársági törvényt hoztak, hogy minden horvát nemzetiségű vagy leszármazott kérhette és megkapta a horvát állampolgárságot függetlenül attól, hogy hol él.
@miki78: értem, köszi...
szóval akkor nálunk kér próbálkozni... ugye ahol a magyar sem kap magyar állampolgárságot... Sorry, nem akarok politikába belemenni,

miki78, köszi.
@uprmedia: Csak az alapszakasz végén számít a helyezés, egy hosszú szezon közben sok minden történhet.
Eddig nagyszerűen teljesített a csapat, és ha néha pontokat is veszítünk nem kellene ettől nyomás alatt játszani. A tapasztalat ott kell mutatkozzon, hogy nem a tabellát figyelve görcsösen játszunk, hanem higgadtan megyünk előre.
De nem féltem a srácokat, mindig nagyon profin és nagyon reálisan nyilatkoztak, minden meccs után, két lábbal a földön járnak és ez a legfontosabb.
Nem lenne tragédia akár egy 8. hely sem ebben a fázisban, ha a végén meglesz a 4. vagy 5., ami igen is lehetséges!