Oroszokat vertek a finnek Moszkvában

2009.12.20. 08:54 kovacsistvan

Szombaton folytatódott a Channel One Cup Moszkvában. Délben az oroszok fogadták a finneket, ahol egy kapushiba döntőnek bizonyult. A cseh–svéden már 3-0-ra is vezettek a svédek, de a csehek egyenlítettek, és a hosszabbításban dőlt el a meccs.

Az orosz–finnen a negyedik percben Gelasvili a kapu háta mögött elütött a korong fölött, Komarov lecsapott, Hytönennek passzolt, akinek az üres kapu nem okozott problémát. Az egyenlítő gólra a 27. percig kellett várni, amikor Atyusov bombájába Mihnov piszkált bele, és Lassila tehetetlen volt. A finnek egyik játékosa, Mikko Kuukka többször is provokálta az oroszokat, aminek az lett az eredménye, hogy egyik oldalról Morozov és Zaripov, a másikról Komarov és Peltonen mehetett a büntetőpadra. A végére felpörögtek az események: Szusinszkij az 51. percben megszerezte a vezetést, de 81 másodperccel később Peltonen egyenlített. Hét másodperccel a vége előtt Kontiola megtalálta a rést Gelasvili mammutja és a kapuvas között, 2-3.

A cseh–svéd összecsapáson az első gólra a 26. percig kellett várni, Weinhandl talált be Stepanek kapujába. Kilenc perccel később a védő Tjärnqvist kettőre növelte az előnyt, sőt Weinhandl a 44. percben duplázott, így már háromra hízlalta a svéd gólok számát. Ez nem törte meg a cseheket, három perccel később Jagr passzát Cajanek lőtte Liv ketrecébe. 49:00-nál Rolinek passzát Klepis váltotta gólra, a végén Stepanek lekorcsolyázott, és 11 másodperccel a vége előtt Cajanek egalizált. Jöhetett a ráadás, a plusz egy pontot mégis a svédek vitték el Weinhandl mesterhármast érő góljával, 3-4 (h.u.).