Magyarország–Lengyelország 6-1

2009.12.18. 20:45 AG 2.0

Remek eredménnyel kezdte a négy nemzet tornát a magyar serdülőválogatott. Hazai jégen játszó fiataljaink legázolták lengyel kortársaikat Káposztásmegyeren. Az első gólt a debreceni Könczei Áron szerezte, az ellenfél a második magyar találat után szépített, a negyven perc után 3-1-nél tartottunk, a harmadik menetben aztán ütöttünk még hármat. A starsos Gágyor Péter duplázott, a további gólokat Hamvai, Dósa és Nagy Krisztián jegyezték, 6-1. A torna másik mérkőzésén a szlovénok büntetőkkel kerekedtek a franciák fölé, 5-4 lett a vége a javukra. Szombaton a franciák ellen folytatjuk.

8 komment

Címkék: serdülők u16

bár nem ismerem a lengyel válogatottat, de ez egy nagyon szép eredmény! Mindig gondot okoztak a lengyel csapatok nekünk.
Életemben először kilátogattam egy serdülő mérkőzésre. Érdekes élmény volt, főleg a francia-szlovén. Amikor 16:00-ra odaértem az Astra Zenecahoz, azt hittem zárva van (mert kordonok meg minden az ajtókon belül, nem ehhez szoktam hozzá :) ), de aztán végül is önerőböl bejutottam, csak nem égtek a lámpák az előtérben, úgyhogy kissé sötét volt. Na, szóval vicces volt, mert a szlovén meccsen velem együtt összesen volt 6 néző a lelátón (az egyik le volt zárva), abból is a másik öt a francia kontigenstől származott, és kamerázták a meccset.
A szlovén-francia meccset csak a második harmadtól láttam, meglepődtem amikor kiderült, hogy a szlovének vezetnek 3-1-re, mert a franciák jobbnak tűntek. A szlovénok kapusa nem volt valami korongbiztos (legalább is a második harmadtól...), de a gólokról végül is annyira nem tehetett. A második játékrészben egy kapuson átcsorgó korongból szépítettek a franciák, utána meg egy emberelőny végén találtak be a szlovének. A harmadik harmadban ütött két szép gólt a francia csapat. A hosszabbítás nem volt túl izgalmas. A bűntetőkre a szlovén portás megemberelte magát, és lehúzta a rolót. Mindjárt a magyar meccsről is.
Szóval amagyar meccsre összegyűltünk vagy 30-40-en. Főleg szülők. Az első harmadban Haszonits úr eléggé kedvezett a lengyeleknek, szórt ki minket rendesen, szóval a mecccs legeleje az ellen fölényével telt, de Ágoston Olivéren nem tudtak kifogni. Aztán hiretelen tőlük is elkezdett kiállítani.
Ami feltünt (mint mondtam nem voltam még serdülő meccsen, így nem tudom, hogy mi az általános), hogy egyik csapat sem tudott felállni emberelőnyben, illetve többször előfordult, hogy ígéretes helyzetben vittük akár kettő az egyben kapura, de a végén még lövés sem lett belőle. Nem voltunk ilyenkor kellően koncentráltak (ezek a megállapításaim az egész meccsre is igazak). Az első gólt egy szép támadás végén szereztük, egy szélről középre tett korongot úgy 5 méterről az érkező támadónk bevart a jobb felsőbe.
A második harmadban már lengyeleket is elkezdték szórni (pl.: 10 perces). Egyébként a 6 ütött gólból 3-4 a lenygel kapus hathatós közreműködésével történt. A második gólt pl úgy szereztük, hogy oldalról belőttük, ami eltalálta a rövid kapufa szárát, és onnan bepattan a már térdelő kapus mamutja felett. A kapott gólunk szvsz nem volt szabályos: fejmagasságban belőtte középre a lenygel srác, amit az ott álló társa kézzel, vagy bottal behúzott a már hosszú irányába elmozdult Ágoston mellet a hálóba. Nem értem Haszonits miért atta meg? Ha kéz, akkor irányított korong, ha bot, akkor meg magas bot...
A többi gólunkból egy tök ugyanolyan volt, mint az első, csak a másik oldalon született, volt egy kapus vállán meg és bepattanó, egy oldalról betörős kapus lábai között átmenő, meg eg, amire nem emlékszem (de abban is benne volt a kapus :)) No nem F. Kapus, vagy kapuslaci :)))
A meccs összességében nem volt rossz, ügyesen játszottunk. Szvsz ekkora különbség nincs a két csapat között, a három gólos győzelmet reálisabbnak érezném.
Ágoston Olivéren nagyon meglepődtem. Nekem a lelátóról úgy tűnt, hogy minden pályán levőnél egy fejjel magasabb. Szupernél már most jóval. Ha felnőttben védene, nem tűnne fel. rendkívül magabiztosan védett, sok bravúrja is volt. Ha ennyi idősen ilyen képességei és adottságai vannak, és a fejlődése, és a jégkong iránti alázta töretlen marad, nem félek attól, hogy kapusgondjaink lesznek.
Én mindekinek ajánlom; aki teheti látogasson ki holnap vagy vasárnap. Érdemes!
@Skyblue:
Nem Ágoston, hanem Vay Ádám védett.........
Nem tudom ki vagy Skyblue de igazán örülnék ha a legalább a neveket és a résztvevő játékosokat nem kevernéd össze. egyébként köszönjük az elismerést.
Egyébként elismerés az egész csapatnak és sok sikert a továbbiakban bárki fog is védeni! csak így tovább! ez egy csapatmunka és elismerés az edzőknek is a jól összekoordinált sorokért. nagyon szép akciókat láttunk még ha nem is mindegyikből született gól nélkülük aligha lehetne élvezhető a meccs. HAJRÁ MAGYAROK!!!!!
Akkor ezt benéztem! Elnézést! Most nyílván Mt. Everest szinten esett a szavahihetőségem. A nevekkel tény, még nem vagyok tisztában a serdülőknél, ezért is nem írtam a beszámolóban másét. Az zavart meg, hogy a bemutatásnál Ágostont mondták első helyen. Ami tudom nem mentség. Mégegyszer elnézést érte! Sok örömet és egészséget a Vay családnak!

Hajrá magyarok!
Gratulálok a fiúknak,szerintem szép teljesítményt nyújtottak.Ádám fantasztikus formában van,nagyon érzi a korongot,és nagyon nem akart gólt kapni.A védekezés is rendben volt,kicsit több passz,és emberelőnyös helyzetek kidolgozása nem kapkodás elkelne még.Hajrá Fiúk a Franciák ellen is!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D