Chris Chelios pénteken újra jégre lép

2009.10.21. 14:04 Ryan O'Brien

A Pittsburghnek van a legtöbb pontja, a Calgarynak a legtöbb gólja a ligában. 200 nap után nyert otthon a Montreal. Chris Chelios leszerződött az AHL-es Chicago Wolveshoz.

Abszolút első a Pittsburgh, a St. Louis sem tudta megállítani a címvédőt. A Penguins kilencedik meccsén nyolcadik győzelmét aratta. Elképesztő fölényben volt a hazai csapat, az első harmadban 20-3 volt a kapura lövések aránya, a vége 43-23 lett. A pályára lépő 18 játékosból 13 szerzett pontot. Az ellenfél is elismeréssel nyilatkozott a bajnokról: "Fantasztikus csapat a Pittsburgh – mondta Jay MacKee, a Blues védője. – Próbáltunk figyelni Crosbyra és Malkinra, de így is kevés volt. Ha négy sorunk van, mindegyiknek keményen oda kell tennie magát, csak így lehet megverni egy ilyen csapatot." Chris Mason kapus még hozzátette: "Ennél sokkal több kell a Stanley-kupa-győztes ellen." Szergej Goncsar a meccs felénél megsérült, az utolsó 27 percben már nem játszott. A St. Louis utolsó öt meccséből hármat elveszített.

Nagyon nehezen, büntetőkkel nyert a Montreal, amely 200 nap után ünnepelhetett sikert saját csarnokában. Ötmeccses nyeretlenségi széria szakadt meg. Kilenc gól esett Calgaryban, a Flames 36 találatával a liga legeredményesebb csapata, győzelmével beérte a csoportelső Coloradót. Jarome Iginla gólt lőtt, gólpasszt adott.

Az Ottawa kétéves szerződést hosszabbított védőjével, Matt Carknerrel, aki 1,4 millió dollárt fog keresni. A Buffalo elcserélte Danie Paille-t a Bostonnal 2010-es harmadik és negyedik körös draftjogokért. Az Atlanta Rich Peverleyvel hosszabbított.

Aláírta szerződését Chris Chelios az AHL-es Chicago Wolvesszal, pénteken már be is mutatkozhat. "Nem gólokat akarok lőni, csak folyamatosan játszani. Kíváncsi vagyok, hogy bírom. Néhány srác annyi idős, mint a fiam, de nagyon tisztelettudóak", mondta. A 47 éves Chelios 1644 NHL-meccsen 948 pontot hozott össze.

18. játéknap, 2009. október 20.

Pittsburgh Penguins-St. Louis Blues 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)
Gól: Kennedy (McKee, Cooke), Malkin (Guerin, Goncsar, ee.), Fedotenko (Letang, Eaton , ee.), Cooke (Letang, J. Staal), Goligoski (Crosby, Kunitz), ill. Kariya (E. Johnson, Berglund). Kapusok: Fleury 22/23, ill. C. Mason 31/35, majd Conklin 7/8.

Montreal Canadiens-Atlanta Thrashers 2-1 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 1-0)
Gól: Gionta (Cammalleri), Gomez (szétlövésből) ill. Armstrong (Peverley, E. Kane). Kapusok: Halak 22/23, ill. Pavelec 34/35.

Calgary Flames-Columbus Blue Jackets 6-3 (3-1, 1-2, 2-0)
Gól: Langkow (Bouwmeester, Bourque), Glencross (Conroy, Iginla), Bouwmeester (Conroy, Iginla), Phaneuf (Giordano, Bourque), Iginla (Sjoström), Sjoström (Regehr), ill. Nash (Pahlsson, Roy, eh.), Brassard (Stralman, Huselius, ee.), Voracek (Brassard, Vermette, ee.). Kapusok: Kiprusoff 27/30, ill. S. Mason 16/22.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.