Az NHL-bírók nem tudnak számolni

2009.10.19. 15:34 Hblog

Ma négynapos videóval kedveskedünk olvasóinknak. A csütörtöki Montreal–Coloradón 3-2-es előnyben volt a vendégcsapat, a hazaiak kapuslehozatallal próbálták bepréselni a ráadáshoz szükséges gólt. Annyira igyekeztek, hogy észre sem vették, hét játékosuk dolgozik a jégen. Előbb a kapus Carey Price helyett jött be csatár, majd a padról tért vissza Hal Gill, és beszállt a játékba. Az ellenfélnek és a bíróknak sem tűnt fel, hogy ennyien a legritkább esetben sem attakolhatnak, a húsz másodperc gyorsan lepergett, az eredmény maradt. Nagy kérdés, mi történt volna, ha a Canadiens kiegyenlít.

12 komment

Címkék: videók nhl

Ahhhh...:DDD
jogos az ember elony , sz-tem az Avs vallata a -1 embert - amilyen halvanyul jatszik a Habs
kovetkezo talalkozon javasoljuk az eredmeny 1-0 -rol torteno inditasat :DD
amugy ha gol az marad ha helybe nem biraljak felull
A magyar bírók sem tudnak számolni. Tegnap az UTE-Miskolcon befújták az emberhátrányos Újpestnek a tilos felszabadítást
573 – TÚL SOK JÁTÉKOS A JÉGEN
a) Ha egy csapatnak a játék során bármikor több játékosa van a jégen, mint amennyire jogosult, a csapatot az alábbi büntetéssel kell sújtani:

- Technikai Kisbüntetés (2’)

b) Ha a mérkőzés utolsó kettő percében és a hosszabbítás alatt bármikor szándékosan szabálytalanul cserélnek (túl sok játékos a jégen), a Játékvezetőnek az alábbi itéletet kell hoznia a vétlen csapat javára:

- Büntetőlövés (BL)
... mi történt volna, ha a Canadiens kiegyenlít?
Minden bizonnyal valamelyik hivatalos személy azért a malőrt észrevette és szól a bíróknak, így a gól természetesen érvénytelen , hiszen az a következő bedobásig, - amit jelen esetben nem lehetett volna végrehajtani, mert a meccsnek vége- visszavonható ítélet. Nagyobb kérdés, hogy ebben az esetben a vétlen csapat, tehát a Montreal, lőhet-e büntetőlövést (PS?)?
@quitz: Bezony, mit kapott utána a bíró :D
Na erről beszéltem pár nappal ezelőtt.
Bocs, így helyes:
Nagyobb kérdés, hogy ebben az esetben a vétlen csapat, tehát a Colorado, lőhet-e büntetőlövést (PS?)?
Válasz erre
Teljesen szabálytalan csere történt az utlsó 2 percben -és ha már a bírók nem vették észre, -hogy a kapus helyett bejött egy játékos + a cserepadról is beugrott mégegy játékos (és így már heten voltak)és gólt is lőtek volna, akkor a következő az eljárás:
A gólt anulálni (érvényteleniteni) kell és a szabálytalan csere miatt a vétlen csapat részére jár a büntető, valamint az órát vissza kell állítani és a maradék ídőt (a büntető lővés után)
le kell játszani.
- Ha a büntető padról jött volna be a játékos az is szabálytalan, mert hiába járt le a büntetése ő csak játékmegszakításkor jöhetett volna be, de ezért a zsűriből a büntetőpad felelős is hibás.
(az eljárs uganaz, csak a zsűritagot jobb helyen eltiltják, kivéve, ha ő meg akarta akadályozni a játékos visszajövetelét)
@Tejpalkó:
Köszönet!
Ezt az óravisszaállítást nem tudtam. Ez azonban további kérdést vet fel: Mikorra állítíják vissza az órát? Amikor igazolhatóan (videobíró? - aki ugye csak gól megítélésében kompetens)a 7. játékos jégre lépett? Vagy jön az a tétel, hogy "amennyiben a játékvezető másként nem dönt", alapon mikorra ő gondolja?
Üdv!
@hzzs: Nem teljesen jót írtam, mert konzultáltam Varjú Árpi nemzetközi játékvezetővel (aki az idei legjobb szabály tesztet írta)és ő felhívta a figyelmemet, hogy az utolsó 2 percben csak akkor lehet büntetőt ítélni, ha szándékos a létszámtöbblet és ebben az esetben ettől el lehet tekinteni, mert -az IIHF íránymutatása szerint - a szándékosság akkor áll fenn, ha az amúgyis 3 mezönyjátékossal játszó csapat bővíti a létszámát és abból már nem lehet további játékost kiállítani.
Ezért ebben az esetben nem büntetőt, hanem 2 perc kiállítást kell ítélni.Az óra állását a zsűri tudja.
@Tejpalkó:
Nekem mégis az Ön ítélete ill. bírói meglátása az ésszerűbb: a rossz csere az rossz csere, tehát technikai. Uccsó két percben: bünti. Vajon egyéb szabálytalanságnál is mérlegelünk, á nem szándékosan akasztotta, gáncsolta, lökte a palánkra? Tök más, amire a mai napig nem találtam meg a választ (azért tudok még tőle aludni...):
Mi a fene célt szolgál a kapusterületen belül lévő, az alapvonaltól 122 cm-re lévő 15 x 15 cm-es derékszög??? Kösz!
Mégmás: a KOZLOV magánszámra a bp-i vb-n én is kíváncsi lennék... Ki tudja, hol lehet fellelni???
Kösz!
@hzzs: A kapusterületet kék színre szokták festeni, ezért a szerkesztő kijelőléseknek (a pálya festésénél a pontos méretek miatt)nem kellene látszani, mert a játékban nincs jelentősége.