A győzelemhez nem mindig elég a jó játék

2009.10.18. 09:15 F. Kapus

Az EBEL-elsőt fogadja a Sapa Fehérvár AV19 vasárnap este. A Linz formájáról mindent elmond, hogy a legutóbbi hét mérkőzését megnyerte, mindet a rendes játékidőben. A salzburgi kirándulás után ismét nehéz feladat következik, de az mindenképpen biztató lehet, hogy a Red Bull otthonában is közel járt a pontszerzéshez a magyar bajnok.

"A mérkőzés elején nagyon peches gólt aptunk – kezdte a salzburgi 2-5 értékelését Énekes Lajos edző. – Egy védőnk rosszul ért a korongba, amely Hetényi Zoltán mellett a kapuba került. Jó iramú mérkőzés volt az elejétől, mindkét csapat nagy tempóban játszott. Ők kezdték keményebben, de egyenrangú ellenfelek voltunk már az első harmadban is. Egyáltalán nem fogta meg a csapatot a gyorsan bekapott gól.

Az eredmény ellenére a második harmadban ellenfelünk fölé kerekedtünk. Több helyzetünk volt, és nagy lehetőségünk is nekünk volt nagyobb számban. Ennek ellenére ők szereztek ismét gólt, amit Kovács Csaba révén gyorsan megválaszoltunk. Ebben a harmadban is mi kerültünk többször hátrányba, de ez még nem törte meg lendületünket. Egyenlítenünk nem sikerült, pedig közel jártunk hozzá.

A záró harmadban gólt kaptunk, majd sok kiállítás jött. Mihály Árpád emberhátrányos gólt szerzett. Kapusuk rossz átadását fülelte le, gyakorlatilag az üres kapuba tette be a korongot. Ismét nagy reményeink voltak az egyenlítésre, nem sikerült. Nem mindig elég jól játszani ahhoz, hogy egy csapat nyerjen. Ez alatt értsen mindenki azt, amit gondol.

Nem játszottunk rosszul, de nem ment úgy, mint a Villach ellen. A játék képe miatt nem kell szomorkodnunk, az eredmény miatt igen. Tudtuk, hogy nem könnyű Salzburgban nyerni, de bíztunk benne, hogy összejön. Semmi baj nem történt, jönnek még Székesfehérvárra, akkor igyekszünk visszavágni.

Sokat dolgoztunk, fárasztó utazáson vagyunk túl, szombaton reggel hat előtt értünk haza. A szombati tréning elmaradt, a játékosok pihenőt kaptak. Individuális feladataik voltak, aktív pihenés volt ez tehát. Vasárnap délelőtt edzünk együtt ismét. Sérülés nem történt a pénteki mérkőzésen, ha betegség nem jön közbe, nem módosul a csapat összeállítása. A kezdő kapus kilétén még gondolkodunk."

A linziektől csak a jó ideje sérüt Darrel Scoville hiányzik ma este. Kapujukat várhatóan a ligát vezető Alex Westlund védi, aki 92,89%-kal áll az élen. Patrick Leahy holtversenyben góllövőlista-első, tízszer talált be eddig. A kanadai táblázaton a második, köszönhetően 11 gólpasszának. A linzieknek négy olyan játékosuk van, akik egy pont/meccses , illetve annál jobb mutatóval rendelkeznek.