Olimpija Ljubljana–Fehérvár 2-3

2009.09.27. 20:23 D. Gromov

Az utolsó előtti perc utolsó előtti másodpercében lőtt Tokaji Viktor-góllal győzte le a Sapa Fehérvár AV19 Ljubljanában az Olimpiját. A magyar bajnok az első és a második harmadban szerzett egy-egy találattal 2-0-s vezetéshez jutott, amelyet egészen a véghajráig megőrzött. Az Olimpija azonban az 55. percben szépített, az 59. elején pedig egyenlített. Mielőtt istenesen elkezdhettünk volna káromkodni, a Fehérvár megint előnybe került, és ki is húzta a végéig, 2-3. Oscar Ackeström és Tokaji 1+1-gyel, Ladányi Balázs 0+2-vel zárt, a közbülső gólt Palkovics Krisztián szerezte. A Fehérvár ezzel hét meccsen hat pontnál tart, feljöttünk a 7. helyre az EBEL-tabellán. További eredmények: Jesenice–Villach 2-5, Salzburg–Linz 3-1, Graz–Klagenfurt 5-1.

46 komment

Címkék: fehérvár ebel

szep 1x-em volt egy kombiba
Na ez az. A tavalyi bajnok KAC-cal pontazonosság. Azért az nem rossz!
végre végre!!! gratulálok a fiúknak, ha jól láttam 16 percet játszottunk hátrányban, de mindegy!!!
Hajrá Volán!
Huhh, meleg volt! Grat.!
@jágör68: hát azzal nincs pontazonosság, eggyel jobbak vagyunk most
@drukker60: jaja, már benne van, amikor írtam, még nem volt vége minden meccsnek
Közben javították a 3. gól szerzőjét Godóra, asziszt Vas M, Satoosari.
A Hete is védett 7 -et a Live-Ticker szerint!!
Na végre!!!! Hatalmas gratula a srácoknak!! Ez nagyon kellett mindenkinek.
HAJRÁ VOLÁN!!
A sógorok javitották:
Gól:Ladányi
asziszt:Vas m.-Satosaari,de mindegy ,meccs a zsákban!
Miért volt PP1 a 2 Ljubljana- gól???
1 kapott gól után hogyan lehet 100%-os a ljubjanai kapus az első harmadban??????
flinta hogy remekelt?
Ladányi lőtte a 3. gólunkat, nem?
@bruins: de, utólag javították, mi ebben a posztban már nem írjuk át
Hetényi védett a végén.
Miért?
Na ennyít a tuti meccsekröl:)Szép volt!
Nagyon jó hogy nyertünk!! Grat a fiúknak!! Így tovább!

@lbsz: mert osztrák online jegyzőkönyv szerint Tommi kapott 2 lövést, semmit se fogott, és elvileg ezért. De idő nincs, hogy mikor volt a csere, és azt se nagyon akarom elhinni, hogy Tommi kapott 2 lövést, 2-t beengedett, és így összesen 9 lövést küldött kapunkra a házigazda.
@ekanai: Gyere fel msnre légyszíves! :-)
Éreztem hogy ezt a meccset megnyerjük, mondjuk a 0-2 jobb lett volna, de ígyis örülök :D
2.-án ha nyerünk helyet cserélünk a zágrábi macikkal .
Tényleg tudni már , hogy mi lesz finn centerünk sorsa, ha megy jó lenne találni "valakit" péntekre.
Gratula fiúknak ! Különösen Godónak az 1+2 pontért !!!
Óriási meglepetést okoztak nekem a fiúk ezzel a győzelemmel. Gratulálok a fiúknak!

@FrankK: Azért ehhez még az is kell, hogy kedden ne verjék meg a Bécset.
Ladányi 1+2?

Nem hiába fehérvári nevelés :)
@a. Bárd: most váltottam egy-két szót a Ljubljana honlapszerkesztőjével, Godó gólja nem semmi volt, azt mondja: egy csellel elküldte a védőt, majd becsapta a kapust is egy lövőcsellel, és úgy lőtte be.
Valami összefoglalás lessz(mármint vidón)?
@KCs: kíváncsi leszek rá.

Az igazat megvallva megfordult a fejemben hogy nem biztos, hogy az EBEL a Neki való bajnokság, nem az a kifejezetten ütközős fajta...

Illetve hogy idő kell, míg felveszi ezt a ritmust (Pedró szintén zenész).
De Godót nem kell félteni, ahogy látom :)
@KCs: tudom, hogy szűkösek a lehetőségek, de ha megvan a félig meddig személyes ismeretség a kollégával/kollágákkal, nem érne meg 1-1 próbát a kölcsönös stream átadása az idegenbeli meccseken?
@á.m: A személyes ismertség teljes, Fehérváron már összefutottunk. :)

A vléeményem, hogy továbbra sem hiszek a honalokon történő stream-ekben több okból sem.
honalokon=honlapokon
@KCs: a Volán honlapon a friss cikk fullon van hibákkal. Javítjátok? Pl. remélem, hogy pénteken a fiúk jégre lépnek (égre helyett) Csak egy észrevétel...
Köszi fiúk, újra "van hitem a magas falak előtt"...
Jó éjt mindenkinek!
@AVfan: Mondjuk a tele hibával az erős túlzás: pár elgépelés volt mindössze...

De köszi az észrevételt, javítottam.
Ezaz szokjak csak a fiuk, hogy abban a varosban megverjuk a szloveneket. ;)
Mi van Elomoval, mikor lő már gólt végre?
@uprmedia: Erről ez a vicc jut eszembe sajnos:

"Mit csinál a magyar futball-válogatott, ha megnyerik a foci VB-t? - Kikapcsolják a Playstation-t."
@KCs: legalább lesz némi esélye hogy Hegyi bekerül a csapatba Elomo távozásával.