A Fehérvár 4-0-ra kikapott Zólyomban

2009.09.02. 09:07 F. Kapus

Kedden három magyar–szlovák felkészülési mérkőzést rendeztek. A Zvolen–Fehérváron a magyar bajnok győzelmi sorozata szakadt meg, a Stars–Trebisovon a mérkőzés szakadt félbe. A Miskolc a végén percek alatt beszedett három góllal kapott ki a Bardejovtól.

Megszakadt a Sapa Fehérvár AV 19 győzelmi sorozata, a hat diadalt vereség követte. Zólyomban 4-0-ra sem szégyen kikapni. A szlovák extraliga bronzérmese a bajnok HC Kosice ellen vérzett el tavaly az elődöntőben, 4-3-mal. Jégre lépett és adott egy gólpasszt a Detroit Red Wings friss második körös draftoltja, a juniorvébé egyik kiemelkedő személyisége, Tomas Tatar, de rajta kívül is nagyon erős kerettel rendelkezik a HKM Zvolen, ahol több ismerős is szerepel. Michal Jurasko három szezont az UTE-ban húzott le, Martin Galik épp a Volánnál töltött néhány hetet. Jelenleg mindketten első-második soros játékosok Zólyomban. A találkozó első két harmadát egyaránt 2-0-ra nyerték a hazaiak, az utolsóban 0-0 volt az eredmény. A magyar bajnokcsapatban Fodor Szabolcs, Maklári Erik és Hegyi Ádám nem szerepelt, ők odahaza gyakoroltak az utazás helyett. Tommi Satosaari kaput az első szünetben Hetényi Zoltán váltotta. A fehérváriak csak egy kapufáig jutottak, Mihály Árpád révén. A Sportside-nak van minderről egy videója.

"A mai mérkőzés is eredményesen szolgálta fekészülésünket – értékelt a 4-0-s vereség után Énekes Lajos edző. – Az elején olyan hibák ütköztek ki, amelyek az eddigi mérkőzéseken nem tudtak. Ezek jó részét az első szünetben korrigálni tudtuk, a második harmadtól már kiegyenlített játék folyt a pályán. Gólt nem tudtunk szerezni, pedig megvoltak a lehetőségeink. Már pontosabb képünk van a csapatról, a speciális feladatokat ellátó sorok tekintetében például sokkal. A zólyomi nagyon erős csapat, biztosak lehetünk benne, hogy jó teljesítményt nyújtanak majd az extraligában is. Ráadásul a felkészülésben előrebb tartanak nálunk, gyorsabbak is voltak. De még mi is fogunk változtatni ezen a tempón az EBEL-rajtig."

Ilyet még sosem láttam – mondta Kangyal Balázs a Vasas Bp. Stars honlapjának, miután a szlovák másodosztályú tőketerebesiek a 27. percben levonultak az Icecenter jegéről. A vendégek kifogásolták, hogy Haszonits Miklós játékvezető a 26. percig két játékosukat is kizárta a játékból, előbb egy végleges kiállítást, majd egy végleges fegyelmit osztott ki. Egy perccel ezután Berta Ákos ütközött az egyik HK Trebisov-hokissal, aki a jégen maradt. Kohutiar mester úgy döntött, ebből neki és csapatának elege van.

Kangyal Balázs a fenti cikkben elmeséli, a sérültnek mondott játékos egy perccel az eset után a folyósón sétált. A közönség csalódodott volt, a hazaiak pedig tartottak egy jegesedzést az eset után. A vendégek 2-0-ra vezettek épp. A találkozóhoz kapcsolódik két új játékos Stars-béli debütálása. Az UTE-tól igazolt Berta Ákos felépült sérüléséből. Sándor Szilárd megjelenése némileg meglepőbb, az ő története ott tartott eddig, hogy az SC Csíkszereda nem engedi el ingyen a Dab.Doclerhez, a Dunaújváros pedig fizetni nem tud érte, ezért letett megszerzéséről.

A hivatalos honlap megemlíti, hogy "kőkemény alapozás folyik, a játékosok fizikálisan óriási megterhelésnek vannak kitéve. Amíg az eddigi találkozókon ennek megfelelően gyengébben játszott a csapat, ezúttal már kezdtek körvonalazódni egy későbbi jó csapat formációi." Stars-videó is van a Sportside-on.

A Miskolc szlovák másodosztályú ellenfelet kapott keddre, és csak a végjátékban vesztett. A kassai juniorok tavalyi csapatkapitánya, Sijka egyenlített, a cseh Cizek megtoldotta eggyel, így az első harmad gól nélküli játékát követően a második húsz perc után 2-1-re vezetett a Miskolc. Bár a Borsodban szárnyakat kapott Fekecs Norbert ismét gólt lőtt, 3-1-re alakítva az eredményt, a vendégek mégis nyertek, mert öt perc alatt háromszor lőtték a korongot Bálizs Bence kapujába, a vége 3-4 lett. A találkozón bemutatkozott az öt székesfehérvári vendégjátékos.

"Szépen igazodtak a csapathoz, ugyanazt a teljesítményt nyújtották, mint a többiek – értékelte Mayer Péter edző a látottakat. – A közepesnél kicsit jobb volt ez a produkció, egy nagyon jó ellenféllel szemben. Értékes meccs volt ez, kár, hogy a végjátékunk nem sikerült. Ennél több van bennünk, leszünk még jobbak is."

2009. 08. 11.
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Vasas Bp. Stars 7-2 (1-0, 1-2, 5-0)
Nagytapolcsány
Gól: Náhlik (2), Varga, Mihálik, Chochula, Klacansky, Majercík, illetve Holéczy, Wéber.

2009. 08. 14.
17:30 Vasas Bp. Stars U21–Sapa Fehérvár AV 19 U21 6-1 (2-0, 3-0, 1-1)
Dunaújváros, 100 néző, juniortorna
Gól: Hardi R. (3), Németh A., Fodor Cs., Csengeri, illetve Somos.
18:30 Újpesti TE–Sapa Fehérvár AV 19 2-9 (1-2, 1-3, 0-4)
Újpest, 350 néző
Gól: Szajbert P., Valach, illetve Benk, Kóger (2), Nagy G., Maklári, Vas M., Sofron (2), Hegyi.

2009. 08. 15.
17:00 Dunaferr SE U21–Újpesti TE U21 9-4 (2-0, 1-2, 6-2)
Gól: Magosi, Komáromi, Orbán, Tóth N., Pavuk, Varga A., Jonkl, Papp Cs., Virág T., illetve Vörös D., Dömötör, Pilcsik (2).

2009. 08. 16.
14:30 Sapa Fehérvár AV 19 U21–Újpesti TE U21 7-2 (0-0, 2-1, 5-1)
Gól: Kiss D. (2), Somos, Hajós, Dósa, Tóth A., Hetényi P. illetve Zalavári, Dancsfalvi.
17:00 Dunaferr SE U21–Vasas Bp. Stars U21 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Dunaújváros, 300 néző, juniortorna
Gól: Jonkl, Komáromi, illetve Németh A.

2009. 08. 18.
18:30 Miskolci Jegesmedvék–HK Trebisov (SVK-2.) 6-4 (2-0, 1-1, 3-3)
Miskolc, 350 néző
Gól: Sijka (2), Láda B., Fekecs, Urbán, Túróczy, illetve Leitner, Seman, Dancak, Sax.

2009. 08. 19.
11:00 Zaglebie Sosnowiec (POL-1.)–Ferencvárosi TC 8-3 (4-0, 3-0, 1-3)
Sosnowiec
Gól: Kozlowski (2), Kuc, Jakubik, Rozanski (2), Opatowski, Duszak, illetve Molnár (2), Hoffmann.
14:00 Spisska Nova Ves (SVK-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 2-3 büntetőkkel (0-0, 1-2, 1-0, 0-1)
Sosnowiec
Gól: Prokop, Skoliak, illetve Mihály Á., Sofron, Fekete D.

2009. 08. 20.
11:00 Ferencvárosi TC–Spisska Nova Ves (SVK-1.) 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)
Sosnowiec
Gól: Leskovjansky (2), Heizer.
20:00 Zaglebie Sosnowiec (POL-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 3-7 (0-1, 1-3, 2-3)
Sosnowiec
Gól: Podlipni (2), Luka, illetve Benk (3), Ladányi, Sofron, Mihály Á., Hegyi.

2009. 08. 21.
14:00 Ferencvárosi TC–Sapa Fehérvár AV 19 (Sosnowiec) 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)
Sosnowiec
Gól: Alen, Mihály Á. (2), Horváth A.
17:00 HK Gladiators Trnava (SVK-2.)–Vasas Bp. Stars 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
Nagyszombat
Gól: Stupka (2), Feranec, illetve Virág Cs., Wéber.
17:00 HK Trebisov (SVK-2.)–Miskolci Jegesmedvék 10-2 (1-0, 6-1, 3-1)
Tőketerebes
Gól: Leitner (2), T. Sax (2), L Sax (2), Zagyi, Bren, Dancsák, T. Seman, illetve Fekecs, Sijka.
17:00 SC Csíkszereda–Fenestela 68 Brassó 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz. (2), illetve Tankó
17:30 Szlovákia U16–Magyarország U18  5-3 (1-2, 1-1, 3-0)
IceCenter
Gól: Dano, Strauch (3), Griger, illetve Németh A., Komáromi (2).

2009. 08. 22.
11:00 IF Troja/Ljungby (SWE-2.)–Ferencvárosi TC 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Sosnowiec
Gól: Wallin, Nettelbladt, Bengtsson, Pasco.
17:30 Csehország U16–Magyarország U18 2-3 (0-1, 1-0, 1-2)
IceCenter
Gól: Faksa, Soumelidis, illetve Fodor Z. (2), Nagy R.
20:00 MsHK Garmin Zilina (SVK-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)
Sosnowiec
Gól: Skoda, illetve Benk, Kovács Cs.

2009. 08. 23.
14:00 Magyarország U18–Lengyelország U18 6-5 (2-1, 1-4, 3-0)
IceCenter
Gól: Fodor Z. (2), Hardi R. (2), Gőz, Fekti Á., illetve Kran, Serwinsky, Michalski, Karcz, Kalinowski.

2009. 08. 25.
19:00 Miskolci Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-2.) 5-5 (1-3, 1-2, 3-0)
Miskolc
Gól: Sike (3), Oksa, Strengell.

2009. 08. 26.
17:30 Vasas Bp. Stars–Dukla Michalovce (SVK-2.) 1-5 (0-3, 0-1, 1-1)
IceCenter
Gól: Wéber.
18:00 Spisská Nova Ves (SVK-1.)–Újpesti TE 12-2 (3-1, 4-0, 5-1)
Igló
Gól: Németh P. (2).

2009. 08. 27.
15:00 Újpesti TE–Zaglebie Sosnowiec (POL-1.) 5-11 (2-4, 0-4, 3-3)
Igló
Gól: Sikorcin (2), Piskura, Valach, Kadlubiak.

2009. 08. 28.
15:00 HC Presov (SVK-2.)–Újpesti TE 4-0 (0-0, 3-0, 1-0)
Igló
16:00 Fenestela 68 Brassó–Kezmarok (SVK-2.) 0-4 (0-2, 0-1, 0-1)
Csíkszereda
19:00 Dab.Docler–Ferencvárosi TC 4-3 (2-1, 2-0, 0-2)
Dunaújváros
Gól: Azari (2), Galanisz, Kiss D., illetve Feil, Molnár Á., Tomis.
19:00 Sapa Fehérvár AV 19–Medvescak Zagreb (EBEL) 5-4 (1-2, 3-1, 1-1)
Székesfehérvár
Gól: Peterdi (2), Mihály, Ackeström, Fekete.
19:00 Miskolci Jegesmedvék–Slovan Gelnica (SVK-3.) 8-1 (1-0, 4-1, 3-0)
Miskolc
Gól: Sijka, Miskolczi, Urbán, Gőz, Túróczy, Egri, Rusznyák, Fekecs.
19:30 SC Csíkszereda–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz., Virág, Basilidesz, Molnár, illetve Zabludovszkij (2).

2009. 08. 29.
16:00 Kezmarok (SVK-2.)–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 11-3 (3-0, 3-1, 5-2)
Csíkszereda
Gól: Zabludovszkij (2), Piszarenko.
18:00 Dab.Docler–HC VTJ Topolcany (SVK-2.) 4-3 (2-0, 1-1, 1-2)
Dunaújváros
Gól: Borsos, MacSweyn, Papp V., Azari.
19:30 SC Csíkszereda–Fenestela 68 Brassó 3-4 büntetükkel (0-2, 2-0, 1-1)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz., Virág, Péter R., illetve Zerkula, Péter L., Laczkó, Gergely.

2009. 08. 30.
14:30 Steaua Bucuresti (ROM-1.)–Fenestela 68 Brassó 4-8 (1-1, 1-2, 2-5)
Csíkszereda
Gól: Timaru, Piszarenko, Zabludovszkij (2), illetve Petres (2), Elekes (2), Tankó (2), Páll, Antal.
17:00 Ferencvárosi TC–HC VTJ Topolcany (SVK-2.) 1-5 (0-0, 0-5, 1-0)
Pesterzsébet
Gól: McLaughin.
18:00 SC Csíkszereda–Kezmarok (SVK-2.) 2-4 (1-1, 1-2, 0-1)
Csíkszereda
Gól: Péter R., Basilidesz.

2009. 09. 01.
17:00 Hkm Zvolen (SVK-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 4-0 (2-0, 2-0, 0-0)
Zólyom
17:30 Miskolci Jegesmedvék-HK 46 Bardejov (SVK-2.) 3-4 (0-0, 2-1, 1-3)
Miskolc
Gól: Cizek, Sikja, Fekecs.
18:30 Vasas Bp. Stars–HK Trebisov (SVK-2.) 0-2 (0-2, a 27. percben félbeszakadt)