A Detroit keményen leverte a Chicagót

2009.05.25. 11:53 Ryan O'Brien

6-1-re nyert a Detroit idegenben, egy győzelemre van a Stanley-kupa-döntőtől. A címvédő két legjobbja, Nicklas Lidström és Pavel Dacjuk nélkül aratott sima sikert.

Legjobb védője és egyik legjobb csatára nélkül is könnyen nyert a Detroit Chicagóban, 3-1-re vezet, szerdán, hazai pályán Stanley-kupa-döntős lehet. Martin Havlat felépült, igaz, csak nyolc percet játszott, hiányzott viszont Habibulin, akit legutóbb sérülés miatt kellett lecserélni. Ez döntő tényezőnek bizonyult. Cristobal Huet és Corey Crawford sem tudta feltartóztatni a vendégcsatárokat. Henrik Zetterberg és Marian Hossa két-két gólt lőtt, a meccs legjobbja a finn Valteri Filppula lett, aki első gólját jegyezte az idei playoffban, két gólpasszt is adott. Niklas Kronwall, aki a legutóbbi meccsen a Havlattal történt ütközés után végleges kiállítást kapott, szintén két asszisztot jegyzett.

A hazaiak nem bírták idegekkel a végét. A második harmad 16. percében Ben Eager előbb tízpercest kapott, majd alig 12 perc múlva a véglegest is kiosztották neki. Kris Versteegnek a 16. percben ért véget a mérkőzés, tízperces büntetése után az öltözőbe ment. Marian Hossa lőtte az első gólt emberhátrányból. A Detroitnak az első ilyen találata volt ez az idei rájátszásban. 0-3 után szépített a Chicago, de ahogy felcsillant a remény a felzárkózásra, a Detroit – Hossa révén – 18 másodperc múlva újabb gólt lőtt.

Lidström távollétében Brad Stuart irányította a védelmet, több mint 25 percet töltött a jégen, 3 ütközéssel és +2-es plusz/mínusz mutatóval zárt. Corey Crawford a szezonban először védte a Chicago kapuját. A második harmadban alig több mint 4 percet kapott edzőjétől, hét lövésből egy gólt szedett be, Henrik Zetterberg talált a kapujába. A svéd csatár 15. playoffmeccsén másodszor duplázott. A másik oldalon a biztos vezetés tudatában Ty Conklin is kapott 20 percet, mind a 9 kapura tartó lövést hárította.

Rájátszás, 33. játéknap

Chicago Blackhawks-Detroit Red Wings 1-6 (0-2, 1-3, 0-1)
Gólszerző: Toews (emberelőnyből, Barker, Kane), ill. Hossa (emberhátrányból, Filppula, Ericsson), Franzen, Filppula (emberelőnyből, Hossa, Rafalski), Hossa (Filppula, Lebda), Zetterberg (emberelőnyből, Rafalski, Kronwall), Zetterberg (emberelőnyből, Rafalski, Kronwall).
Kiállítások: 56 perc+végleges (Eager, Versteeg), ill. 14 perc.
Kapusok: Huet 21/26, majd Crawford 6/7, ill. Osgood 18/19, majd Conklin 9/9.