Malkin-mesterhármassal nyert a Pittsburgh

2009.05.22. 11:17 Ryan O'Brien

Második hazai meccsét is nyerte, 2-0-ra vezet a Pittsburgh a keleti főcsoportdöntőben. A harmadik harmad közepéig szoros volt a Carolinával vívott a meccs, 4-4 után, a végén lépett el a Penguins. Jevgenyij Malkin összeszedte magát, mesterhármast ütött.

A Carolina háromszor is egyenlített, egyszer a vezetést is átvette a keleti főcsoport döntőjének Pittsburghben játszott második meccsén. A sokat bírált Jevgenyij Malkin alaposan kitett magáért. Az alapszakasz legjobb pontszerzőjétől többet vártak korábban. A Carolinának három gólt ütött, gólpasszt adott, 15. meccsén 25 pontnál jár, amivel átvette a vezetést a pontlistán, 10+15-ös eredménye eddigi legjobb playoffteljesítménye. Talán békén kellett volna hagyni Malkint. Történt ugyanis, hogy a második harmad közepén Scott Walker ütközött keményen – és veszélyesen is – az orosz centerrel, ekkor még 3-3 volt az állás. Malkint láthatóan felbosszantotta az eset és a harmadik harmadban gyorsan vágott két gólt, a másodikat egyéni akcióból. Nyolc kapura lövésével az egész mezőny legjobbja lett. Ebben a mutatóban a Penguins 42-28-ra nyert, a második harmadban 16-6, a harmadikban 14-8 volt a mutató.

Az első harmadot a Carolina zárta vezetéssel, a másodikban fordított a Pittsburgh, Chris Kunitz 7,3 másodperccel a dudaszó előtt lőtte a negyedik hazai gólt, ez volt neki az első az idei rájátszásban. Matt Cooke három gólpasszt adott, Kunitz is három ponttal zárt, Sidney Crosby meglőtte 13. playoffgólját. A második perc végén az ő találata nyitotta a sort. A kanadai 13+11-nél tart a rájátszásban. Ez volt a hatodik olyan meccs a playoffban, amikor Crosby ütötte az első gólt, erre korábban csak Bobby Hull (1962) és az edmontoni Fernando Pisani (2006) volt képes. A Pittsburgh klubrekordot döntött: egymás után 11 meccsen múlta felül ellenfelét a kapura lövésekben.

Rájátszás, 30. játéknap

Pittsburgh Penguins-Carolina Hurricanes 7-4 (2-3, 2-0, 3-1)
Gólszerző: Crosby (Kunitz, Guerin), Malkin (Kennedy, Cooke), Talbot (Malkin, Crosby), Kunitz (Guerin, Eaton), Malkin (Kunitz, Cooke), Malkin, Kennedy (üres kapuba, J. Staal, Cooke), ill. Larose (Whitney, E. Staal), J. Jokinen (Walker, Brind’Amour), Seidenberg, Eaves (Bayda, Dwyer).
Kiállítások: 32 perc+végleges (Letang), ill. 32 perc+végleges (Bayda).
Kapusok: Fleury 24/28, ill. Ward 35/41.