Az Anaheim 3-3-ra áll a Detroittal

2009.05.13. 10:46 Ryan O'Brien

A Bruins a Carolina otthonában egyenlített, a döntő csata Bostonban lesz. A Detroit kikapott Anaheimben, ebben a párharcban is a hetedik meccsen dől el a továbbjutó sorsa, a hazai jég előnyt jelent a Red Wingsnek. Egyedül a Chicago főcsoportdöntős eddig.

Visszajött a Boston. Már 3-1-re vezetett a Carolina, de Bruins két győzelemmel nyílttá tette a párharcot. Döntés csütörtökön, Bostonban. A vendégcsapat lényegében öt perc alatt eldöntötte a találkozót. A harmadik perc legelején Mark Recchi, két perc múlva az idei első playoffgólját szerző Steve Montador volt eredményes. Az első gólnál a videóbíróra is szükség volt, a lövés pillanatában elmozdult a kapu. Patrice Bergeron két gólpasszt adott, a meccs legjobbjának választott Chuck Kobasew góllal és gólpasszal zárt. Tim Thomas 31 lövést hárított, az utolsó harmadban a Hurricanes 14-4-re nyerte a kapura lövéseket, ekkor született a második gólja is.

A hazaiaknál a Jussi Jokinen, Tuomo Ruutu, Szergej Szamszonov sor a korábbi meccseken parádésan teljesített, most viszont brutálisan rossz volt. Negyven perc játék után a három játékos összesen -8 pluszmínuszt szedett össze. A 41 éves Mark Recchi nagyszerű játékkal ünnepelte karrierje 150. playoffmeccsét. Az 50. gólját szerezte, ez volt 123. pontja. Az alapszakaszban eddig 1490 meccse és 1442 pontja van. Marc Savard egymás utáni negyedik meccsén is pontszerző volt, a Boston 19 lövéssel húzta be a győzelmet. Nem ez volt Cam Ward Canes-kapus legnagyobb meccse.

Nagyon izgalmas harcban verte az Anaheim a Detroitot, ebben a párharcban is a hetedik meccs dönt. Az első harmadban nem esett gól, pedig 20 kapura lövéssel próbálkoztak a csapatok. A másodikban Ryan Getzlaf és a harmad végén Corey Perry találataival kettővel ment a Ducks. Az utolsó harmadban őrült rohanásba kezdett a Detroit. Valósággal szétlőtték Jonas Hiller kapuját, de 18 kísérletből csak Johan Franzen lövése talált utat a hálóba. A svéd játékos az elmúlt két év rájátszásaiban 26 meccsen 21 gólt lőtt.

A mérkőzés lefújásának pillanatában elszabadultak az indulatok, nagy bunyó kerekedett. Perry Brian Rafalskival pofozkodott, az orosz Pavel Dacjuk Scott Niedermayernek ment neki, Marian Hossa Ryan Getzlafot lökdöste. A hazaiaknak 36, a Red Wingsnek 10 percet osztottak ki a játékvezetők, Perry 10 percet, Todd Marchant véglegest kapott.

A Detroit legutóbb 38-17-re nyerte a kapura lövéseket, most 39-26-ra. Hiller az idei playoffban 484 lövést kapott, ebből 458-at fogott meg, védéshatékonysága – 0,946% – a legjobb a mezőnben. A Detroit 2002 után játszik megint hetedik meccset, akkor a konferenciadöntőben 7-0-ra verte a Coloradót hazai pályán. 18-ból tizenegyszer jutottak tovább, hazai jégen viszont csak 3-3-ra állnak ebben. Az Anaheim történetében negyedszer készül a mindent eldöntő összecsapásra. 1997-ben otthon ütötte ki a Phoenixet, 2003-ben a Stanleyt bukta el New Jerseyben, 2006-ban a Calgary otthonában harcolta ki a továbbjutást.

Rájátszás, 24. játéknap

Carolina Hurricanes-Boston Bruins 2-4 (0-2, 1-2, 1-0)
Gólszerző: Cullen (Walker, Larose), Szamszonov (E. Staal, Gleason), ill. Recchi (Bergeron, Kobasew), Montador (Krejci, Ryder), Savard (Lucic, Wideman), Kobasew (Bergeron, Recchi).
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Ward 15/19, ill. Thomas 31/33.

Anaheim Ducks-Detroit Red Wings 2-1 (0-0, 2-0, 0-1)
Gólszerző: Getzlaf (emberelőnyből, Perry, S. Niedermayer), Perry (Getzlaf, Ryan), ill. Franzen (emberelőnyből, Hudler, Zetterberg).
Kiállítások: 46 perc+végleges (Perry, Marchant), ill. 20 perc.
Kapusok: Hiller 38/39, ill. Osgood 26/28.