Előny a bajnoknál, szépített a Boston

2009.05.11. 11:04 Ryan O'Brien

Magabiztosan nyert otthon a Detroit és a Boston. A bajnoki cím védője 1-2-es anaheimi vezetésről fordította meg a párharcot. A Bruins nullára verte a Carolinát, de még mindig a Hurricanes vezet 3-2-re.

Henrik Zetterberg vezérletével nagyon simán győzte le a Detroit az Anaheimet, a két csapat ötödik meccsén. A címvédő 1-2-ről fordított és már vezet. Négy NHL-meccsel a háta mögött, az első playoffosat játszotta Justin Abdelkader, a 22 éves amerikai karrierje első gólpasszát jegyezte, mindössze 6:32-öt töltött a jégen, kilencszer ütközött. Darren Helm az első idei gólját lőtte. A szintén 22 éves Detroit-centernek több playoffmeccse (27) van, mint alapszakaszbeli (23). Az alapszakaszban még sosem sikerült gólt ütnie, a playoffban ez volt a harmadik. Zetterberg 1 góllal és 2 gólpasszal zárta a meccset.

A második harmadban 39 másodperc alatt vágott kettőt a Detroit, pedig már az elsőben is nagy fölényben volt, 14-3-ra nyerte a kapura lövéseket, a harmadikban pedig 15-5-re. Chris Osgood csak 17 lövést kapott. Jonas Hiller is jól teljesített, 34-et fogott meg. Johan Franzen a legutóbbi 19 playoffmeccsén a 18. gólját lőtte. Kedden Anaheimben eldőlhet a továbbjutás, ha megint nyer a Red Wings. Ha Ducks-siker lesz, a hetedik meccset csütörtökön, Detroitban rendezik.

Fontos meccsen verte a Boston a Carolinát, ezzel a sikerrel a Bruins visszajött a párharcba. Kedden Raleighben kell nyernie, hogy legyen hetedik összecsapás. Hihetetlen feszült légkörben, végig nagy fölényben játszott a Boston, mindhárom harmadban 10 felett lőtt kapura, a végén 40-19 lett ez a mutató a javukra. Zdeno Chara két gólpasszt adott, Phil Kessel két gólt lőtt, Tim Thomas karrierje 16. playoff meccsén első shutoutját érte el. A hazaiaknál Milan Lucic, a vendégeknél Scott Walker kapott 10 percest, egyik játékos sem jöhetett már vissza, összesen 83 perc büntetést osztottak ki a bírók. Chara megsérült a második harmadban, az öltözőbe ment, de aztán a harmadikban visszatért. Az első négy meccset úgy hozta le a két csapat, hogy nem volt bunyó. Ezen a találkozón háromszor is egymásnak estek a felek. Emberelőnyös góllal kezdődött a találkozó, 33 lehetőségből csak a hatodikat használta ki a Boston.

Rájátszás, 22. játéknap

Detroit Red Wings-Anaheim Ducks 4-1 (0-0, 2-1, 2-0)
Gólszerző: Franzen (Abdelkader, Ericsson), Hudler (Zetterberg, Lebda), Helm (Zetterberg, Cleary), Zetterberg (üres kapuba, Lidström, Dacjuk), ill. Whitney (emberelőnyből, Christensen, Ebbett).
Kiállítások: 6 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Osgood 16/17, ill. Hiller 34/37.

Boston Bruins-Carolina Hurricanes 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
Gólszerző: Recchi (emberelőnyből, Chara, Wideman), Kessel (Savard (Lucic), Kessel (Savard, Chara), Lucic (Ryder, Bergeron).
Kiállítások: 35 perc+kizárás (Lucic), ill. 48 perc+kizárás (Walker)
Kapusok: Thomas 19/19, ill. Ward 36/40.