A Pittsburgh Penguins feljött 1-2-re

2009.05.07. 12:49 Ryan O'Brien

Hosszabbításban verte a Pittsburgh a Washingtont, a Carolina pedig a Bostont az NHL rájátszásának 18. játéknapján. Mindkét meccsen parádéztak a vendégkapusok.

Kris Letang főszerepelt vállalt a Pittsburgh–Washington csatában. A hosszabbítás 12. percében majdnem a kék vonalról bombázott az egész meccsen szenzációsan védő Szemjon Varlamov kapujába. Potyagóllal kezdődött a meccs. Alekszandr Ovecskin a 83. másodpercben elnémította a Mellon Arena közönségét. Egy palánkra lőtt korongot Marc-Andre Fleury nagyon rosszul számított ki, Ovecskin vetődve lőtte rá, a kapus nem ért vissza. A másodikban már 15-4-re nyerte a kapura lövéseket a Pittsburgh, de Varlamov megint óriási bravúrokat mutatott be. Aztán fordított a Penguins, de egy perc 50 másodperccel a vége előtt Backström megint egyenlített. A hosszabbításban a Pittsburgh játszott fölényben, a Washington emberelőnyt is kivédekezett, a végén Kris Letang élete első playoffgólját lőtte. Gólpassza is volt a 22 éves kanadai védőnek. Jevgenyij Malkin lett a meccs legjobbja, kilencszer tesztelte Varlamovot, egyszer betalált. Malkin öt pont nélküli meccs után volt eredményes. Az is jó húzásnak bizonyult, hogy Dan Bylsma, a Pittsburgh edzője Maxime Talbotot a negyedikből a második sorba tette, gólpasszal hálálta meg a játékos. A találkozón a Pittsburgh 27 helyzetet dolgozott ki, a Washington 15-öt.

Hasonló volt a forgatókönyv Raleighben, a Carolina–Bostonon is. A vendégek szereztek vezetést, 69 másodperc alatt fordított a Carolina. Ezen a találkozón csak két perc 48 másodperc kellett a döntéshez a hosszabbításban. Jussi Jokinen kotorta be a harmadik hazai gólt, de előtte Lucic és Savard révén a Bostonnak volt két elképesztő ziccere. A vendégek kapusa itt is parádézott. Tim Thomas 38 lövést fogott, nagy érdeme, hogy a Bruins kihúzta a hosszabbításig. Jokinen a szezon közben érkezett a Tampától, az alapszakaszban egy gólt lőtt Hurricanes-játékosként. Karrierje harmadik playoffjában nagyon sokat tesz hozzá a Canes meneteléséhez, 10 meccsen 5 gól és 2 gólpassz a mérlege, már a második győztes gólt lőtte. Emlékezetes az első is: 0,2 mp-cel a vége előtt szerzett találata a New Jersey bukását hozta a negyeddöntő hetedik meccsén.

A Carolina 41-23-ra nyerte a kapura lövéseket, Claude Julien, a Boston edzője meg is jegyezte, 2-2 után nem játszott elég agresszíven csapata, nem érdemelték volna meg a győzelmet. Csak öt hátvéddel ment az utolsó harmadtól a Boston, Andrew Ference nem tudta folytatni, korábbi sérülése újult ki.

Rájátszás, 18. játéknap

Pittsburgh Penguins-Washington Capitals 3-2 (0-1, 1-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Fedotenko (Talbot, Letang), Malkin (emberelőnyből, Crosby, Goncsar), Letang (Eaton, Crosby), ill. Ovecskin (Green), Backström (emberelőnyből, Ovecskin, Szjomin)
Kiállítások: 4 perc, ill. 14 perc.
Kapusok: Fleury 21/23, ill. Varlamov 39/42.

Carolina Hurricanes-Boston Bruins 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0)
Gólszerző: E. Staal (emberelőnyből), Szamszonov (Walker, J. Jokinen), J. Jokinen (Szamszonov, T. Ruutu), ill. Lucic (Wideman, Savard), Recchi (Kobasew, Montador).
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Ward 21/23, ill. Thomas 38/41.