A Washington legyőzte a Pittsburghöt

2009.05.03. 11:47 Ryan O'Brien

Alekszandr Ovecskin és Sidney Crosby első csatáját az orosz nyerte, mindkét klasszis gólt lőtt a főcsoport-elődöntő nyitó mérkőzésén. A Chicago bravúrosan egyenlített a Vancouver otthonában. A találkozón 102 perc büntetést osztottak ki.

Utolsóként a legnagyobb érdeklődéssel várt főcsoport-elődöntő is elkezdődött. A Capitals élt a pályaelőnnyel, behúzta az első meccset. A két csapat közös playofftörténetéről annyit: ez a nyolcadik összecsapás, és eddig hatalmas a Penguins fölénye. 1991-ben találkoztak először, 4-1-gyel a Pittsburgh ment tovább. Utána még öt Pittsburgh-siker következett, a Washington csak egyszer, 1994-ben győzte le vetélytársát, 4-2-vel.

A találkozón mindkét sztár, Sindey Crosby és Alekszandr Ovecskin is betalált. A meccs hőse azonban megint a 21 éves újonc Caps-kapus, Szemjon Varlamov lett. 34 lövést fogott, nem egyet hatalmas bravúrral, védéshatékonysága már a legjobb a playoffban. Bruce Boudreau, a Washington edzője óriásit húzott azzal, hogy a playoffban Varlamovra bízta a kaput, a fiatal orosz alaposan meghálálja a bizalmat. A Penguins szerzett vezetést, de fordított a Washington. Ovecskin 5 a 3 elleni emberelőnyben lőtte a vezető gólt, a Penguinsnek csak ez a két kiállítása volt az egész meccsen. A találkozó győztes gólját Tomas Fleischmann lőtte a harmadik harmad elején. A cseh játékos élete második playoffszezonjában a második gólját szerezte. A Capitalsban a két gólpasszos Alekszandr Szjomin már 10 pontnál jár, vezeti a listát.

Óriási feszültség jellemezte a Vancouver-Chicago elődöntő második meccsét. A Blackhawks idegenben egyenlített. A találkozón összesen 102 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők. Rick Rypien és Adam Burish már az első harmadban 10 percet kapott, a harmadik harmadban előbb az Alexandre Burrows-Jonathan Toews kettős, majd 52 másodperc múlva a Rick Rypien-Dustin Byfuglien duó hagyta el végleg a jeget.

Hoki is volt, nem is akármilyen, kilenc gólt láthatott a közönség. A Vancouver a hetedik percben két emberelőnyössel 2-0-ra elhúzott. A második harmadban felállt a Chicago, egymás után ütött öt gólt. 70 másodperccel a vége előtt Dave Bolland üres kapus gólt szerzett, az elsőt találatát emberhátrányból lőtte. Két gól is született 5 a 3 elleni szituációban, a hazaiaknál a svéd Alexander Edler, a vendégeknél a mezőny legjobbja, Patrick Sharp talált így. Nyikolaj Habibulin az első öt lövésből két gólt kapott. Aztán összeszedte magát a 36 éves orosz, és a következő 16-ot egy híján megfogta. A Canucks játékosai nem tették igazán próbára, 21 kísérletük volt. Érdekes statisztikai mutató, hogy a találkozót plusz/mínuszban a Chicago +24-gyel, a Vancouver -26-tal zárta.

Rájátszás, 14. játéknap

Washington Capitals-Pittsburgh 3-2 (2-1, 0-1, 1-0)
Gólszerző: Steckel (Bradley, Laich), Ovecskin (emberelőnyből, Szjomin, Backström), Fleischmann (Backström, Szjomin), ill. Crosby (Guerin, Goncsar), Eaton (Malkin, Kunitz).
Kiállítások: 10 perc, ill. 4 perc.
Kapusok: Varlamov 34/36, ill. Fleury 23/26.

Vancouver Canucks-Chicago Blackhawks 3-6 (2-0, 0-3, 1-3)
Gólszerző: Salo (emberelőnyből, H. Sedin, D. Sedin), Edler (emberelőnyből, Sundin, Bieksa), H. Sedin (emberelőnyből, Sundin, Edler), ill. Sharp (Burish, Walker), Sharp (emberelőnyből, Seabrook, Kane), Bolland (emberhátrányból, Keith), Eager (Burish), Kane (Toews, Brrouwer), Bolland (üres kapuba).
Kiállítások: 50 perc +kizárás (Toews, Byfuglien), ill. 52 perc+kizárás (Burrows, Rypien).
Kapusok: Luongo 26/31, ill. Habibulin 18/21.