Négy mérkőzés, négy győztes

2009.04.18. 21:36 kovacsistvan

Csütörtökön finn és cseh győzelem született az Euro Hockey Touron, szombaton ez a két csapat hagyta el vesztesen a jeget. A svédek hosszabbítás után gyűrték le a finneket, a cseh–orosz derbin hét gól és néhány verekedés volt. Vasárnap véget ér az EHT.

A finn–svéden Tarkki és Holmqvist állt a kapuban, 6:33-nál Thörnberg már mattolta is a finnt, de 13 másodperccel később jött a válasz Kermantól. A 17. percben emberelőnyben Akerman passzát Kenny Jönsson váltotta gólra, majd a 23. percben Nilson góljával kettővel mentek a svédek. Másfél perccel később Nummelin volt eredményes emberelőnyben, de Thörnberg úgyszintén fórban visszaállította a kétgólos differenciát. Fél perccel később Niinimaa lőtt gólt, így a meccs felénél már hét találatot láthattak a nézők. A meccs második félórájában már csak egy esett: 40:58-nál Kalle egyenlített. Úgy tűnt, büntetőlövések lesznek, de 64:45-nél Wallin belőtte a mindent eldöntőt – 4-5 (h.u.).

A cseh–orosz rangadón már a 36. másodpercben betalált Mozjakin Stepanek kapujába, amire Marek válaszolt a harmadik percben emberelőnyből. A 12. percben újabb orosz kiállítás alatt esett gól, de Tverdovszkij volt eredményes emberhátrányban. A 24. percben az omszki páros, Jagr és Klepis játszott össze, aminek egyenlítés lett az eredménye, Kosecskin bánta a kapuban. A 38. percben Tyerescsenko újra vezetéshez juttatta a vendégeket, majd a 48.-ban Szcsasztlivij kettőre növelte az orosz előnyt. 59:07-nél Klepis meglőtte a második gólját, de ez csak a szépítéshez volt elég – 3-4.

A 11. percben kezdték a verekedést a játékosok: Rachunek és Proskin 5+véglegest kapott, Rolinek és Kuljas két-két perccel megúszta. Később újabb ökölharcok voltak: Marek, Rolinek, Zubarjov és Szaprikin a 14. percben kaptak 10 perceseket.