Washingtonban nyert a Rangers

2009.04.16. 11:47 Ryan O'Brien

Elkezdődött az NHL-rájátszás. A Washington otthon kapott ki a NY Rangerstől, a további három meccsen papírforma-eredmény született. Otthon nyert a Pittsburgh, a New Jersey és a Vancouver. Újítottunk: mostantól embedeljük az összes csata videó-összefoglalóját.

Hiába lett 13 kapura lövéssel és 2 gólpasszal Alekszandr Ovecskin a Washington–New York Rangers meccs legjobbja, a vendégek kerültek lépéselőnybe. A Rangersben Scott Gomez gólt lőtt és 2 gólpasszt adott. Lundqvist 32 lövést fogott. A Capitals az első harmadban több mint háromszor, a harmadikban kétszer annyit lőtt kapura, mint ellenfele. A Rangers kapitánya, Chris Drury ezt a meccset is kihagyta, de a második találkozóra – amit szintén Washingtonban rendeznek szombaton – felépülhet.

Magabiztosan verte a Pittsburgh a Philadelphiát. Jordan Staalt választották a meccs legjobbjának, Sidney Crosby két ponttal nyitotta a playoffot, Jevgenyij Malkin is eredményes volt. A Mellon Arena természetesen ezúttal is megtelt, egymás után 108.-szor játszott táblás ház előtt a Penguins. A Jordan Staal, Matt Cooke, Tyler Kennedy sor teljesítményét emelte ki a hivatalos honlap. Érdekesség: a Flyers volt az alapszakasz egyetlen csapata, ahol hat játékos (Jeff Carter, Simon Gagne, Mike Richards, Scott Hartnell, Mike Knuble és Joffrey Lupul) is legalább 25 gólt lőtt. Most csak Gagne volt eredményes, sőt az első két harmadban mindössze hat lövés volt ezeknek a játékosoknak a mérlege. A Flyers, amely a liga legtöbbet szabálytalankodó csapata, 35 perccel és Hartnell kizárásával most is kitett magáért.

A New Jersey is 4-1-re nyert, a Carolinát verte. Hiába védett megint szenzációsan Cam Ward a vendégek kapujában, 39-ből csak 35 lövést tudott fogni. Az alapszakaszban is parádézó Zach Parise, Travis Zajac, Jamie Langenbrunner sor öt pontot csinált. A Canes visszafogott volt, két harmad után 30-13 volt a kapura lövési arány a hazaiak javára.

Helytállt a St. Louis Vancouverben. Itt is feszült volt a légkör, az első harmad végén Darcy Hordichuk, illetve Brad Winchester kapott 10 percet. Az utolsó harmadban nem született gól, ebben Roberto Luongonak voltak elévülhetetlen érdemei. A Blues 15-6-ra nyerte kapura lövéseket a meccs ezen szakaszában, a kapus hatalmas bravúrokat mutatott be. A St. Louisnak 5 a 3 elleni szituációja is volt, de nem tudott élni vele.

Rájátszás, 1. nap

Washington Capitals-New York Rangers 3-4 (0-0, 2-3, 1-1)
Gólszerző: Fleischmann (emberelőnyből, Ovecskin, Green), Kozlov (Backström, Erskine), Szjomin (emberelőnyből, Ovecskin, Green), ill. Gomez, Antropov (emberelőnyből, Gomez, Mara), Naslund (emberelőnyből, Gomez, Redden), Dubinsky (Naslund, Antropov).
Kiállítások: 8 perc, ill., 14 perc.
Kapusok: Theodore 17/21, ill. Lundqvist 32/35.

Pittsburgh Penguins-Philadelphia Flyers 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)
Gólszerző: Crosby (emberelőnyből, Malkin, Goncsar), Kennedy (J. Staal), Malkin, Eaton (Letang, Crosby), ill. Gagne (emberelőnyből, M. Richards).
Kiállítások: 15 perc, ill. 35 perc+kizárás (Hartnell).
Kapusok: Fleury 26/27, ill. Biron 29/33.

New Jersey Devils-Carolina Hurricanes 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Gólszerző: Mottau, Parise (Zajac, Langenbrunner), Elias (Gionta, Zubrus), Langenbrunner (Parise, Martin), ill. R. Whitney (Larose, Cullen)
Kiállítások: 4 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Brodeur 18/19, ill. Ward 35/39.

Vancouver Canucks-St. Louis Blues 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Gólszerző: D. Sedin (Demitra, Edler), Salo (emberelőnyből, D. Sedin, H. Sedin), ill. Boyes (emberelőnyből, Steen, McDonald)
Kiállítások: 26 perc, ill. 24 perc.
Kapusok: Luongo 25/26, ill. C. Mason 29/31.