A Pittsburgh hetedszer is győzött

2009.03.11. 13:35 Ryan O'Brien

Sorrendben hetedik meccsét is megnyerte a Pittsburgh, szétlövésben verte a Floridát. 11 meccsből hat találkozón hosszabbítottak az NHL 151. játéknapján. Steve Masonnak a bostoniak sem tudtak gólt lőni. Győzelemmel debütált a Montreal új edzője.

Megvan Martin Brodeur 549. győzelme, a New Jersey a Calgaryt verte. A 36 éves kapus már csak kettőre van Patrick Roy csúcsától. A philadelphiai Jeff Carter két gólt lőtt a Buffalónak, 38 találata van, harmadik a 47 gólos Ovecskin és a New Jersey-i Zach Parise mögött, utóbbi 39-nél jár.

Kilencedik meccsén nem kapott gólt az újonc Steve Mason. A Columbus kapusa 35 lövést fogott a Boston ellen. A Bruins lépéshátrányba került a San Joséval szemben a President Trophyért, az alapszakasz legjobb csapata címért folytatott versenyben. A Sharks ha nehezen is, de hosszabbításban verte a Minnesotát. A német Christian Ehrhoff döntötte el a találkozót. A hazaiaknál Owen Nolan duplázott.

Mihail Grabovszkij 17 meccs után lőtt újra gólt, hosszabbításban szerzett találatával győzte le a Toronto a New York Islanderst. Új edzőjével ugyancsak az overtime-ban hozta a meccsét a Montreal. Saku Koivu két gólt lőtt az Edmontonnak, a Montreal ezzel a sikerrel 4000. hazai pontját gyűjtötte be.

Elképesztő fölényben játszott a Pittsburgh, de Tomas Vokoun hihetetlen bravúrokat mutatott be a Florida kapujában, 47 lövést fogott. Sidney Crosby volt a meccs legjobbja, a Pens sorozatban hetedik győzelmét aratta, a 6. helyre jött fel keleten. A második harmadban 18-7, a harmadikban 18-5 volt a kapura lövések aránya. Malkin megszerezte 95. pontját. 11 meccséből egyet veszített el a Penguins, mióta Dan Bylsma az edző.

A Detroit otthon a Phoenixet, a Washington idegenben a Nashville-t verte hosszabbításban. Mindkét találkozó a kapusok bravúrjai miatt alakult ilyen szorosan. A Phoenixben Ilja Brizgalov 40, a Nashville-ben Dan Ellis 42 lövést hárított. A Red Wings és a San Jose 96 ponttal vezet nyugaton, a Washington magabiztosan harmadik keleten.

A továbbjutás szempontjából fontos meccset nyert a St. Louis, amely az előtte álló Dallast verte. A Blues hátránya három pont, idén harmadszor is legyőzte a Starst. A Colorado kiszállni látszik a playoffért zajló küzdelemből, de az Atlanta is messze van továbbjutástól. Egymás elleni meccsükön a Thrashers idegenben nyert 3-0-ra. Kari Lehtonen 35 védéssel hozta idei 3. shutoutját. Vjacseszlav Kozlov 187. meccsét játszotta megszakítás nélkül, ezzel a második helyen áll Bobby Holik 190-es eredménye után az Atlanta franchise-történetében.

151. játéknap, eredmények

New Jersey Devils-Calgary Flames 3-2 (0-1, 2-0, 1-1)
Gólszerző: Langenbrunner (emberhátrányból, C. White, Martin), Rolston (emberelőnyből, Havelid, Shanahan), Parise (Langenbunner, Zajac), ill. O. Jokinen (Moss, Cammalleri), Glencross (Cammalleri, Boyd).
Kiállítások: 19 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Brodeur 35/37, ill. Kiprusoff 25/28, majd McElhinney 3/3.

Philadelphia Flyers-Buffalo Sabres 5-2 (1-1, 0-0, 4-1)
Gólszerző: Hartnell (emberelőnyből, Giroux, M. Richards), Carter (Lupul, Hartnell), M. Richards (emberelőnyből, Timonen, Gagne), Carter (Lupul, Hartnell), Hartnell (Timonen), ill. Afinogenov (Numminen), Hecht (Gaustad).
Kiállítások: 25 perc+kizárás (Carcillo), ill. 31 perc+kizárás (Rivet).
Kapusok: Biron 27/29, ill. Lalime 25/29, majd Tellqvist 3/4.

Columbus Blue Jackets-Boston Bruins 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)
Gólszerző: Torres (emberelőnyből, Vermette, Williams), Nash (üres kapuba, Commodore).
Kiállítások: 13 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: S. Mason 35/35, ill. Thomas 32/33.

Toronto Maple Leafs-New York Islanders 3-2 (1-2, 0-0, 1-0, 1-0)
Gólszerző: Stempniak (Finger, J. Blake), Ponyikarovszki, Grabovszki (hosszabbításban, Ponyikarovszki, Stralman), ill. Okposo (Bergenheim, Nielsen), Comea (Bailey, Iggulden).
Kiállítások: 20 perc, ill. 14 perc.
Kapusok:Gerber 28/30, ill. MacDonald 25/28.

Montreal Canadiens-Edmonton Oilers 4-3 (1-0, 1-3, 1-0, 1-0)
Gólszerző: Tanguay (Schneider, Gorges), Metropolit (Dandenault), S. Koivu (A. Kosztyicin, Tanguay), S. Koivu (emberelőnyből a hosszabbításban, Schneider, Markov), ill. Cogliano (Staios, Souray), Souray (Hemsky), Gagner (Pouliot, Grebeskov).
Kiállítások: 11 perc, ill. 11 perc.
Kapusok: Price 29/32, ill. Roloson 22/26.

Pittsburgh Penguins-Florida Panthers 4-3 (1-0, 0-3, 2-0, 0-0, 1-0)
Gólszerző: Malkin (Crosby, Letang), J. Staal (Cooke, Kennedy), Crosby (Guerin, Kunitz), Letang (szétlövésből), ill. Boynton (Booth, Ballard), Kreps (Boynton, Stillman), Ballard (Peltonen, Dvorak).
Kiállítások: 4 perc, ill. 12 perc.
Kapusok: Fleury 18/21, ill. Vokoun 47/50

Detroit Red Wings-Phoenix Coyotes 3-2 (1-1, 0-0, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Filppula (Franzen, Kronwall), Rafalski (emberelőnyből, Dacjuk, Zetterberg), Franzen (hosszabbításban, Stuart, Filppula), ill. Hanzal (Prust, Fedorjuk), Doan (Jovanovski, Reinprecht).
Kiállítások: 6 perc, ill. 2 perc.
Kapusok: Conklin 23/25, ill. Brizgalov 40/43.

Nashville Predators-Washington Capitals 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)
Gólszerző: Suter (Weber, Erat), ill. Backström (Ovecskin, Kozlov), Fjodorov (a hosszabbításban, Kozlov, Szjomin).
Kiállítások: 21 perc, ill. 19 perc.
Kapusok: Ellis 42/44, ill. Theodore 27/28.

Minnesota Wild-San Jose Sharks 4-5 (0-2, 1-1, 3-1, 0-1)
Gólszerző: Olvecky (Clutterbuck, Bergeron), Bouchard (Johnsson), Nolan (Zidlicky, M. Koivu), Nolan (M. Koivu), ill. Thronton (Moen, Ehrhoff), Moen (emberhátrányból), Thornton (emberelőnyből), M. Michalek (Clowe, Boyle), Ehrhoff (a hosszabbításban).
Kiállítások: 6 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Backström 18/23, ill. Boucher 25/29.

St. Louis Blues-Dallas Stars 5-2 (3-0, 2-2, 0-0)
Gólszerző: Backes (Steen, McKee), Perron (Colaiacovo, Weaver), Winchester (emberelőnyből, Backes, Polak), Perron (Oshie), Tkachuk (emberelőnyből, Boyes, Colaiacovo), ill. Neal (emberelőnyből, Modano, Daley), Ribeiro.
Kiállítások: 26 perc, ill. 36 perc.
Kapusok: C. Mason 20/22, ill. Turco 5/8, majd Stephan 17/19.

Colorado Avalanche-Atlanta Thrashers 0-3 (0-0, 0-2, 0-1)
Gólszerző: Bogosian (Kovalcsuk, Little), T. White (Kozlov, Kovalcsuk), Peverley (üres kapuba).
Kiállítások: 10 perc, ill. 6 perc.
Kapusok: Budaj 33/35, ill. Lehtonen 35/35.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)