Pék: Megkeserítjük a Volán életét

2009.03.09. 11:13 F. Kapus

Véget értek az OB I. elődöntői. Az Alba Volán és az UTE a lehető legrövidebb úton játszotta be magát a fináléba. Az alábbiakban a szokásos edzői értékelések következnek. Ezúttal a győztes hadvezérek szerepelnek elöl, nagyobb terjedelemben.

Pék György (UTE): "A Stars elleni vasárnapi mérkőzésünk egyenlő erők küzdelme volt. Napok óta azt sulykoltuk a játékosoknak, hogy a játék, a taktika, minden ilyesmi másodlagos lesz, csak a fegyelmezettség számít ezen a találkozón. Az a fontos, hogy fejben teljesen itt legyenek. És itt voltak. Kiállításainkat a minimális szintre szorítottuk, fantasztikusan egységes csapat képét mutattuk. A védelmünk megerősítése volt a másik fontos célunk. Ezért zárt egységet alkotott a két védő és a centerünk. Minimalizálni akartuk a kapott gólok számát, mert azt tudtuk, hogy kettőt-hármat biztosan beverünk. Ez is maximálisan sikerült, hiszen egy gólt sem kaptunk.

Ellenfelünk saját sírját ásta meg, amikor fegyelmezetlenkedni kezdett, és ezért sorra kapta a kiállításokat. Majorossnak teljesen felesleges ilyen látványosan rávágnia Rufus kezére, és Gröschl is a mi malmunkra hajtotta a vizet a végén. Ilyen esetek nálunk nem fordultak elő. Érdekes, hogy a legnagyobb hullámvölgy éppen Majoross ötperces büntetése alatt következett be. Nem tudtunk mit kezdeni a nagy lehetőséggel, talán egy kicsit meg is ijedtek a játékosok a tehertől, de tény, a Stars négy emberrel is majdnem végig uralta ezt a szakaszt. Mondhatjuk, kihúztuk a fórt kapott gól nélkül.

Amikor augusztus elsején elvállaltam az UTE vezetőedzői posztját, és hat-nyolc játékos lézengett a Megyeri úton, nehéz volt elképzelni, hogy ebből ütőképes csapat lesz. Aztán jöttek a légiósok, maradt egy-két meghatározó magyar hokisunk, de a csapat fele harmadik-negyedik soros játékosokból állt, akik alig játszottak az előző években. Első célunk az volt, hogy az alapok rendben legyenek, hogy tökéletes erőállapotban legyen a csapat. A bajnokság nagy részén már túl vagyunk, úgyhogy ennyi értékelés már belefér: ez sikerült, nincsenek kondicionális problémáink.

A döntőben a Volánnak áll a zászló. A fehérváriak nagyon jó csapatot alkotnak. De aki ismeri játékosaimat, tudja, nem mennek feltartott kézzel a csatába. A többiek nevében is kijelenthetem, meg fogjuk keseríteni az életüket a fináléban."

Énekes Lajos (Alba Volán): "A harmadik mérkőzés azt a különbséget tükrözte a csapatok között, amire számítottunk a sorozat előtt. Azt gondolom, a vasárnap esti meccs reális képet adott arról, hogy milyen szinten tudunk játszani. Ellenfelünk elfáradt, nem bírta úgy, mint mi, hogy négy nap alatt három mérkőzést kell játszania. Ehhez mi hozzászoktunk, mert az EBEL-ben a buszozásokkal együtt sokszor nekünk is így kellett szerepelnünk. Érthető, ha a Dab ehhez nem tudott alkalmazkodni, ez nem megy egyik napról a másikra. Ezzel együtt is dicséret illeti a dunaújvárosiakat, a második mérkőzésre jól összekapták magukat, méltó ellenfeleink voltak. Racko kapusuk végig fantasztikusan védett, nagyon jól helytállt még a 6-0-s meccsen is. Az egész sorozatért nagy gratuláció jár neki.

Nem szeretném elfelejteni, hogy a sikert az egész csapat nevében megköszönjem Ted Satornek is, aki bár már nincs a klubnál, de teljesítményünkben az ő munkája is benne van. Gratulálunk neki is a döntőbe jutáshoz, és köszönjük, amit értünk tett."

Robert Spisak (NZ-Stars): "A fiúk harcoltak, az egész mérkőzésen jó hozzáállást mutattak. Kijött régi betegségünk, a rossz helyzetkihasználás. A többit gyorsan el kell felejtenünk, most már a Dab elleni bronzmeccsre kell koncentrálnunk, mert nagyon szeretnénk érmet szerezni. Az első harmadban 10-12 percig, aztán a teljes második harmadban fölényben voltunk, jó játékot mutattunk, de az UTE lőtt két gólt, mi pedig egyet sem. Nem sikerült azt produkálnunk, amit akartunk, és egy ilyen vereség után is el kell ismerni az ellenfél erősségeit. Az újpestiek jobban használták ki a helyzeteiket, így megérdemelten nyerték meg az elődöntőt."

Jonathan Patrick MacCallum (Dab.Docler) a következőket nyilatkozta az Alba Volán hivatalos honapjának: "Osztálykülönbség volt a két csapat között. Már az első harmadban alig tudtuk bevinni a korongot a támadóharmadba, és ez a folytatásban sem változott. A gólkülönbség pedig egyre csak nőtt. Ugyanakkor ez a találkozó nem befolyásolja a szezonról összességében kialakított álláspontomat."