A Stars és a Dab a túlélésért küzd

2009.03.08. 14:49 kerusz

Vasárnap jégre lép az OB I. mind a hét csapata, kiegészülve a Héraklész U18-as válogatottal. Az elődöntők mindkét ágán 2-0 a párharcok állása, így nem kizárt, hogy már ma eldől, kik játsszák a bajnokság döntőjét. A másodosztályban a finálé harmadik mérkőzését játsszák, ha a Debrecen nyer, OB I./B-bajnok lesz.

Az Alba Volán egy sima és egy küzdős mérkőzés után vezet a Dab.Docler elleni csatában. Az első mérkőzés után J. P. MacCallum azt mondta, úgy érzi, Dunaújvárosban elkaphatják a Volánt. Utóbb kiderült, nem beszélt a levegőbe, még ha nyerniük nem is sikerült. A pénteki meccs után ismét ezt nyilatkozta, tehát nyilván továbbra is lát gyenge pontokat a Volán játékában. Figyelmeztető jel a bajnokcsapat számára, hogy rövid időn belül immár a második mérkőzésükön támadtak komoly nehézségeik Mol ligás csapat ellen. Énekes Lajos ennek okát abban látta, hogy a játékosok túl könnyedén vették a meccset. Hogy a dunaújvárosiak kanadai edzőjének lesz-e igaza, vagy a Volán az elvárt söpréssel jut a döntőbe, az az este hatkor kezdődő székesfehérvári összecsapáson derül ki. A találkozót Vladimir Babic vezeti, vonalbírói: Haszonits Miklós és Soós Miklós.

Fél órával később kezdődik a Megyeri úti csarnokban a negyedik kerületi szomszédvárak harmadik összecsapása. Hogy csütörtökön Újpesten hazai győzelem született, az a két csapat korábbi hat mérkőzése tükrében nem meglepő, a pénteki, Káposztásmegyeren született újpesti győzelem viszont az. Az újpestiek nyolc góljából hetet a légiós sor ütött, Sikorcinék a hátukon viszik a csapatot. Úgy tűnik, egyelőre a Stars játékosai sem tudnak mit kezdeni velük. Ráadásként az Újpest fegyelmezettebben is játszik ellenfelénél. Ha a Stars nem tud változtatni, a döntő ma elúszik számára. Végre az újpestiek is megpróbáltak nézőket toborozni, a tegnapi focimeccsen szórólapokon, hangosbemondón hívták fel a szurkolók figyelmét a mai elődöntőre. Ennek jótékony hatása remélhetőleg már ma meglátszik a nézőszámon. A bírói hármas: Kincses Gergely, Nagy Attila, Németh Márton.

Az alsóházban is két mérkőzést játszanak. Este hatkor az ötödik helyre hajtó Miskolc a Héraklész U18-as válogatottat fogadja versenyen kívül, 45 perccel később pedig a Ferencváros és az Alba Volán farmcsapata csap össze Pesterzsébeten.

Este hat órakor Dunaújvárosban kezdődik a másodosztály két legjobb csapatának harmadik mérkőzése. A Dab.Docler-Jégtörők a Debreceni HK-t fogadják. A három győzelemig tartó csatában a debreceniek vezetnek 2-0-ra. Mint írtuk, csak az első meccs sorsa dőlt el a jégen, sajnálatos módon a másodikat nem játszották le a felek. Ez ügyben azóta annyi történt, hogy a dunaújvárosiak fellebbeztek, panaszukat azonban a magyar jégkorongszövetség elnöksége elutasította. Így a második debreceni találkozót 5-0-s gólkülönbséggel a hazaiak javára írták jóvá. Ha ma is a debreceniek nyernek, vége a sorozatnak, ha a hazaiak, egy hét múlva ismét Újvárosban már az egyenlítésért játszhatnak Vargyas Lászlóék.