A Pittsburgh nem tud Washingtont verni

2009.02.23. 11:35 Ryan O'Brien

Alekszandr Ovecskin idén harmadszor is legyőzte Sidney Crosbyt, az orosz 9-szer lőtt kapura. Prospal meccs végi góljával verte a Tampa a Bostont. Cullen mesterhármasával került közelebb a playoffhoz a Carolina. A New York Rangers otthon is kikapott.

Megállíthatatlan a Washington, főleg otthon. 30. hazai meccsén a 24. győzelmet aratta a csapat, a Pittsburghöt intézték el, a szezonban már harmadszor. Alekszandr Ovecskin és Sidney Crosby csatáját az orosz nyerte, a két sztár jó néhányszor került összetűzésbe. Ovecskin kilenc lövéssel, góllal, gólpasszal segítette csapatát a győzelemre. A Capitals 14 ponttal vezet csoportriválisa, a Carolina előtt, így szinte már biztosan playoffos. Akár főcsoportgyőztes is lehet, ha a Boston így folytatja.

A Bruins ugyanis kétszer egymás után kikapott Floridában. Szombaton a Panthers, most a Tampa Bay győzte le kelet legjobbját. A Lightningban Karri Ramo 40 lövést fogott, Vaclav Prospal másfél perccel a vége előtt, emberelőnyben lőtte a győztes gólt.

A Pittsburgh vereségével nem került közelebb a legjobb nyolchoz, ráadásul a Carolina is nyert, a Coloradót verte. Matt Cullen pályafutása első mesterhármasát lőtte a Hurricanesben, megvolt karrierje 400. pontja. A csapat sorozatban harmadszor nyert, már csak egy pont a hátránya.

Egyre nehezebb helyzetben van a New York Rangers. Otthon sem tudtak nyerni, most a nem túl erős Torontótól kaptak ki. Pavel Kubina és Lee Stempniak 3-3 gólpasszt adott. A találkozó hosszabbításban dőlt el, Niklas Hagman góljával. Vesa Toskala szenzációsan védett, 39 lövést fogott.

Hasonlóan meglepő hazai vereséget szenvedett a Chicago. A sorrendben harmadik győzelmét arató Minnesota Josh Harding parádés védéseinek köszönhetően már továbbjutó helyen áll. A találkozó előtt egy győzelemmel álló Harding 44 lövést fogott, ez karriercsúcs, a győztes találatot Peter Olvecky jegyezte. A 23 éves szlovák élete 11. meccsén első gólját érte el.

135. játéknap, eredmények

Washington Capitals-Pittsburgh Penguins 5-2 (2-1, 3-1, 0-0)
Gólszerző: Ovecskin (emberelőnyből, Backström, Fjodorov), Szjomin (emberelőnyből, Backström, Green), Fjodorov (Szjomin), Morrisonn (Ovecskin, Fehr), Laich (Poti, Morrisonn), ill Talbot (Eaton, Orpik), Goncsar (emberelőnyből, Crosby, Malkin).
Kiállítások: 18 perc, ill. 8 perc.
Kapusok: Theodore 31/33, ill. Fleury 15/20, majd Garon 14/14.

Carolina Hurricanes-Colorado Avalanche 5-2 (1-1, 2-1, 2-0)
Gólszerző: Cullen (Larose, Pitkanen), Cullen (Larose, R. Whitney), Pitkanen (T. Ruutu, Seidenberg), Bayda (J. Jokinen, Babchuk), Cullen (üres kapuba, R. Whitney), ill. Wolski, Tucker (Stewart, Clark).
Kiállítások: 13 perc, ill. 23 perc.
Kapusok: Ward 17/19, ill. Raycroft 34/38.

Tampa Bay Lightning-Boston Bruins 4-3 (2-2, 1-1, 1-0)
Gólszerző: Halpern (Pettinger, Eminger), Hall (Craig, Artyuhin), Recchi (Melichar, Koci), Prospal (emberelőnyből, Halpern, St. Louis), ill. Kessel (Savard, Lucic), Ference (emberelőnyből, Savard, Wideman), Chara (Kobasew, Ward).
Kiállítások: 20 perc, ill. 22 perc.
Kapusok: Ramo 40/43, ill. Fernandez 14/18.

Chicago Blackhawks-Minnesota Wild 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
Gólszerző: Toews (Havlat, Kane), ill. Fritsche (emberelőnyből, Bouchard, Burns), Olvecky (Skoula, Belanger).
Kiállítások: 12 perc, ill. 16 perc.
Kapusok: Huet 22/24, ill. Harding 44/45.

New York Rangers-Toronto Maple Leafs 2-3 (0-0, 0-0, 2-2, 0-1)
Gólszerző: Gomez (Dubinsky, Rozsival), Rozsival (Callahan, Dubinsky), ill. Mitchell (Kubina, Stempniak), I. White (Kubina, Stempniak), Hagman (emberelőnyből a hosszabbításban, Kubina, Stempniak).
Kiállítások: 17 perc, ill. 13 perc.
Kapusok: Lundqvist 23/26, ill. Toskala 39/41.

(A végeredményre kattintva az összefoglaló videója, a gólszerzőkre kattintva a találkozó adatlapja tekinthető meg. A bajnokság állása itt van, a statisztikák legjobbjai pedig itt.)