Leérni a pálya aljára egy darabban

2009.02.08. 11:49 Hblog

A Red Bull Crashed Ice-döntőre megtelt a prágai várban felállított pálya környéke, a 7000 szurkoló jó hangulatban várta a 64-es főtábla futamait. Ezek egy darabig az esélyesek sikerét hozták. Az összes favorit bejutott a 16 közé, de ekkorra már olyan állapotban volt a jég, hogy minden menetben benne volt az esés – és így dőlt el a döntő is.

A negyeddöntők előtt bonyolították le a hírességek versenyét, beszállt az ex-NHL-es Martin Straka – ő nyerte a versenyt –, és ott volt minden idők egyik legjobb kapusa, Dominik Hasek is. Versenyük nem hozott komoly izgalmakat, inkább arra figyeltek, hogy lecsorogjanak a pálya aljára egy darabban. Straka győzelme talán nem véletlen, a 36 éves balszélső még mindig a cseh Extraligában játszik.

A két elődöntő már hozott meglepetéseket is: a most a legjobb idővel selejtező finn Pihlainen bukott, így futamából két cseh versenyző ment tovább, a másik ágról pedig egy kanadai és egy finn esélyes fért be.

Az 5-8. helyért az elődöntők kiesői mentek még egyet, de a futam bohóckodásba, ki tud nagyobbat esni versenybe, közönségszórakoztatásba ment át. A döntő előtt lement a női verseny egyetlen futama is, bizonyos Jetka Nedbalova nyert.

A döntőben a két esélyes egymás közt dönthetett, a finn Miikka Jouhkimainen az első kanyarban az élre állt, és hiába hajtotta meg nagyon a kanadai Nolan, a célegyenesben megcsúszott, így még a két cseh is megelőzte. Jouhkimainen egyébként az egyik tavalyi futamon, Davosban már nyert, Pihlainen pedig Quebecben volt első 2008-ban.

A finn pályacsúcsot futott a döntőben, megérdemelten vihette haza az első díjat, egy Seat Ibizát. A helyezettek között további 5000 eurót osztottak szét. "Imádok a győztes verseny után arra a kérdésre válaszolni, hogy milyen volt a verseny" – válaszolta a kötelező kérdésre Jouhkiaminen, majd hozzátette, nagyon jól érezte magát Prágában.

Mint korábban megírtuk, az egyetlen magyar induló, a ferencvárosi Bontovics Márton mindössze két tizeddel maradt le a főtábláról – hátha jövőre sikerül.