Az oroszok 0-4-ről jöttek vissza

2009.02.08. 10:10 kovacsistvan

Az LG Hockey Games szombati napján a finnek 10 perc alatt négyet lőttek az oroszoknak, akik innen is képesek voltak felállni, büntetőkkel nyertek. A svéd–cseh összecsapáson 10 gól esett. Vasárnap orosz–cseh és svéd–finn északi rangadót rendeznek.

A finn–oroszon az első harmadban nem volt sok dolguk Lassila és Jerjomenko kapusoknak, de a második elején beindult a finn henger: a 23. percben a KHL-es Niko Kapanen kezdte a gólgyártást, a 24.-ben Komarov kettőre növelte az előnyt, a 25.-ben újra Kapanen volt eredményes. A 31. percben Koivisto góljával már eldőlni látszott a mérkőzés, de Ribin a 38.-ban háromra csökkentette a különbséget. A harmadik felvonásban megtörtént a csoda: a 47. percben Nyeprjajev és Szcsasztlivij is gólt lőtt, az 59.-ben pedig Afanaszenkov kiegyenlített. A hosszabbításban nem esett gól, öt büntető kimaradt, a hatodikat Mihnov belőtte – 4-5.

A svéd–cseh összecsapáson Liv és Mensator védett, Wallin góljával már a 8. percben vezettek a házigazdák, de Rolinek kiegyenlített a 15.-ben. Omark újra vezetéshez juttatta a svédeket, Nordgren góljával már kettővel vezettek a 31. percben. Egy perccel később Rolinek kettős emberelőnyben lőtt a kapuba, de a 36. percben Wallin visszaállította a kétgólos differenciát. A második harmad utolsó előtti percében a dinamós Cajanek passza után a Metallurgos Marek is betalált. Jönsson újra kétgólosra növelte az előnyt, az 53. percben Kurka visszahozta a cseh reményeket. A végén Mensator lekorcsolyázott, Harju belőtte az üres kapuba 6-4.