All Star-hétvége Montrealban, a meccs

2009.01.26. 09:52 stero

Igazi izgalmakat, szép megmozdulásokat, parádés gólokat hozott a montreali All Star-mérkőzés. A Cirque du Soleil artistái és zenészei jóvoltából impozáns nyitóműsor vezette fel a csatát. Az előadás után jöhetett a játékosok bemutatása, majd a himnuszok és az ünnepényes korongbedobás. Ezt a Canadiens két korábbi legendája, Bob Gainey és Jean Beliveau végezte el.

Keleti oldalon a kapuban Price kezedett, a nyugati csapat ketrece előtt Giguere állt. Nem kellett sokat várni az első találatra, 76 másodperc elteltével már a keleti kapuban volk a korong Tkachuk jóvoltából. A "hazaiak" kicsit bealudtak, egészen a hetedik percig kellett várni az első Keleti gólra, Ovecskin volt eredményes. Ezt még három követte a harmad végéig, sorrendben Staal, Kovaljov és Markov lőtt pontosan. A harmadot Marleau gólja zárta, így 4-2-es hazai vezetéssel mentek be az öltözőbe a játékosok.

A második periódusra jöttek az új kapusok. A keleti csapatba Lundqvist, a nyugatiba Backstrom állt be. Tovább tartott a keletiek fölénye, két perc alatt két gólt ütve 6-2-re elhúztak. St. Louis egészen parádés és szemtelen góllal avatta fel a Minnesota kapusát majd Parise volt eredményes közelről. Ekkor kezdett ébredezni a vendégcsapat. Hét perc alatt öt góllal szórták meg Henrik Lundqvist kapust. Ezek a percek egyértelműen a Nyugat fölényét hoztá,k egyetlen mozdulatot leszámítva.

Souray kezdte a gólgyártást csodás csuklólövéssel, majd Boyle szépített, 6-4-re alakítva az eredményt. A vendégek lendületét Malkin próbálta megtörni egy hihetetlen góllal. Ám ez nem állította meg a nyugati csapatot. Nash szólójával, majd Hejduk találatával és Souray második góljával egyenlítettek a második harmad közepén. A harmad második fele nem hozott már nagyobb izgalmakat, csak egy-egy gólt mindkét oldalon, Kovaljov második találatára Iginla válaszolt.

A záró harmadnak 8-8-as eredménnyel vágtak neki a csapatok, természetesen új kapusokkal, Lundqvistet Thomas, Backstromot Luongo váltotta. Igencsak megváltozott a játék képe. A gáláktól eltérően, köszönhetően a döntetennek, a játékosok kezdték komolyan venni a mérkőzést. Már pontosabbak voltak a passzok, és nem arra mentek, hogy szinezzék a játékot.

Doan levegőből behúzott gólja az jelentette, hogy 1-0 után először vezetett a West All Stars. A válasz Heatleytől érkezett, de csak 15 másodpercig volt egyenlő az állás Toews jóvoltából. Több mint 10 perc telt el gól nélkül, köszönhetően annak, hogy a játékosok már jobban figyeltek. St. Louis törte meg a gólcsendet és egyenlített ismét egy pimasz góllal. Mindkét csapat egyértelműen a győzelemre játszott, és Kane jóvoltából ehhez a nyugati csapat került közelebb. De nem tudták kihúzni, mert Bouwmeester egyenlített, kialakítva a 11-11-es végeredményt. A hosszabításban meccslabdához jutott a nyugati csapat, de nem tudtak élni vele. Mike Komisarek ült a büntetőpadra kampózásért, de kihasználatlan maradt az emberelőny mert Thomas két hatalmas ziccert is fogott.

A büntetőlövésekre maradt a döntés. Lecavalier kezdett, de hibázott. A Super Skills győztese, Doan volt a következő, meglepetésre most kihagyta. A második körben Kovaljov belőtte, Nash viszont a kaput sem találta el. Ovecskin gólja azt jelentette a harmadik körben, hogy az idei All Star-mérkőzést Kelet csapata nyerte.

A mérkőzés legjobbja a Canadiens játékosa Alekszej Kovaljov lett két góllal és egy gólpasszal. Az orosz játékos egy vadonatúj Hondaval is gazdagodott.