HTML

Jégkorong

A világ legjobb sportja a határokon innen és túl, és mindenütt, ahol van.

Címkék

ahl (66) alba volán (453) átigazolások (243) ausztria (86) a csoport (408) bajnokok ligája (42) bajnokság (226) bajnokságok (82) bartalis (53) bp. stars (52) brassó (64) briancon (72) cortina (67) csehország (98) dab (43) dab.docler (315) divízió 1 (231) divízió 2 (49) döntő (128) ebel (1139) eht (76) eihc (93) elitserien (49) énekes (363) extraliga (59) fehéroroszország (50) fehérvár (609) felkészülés (183) felkészülési mérkőzések (182) finnország (145) fotók (45) franciaország (73) ftc (213) gömöri (43) hári (76) hc csíkszereda (85) hetényi (70) horvátország (40) hsc csíkszereda (87) ifjúsági (285) iihf (80) inline (109) interliga (44) játékvezetők (64) jégkorongmagazin (51) jesenice (42) junior (90) juniorok (200) kanada (97) khl (663) kóger (82) kölyök (55) kontinentális kupa (104) ladányi (105) légiósok (131) ljubljana (46) magyarország (561) magyar kupa (80) miskolc (187) mjsz (143) mol liga (975) nationalliga (132) németország (46) nhl (1598) női (96) nők (127) norvégia (45) ob 1 (173) ob i. (206) ocskay (107) olaszország (68) olimpia (119) olimpiai selejtezők (85) oroszország (132) pakk (41) playoff (137) primeau (55) rájátszás (360) románia (119) sator (53) sc csíkszereda (107) serdülő (78) sport tv (42) stanley kupa (40) steaua (41) svájc (77) svédország (161) szavazás (57) szavazások (43) szélig (75) szlovákia (193) szlovénia (105) szuper (107) thurston (43) u16 (61) u18 (291) u20 (168) ukrajna (57) utánpótlás (122) ute (185) válogatott (984) vasas (53) vas jános (111) vb (1471) videó (148) videók (494) világbajnokság (107) winter classic (51) Címkefelhő

Ki-ki mérkőzést szeretnénk játszani

2009.01.25. 10:19 kerusz

A Mol Liga elődöntőivel párhuzamosan a magyar bajnokság is folytatódik. Este fél hétkor Dunaújvárosban és Pesterzsébeten csap össze a négy itthon maradt csapat.

A Dab.Docler a miskolciak ellen továbbra sem számíthat Schneider Tiborra és Szilassy Zoltánra, Magosi a Ferencváros ellen viszont már a harmadik sorban kapott helyet a kezdéskor. A dunaújvárosiak azzal vágtak neki az OB I. középszakaszának, hogy a Mol Ligától eltérően a saját kezükbe veszik a sorsukat. Ennek megfelelően a pénteki, Ferencváros elleni mérkőzésen csak pillanatokig hagyták a vendégeket reménykedni az esetleges pontszerzésben, és remekül használták ki a zöld-fehérek hibáit. Most a megerősödött miskolciak ellen kell folytatniuk a győzelmi sorozatot.

A miskolciak szárnyakat kaptak új igazolásaiktól, és nagy közönség előtt, gólzáporos mérkőzésen verték meg a Volán farmcsapatát, akik ebben a szezonban mindkét korábbi miskolci meccsükön nyertek. Örömteli lehet a borsodi szurkolók számára, hogy a gólgyártásból nemcsak az új játékosok vették ki a részüket. A finnek sora öt gólt szerzett, és a harmadik sor is hozzátett kettőt, hogy meglegyen a tíz. A 17 éves Radványi Péter is két gólpasszt szerzett. Vasárnap este a Dab.Docler ellen derülhet igazán ki, mennyit ér a pénteki magabiztos győzelem.

Mayer Péter, a Miskolc edzője először a két új légiós csatárról, majd a Dab.Docler elleni mérkőzésről beszélt: "Foltin és Franc érkezése nagy hajtóerőt és pozitív példát jelent a kevesebb rutinnal rendelkező miksolci srácoknak. A két szlovák csatár nagyon szeretett volna nálunk játszani, és mi is nagyon szerettük volna leigazolni őket. Úgy érkeztek hozzánk, hogy nemcsak hírük van, nemcsak a lehetőség szunnyad bennük, hanem egyből tenni tudnak és akarnak a csapatért, és ez egyből látszik is. Mióta itt vannak, versenyhelyzet alakult ki a csapatba kerülésért, ez jelentős motiváció mindenkinek.

Vegyes mérkőzéseket játszottunk a Dabbal az alapszakaszban. Otthon jók voltunk, egyszer nyertünk, egyszer vesztettünk egy góllal, de Dunaújvárosban nagy zakókat kaptunk, 7-8 gólosakat. Igaz, vendégként az egész szezonban csak az Alba Volán otthonában tudtunk pontot szereni. Ki-ki mérkőzést szeretnénk játszani, győzzön a jobbik csapat, de legyen komoly tét mindvégig a meccsen, ne dőljön el néhány perc alatt, mint jó néhányszor a szezonban. Ha így alakul, elégedett leszek.

A kis Volán ellen közel ezer néző jött ki a meccsünkre, a hangulat és a szurkolás minősége is nagyon jó volt. Szeretnénk fenntartani az érdeklődést a csapat iránt. Sajnos Budai Rolandot és Urbán Pétert nélkülöznünk kell Dunaújvárosban."

A másik mérkőzésen a ferencvárosiak számára kötelező a győzelem a kis Volán ellen. Ez nem lesz olyan egyszerű, mint amilyennek látszik, a Fradi idén mindig szenvedett a fehérvári fiatalok ellen. A zöldek játéka biztató volt Dunaújvárosban, de elkövettek néhány végzetes hibát. Így hiába rohamoztak a tőlük megszokott szívvel, nem járhattak sikerrel. Ki kell emelni viszont, hogy pénteken a 18 éves junior válogatott kerettag Szilágyi Levente megszerezte első felnőtt gólját. A Volán fiataljai szoros újpesti mérkőzés után sima  vereséget szenvedtek Miskolcon, miközben legjobbjuk az EBEL keret tagjaként részese volt a Volán legnagyobb EBEL-győzelmének. A vasárnap esti mérkőzésen is kérdéses egyelőre, kire számíthat és kire nem Kóger István a csapat összeállításánál.

Szólj hozzá!

Címkék: ob i.

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása