A Zürich meglepte a Magnyitogorszkot

2009.01.22. 08:35 Ryan O'Brien

A sorozat rangjához méltó meccset vívott a Metallurg Magnyitogorszk és a ZSC Lions a Bajnokok Ligája döntőjének első felvonása alkalmából. Az elején a svájci drukkerek már dörzsölték a tenyerüket, de a végén az oroszok visszajöttek, döntetlen lett. Aki egy hét múlva rendes játékidőben nyer, viszi az ezüstserleget, a Bajnokok Ligája-trófeát.

A vendégek számára indultak jól a dolgok, Varlamov kiállítása miatt már a 27. másodpercben emberelőnybe kerültek. A Metallurg még kivédekezte. Furcsa volt látni, hogy a címvédő orosz csapat csak nagyon nehezen tudta kihozni harmadából a korongot. A svájci nyomás a 10. percben érett góllá. 9:04-nél Trudel volt eredményes, és nem telt el három perc sem, amikor Wichser kétgólosra növelte az előnyt. Később Pittisnek és Downnak is akadt lehetősége a gólszerzésre. A második svájci találatig elképesztő volt a vendégek fölénye, 12-1-re álltak kapura lövésekben.

A második harmadban a ZSC Lions rápihent az előnyére, leginkább a biztonsági játékot erőltette. Egy orosz csapat ellen sosem szabad ennyi teret hagyni, feljött a Metallurg, 13-6-ra nyerték ebben a szakaszban a kapura lövéseket, de gólt nem sikerült elérni. A 7500 hazai néző űzte-hajtotta kedvenceit, de a vendégek finn kapusa, Sulander remekelt, sőt közben Trudel kis híján újabb gólt szerzett. Ebben a játékrészben mindkét csapat 3-3 emberelőnyös szituációhoz jutott, de egyik sem tudott élni vele.

Jött a harmadik harmad, alig több mint tíz perc után úgy tűnt, minden eldőlhet. Bulin gólhelyzetben akadályozta Thibaut Monnet-t, a cseh játékvezető büntetőt ítélt. Az ítélet-végrehajtó Jan Alston volt, de az egyébként biztos kezű támadó olyan gyatrán csinálta, hogy még kapura sem tudott lőni. Ettől új lendületet vett a Metallurg, az 52. percben Atyusov szépített. Hihetetlen hajrá következett, és a végén, 59:17-nél a cseh Tomas Rolinek egyenlített, 2-2. A drámai hajrá fokozásaként az utolsó 10 másodpercben emberelőnyhöz jutott a Metallurg, de több gól nem született.

A Metallurg teljesen megérdemelten egyenlített ki, azzal együtt is, hogy voltak a meccsnek szakaszai, amikor akár a ZSC Lions eldönthetet volna mindent. A nagyszerű párharc egy hét múlva, Svájcban fejeződik be.