Ladányi Balázs büntetőt hibázott

2009.01.19. 10:51 F. Kapus

A szombati forduló nem a magyarokról szólt Franciaországban és Svédországban. Annál inkább Szlovákiában és Németországban. Körkép vitézkedő idegenlégiósainkról.

A listavezető Briancon otthonában kínkeservesen verte 6-5-re a hátulról harmadik Dijont.
Gólt és pontot egy magyar sem szerzett, de sajnos két bekapott gólnál is jégen volt a trió. Különösen a harmadik vendéggól fájó, ezt ugyanis Szélig Viktorék előnyből kapták. A harmadik harmadban 5-4-es hazai vezetésnél Ladányi Balázs büntetőt hibázott, ezután nem sokkal egyenlített a Dijon.

Ennaffati Omar csapata, a Tours csúnya kudarcot vallott. A nyolcadik helyért küzdő gárda a lejjebb álló Villard otthonában szenvedett 6-1-es vereséget. A Tours bukására némi magyarázat a brutális kiállítás arány (40:104 perc). Ennek következtében három gólt kettős hátrányból, egyet szimplából kaptak. Érdekesség, hogy a 35. percben a Tours kapusát, Adam Russót egy jól irányzott ütés miatt végleges fegyelmivel büntették.

A mienink sikertelensége ellenére a Briancon négy ponttal meglógott a Rouen és a Grenoble elől. A Tours kilencedik a tizennégyes mezőnyben. Az alapszakaszból csak öt forduló van hátra, tekintve az ellenfeleket, Széligék jó eséllyel indulnak harcba az első helyért. Egy rangadójuk van hátra, a Rouent fogadják az utolsó körben.

Vas János ismét kevés időt kapott a Brynäs negyedik sorában. 6 perc 43 másodpercet töltött a jégen, kapura lövése nem volt. Mindenestere a csapat nagyon jól szerepel, az ötödik helyen áll az Elitserienben, öt ponttal beljebb, mint a kilencedik helyezett, ami a rájátszás szempontjából lényeges adat.

Budai Krisztián egymás után kétszer vezette 5-4-es győzelemre a Kezmarok csapatát. Így immár többször győzött vele a sereghajtó csapat, mint Martin Klempával. Pénteken a harmadik helyen álló Zvolen együttesét verték Késmárkon. A Kezmarok szeptember óta nem nyert idegenben, de vasárnap Nyitrán diadalmaskodtak. Budai a 3-3-nál kezdődött záró harmadban volt elemében. 19 lövés zúdult kapujára, csak egynél volt tehetetlen, míg kollégája a másik oldalon hatból kettőt kapott. Fotógaléria itt és itt található. A magyar válogatott kapusa az Extraligában összességében 87,15%-os mutatóval rendelkezik.

Még jobb sorozatot produkál válogatottunk szövetségi kapitánya, Pat Cortina. A német másodosztályú EHC München edzőjeként a karácsony óta lejátszott kilenc mérkőzésen nyolcszor diadalt aratott. Ennek hála a biztos playoffpozíciót jelentő első hat hely valamelyikének megszerzése már szinte biztos, 21 pont az előnyük ehhez. Az első hely sem elérhetetlen, hétpontnyira van a harmadik München a listavezetőtől.