Bedő Péter végigfújta a Kontikupát

2009.01.19. 15:39 Ryan O'Brien

A HC Martin nyerte a Kontinentális Kupát, a szlovák csapat az utolsó napon kikapott, hármas holtverseny után jobb gólkülönbségének köszönhette sikerét. 2. a házigazda Rouen, 3. az olasz Bolzano lett. A Keramin Minszk mindhárom meccsét elveszítette.

Az első napon a Martin könnyedén verte a Keramint, 5-1 lett a vége, pedig az első harmadban még a fehéroroszok vezettek. A másik meccsen a Bolzano 3-1-re nyert a hazai környezetben játszó Rouen ellen. A Martin szombaton később döntő jelentőségűnek bizonyuló, 7-3 arányú győzelmet aratott a Bolzano felett, Klepac és Beran duplázott. A Keramint a Rouen szoros csatában verte. A második harmad végén 4-2-re a fehéroroszok vezettek, de az utolsó húsz percben a három gólig jutott Marc-André Thinel két találatával fordítottak a hazaiak.

Az utolsó napon a Bolzano kitömte a Keramin Minszket, 7-1 lett a vége. A vasárnap esti Rouen–Martin találkozón már a minimális vereség is elég volt a szlovákoknak. A franciáknak minimum négy gólt ütve legalább három góllal kellett volna nyerniük. Már az elején kiderült, nem lesz gólzáporos roueni siker. A hazaiak végül úgy nyertek 5-4, hogy a kapura lövésekben sokkal jobb (35-22) volt a szlovák gárda.

A remek hangulatú tornát a kitűnő rajtjának, illetve a Rouen ellen 0-2 utáni talpra állásának köszönheti a Martin. A torna legjobb kapusa Vlastimil Lakosil (Martin, a legjobb hátvédje Christian Borgatello (Bolzano) és legjobb csatára Marc-André Thinel (Rouen) lett.

A magyar Bedő Péter vonalbíró bőven kapott feladatot a tornán, a sorsdöntő Rouen–Martinon is jégen volt. A sípmester előző kontikupás posztunkhoz írt kommentjében adott hangulatjelentést a tornáról, ezt most ide szemlézzük (szívesen látjuk bejegyzését az utolsó nap tapasztalatairól is):

A rendezők nem bízták a véletlenre az esemény zökkenőmentes lebonyolítását, a játékvezetőket a finn és a cseh topligákból, a KHL-ből és az EBEL-ből hívták. Vonalbíróként svájci, francia, holland és magyar szereplőket foglalkoztattak. Három EBEL-es vett részt az eseményen: Bedő Péter mellett Viktor Trilar és Thomas Berneker. Bedő meglátása szerint jó színvonalú jégkorongot látott a csarnok fixen 3000 látogatója, a nívó az osztrák bajnokságéra emlékeztette. Az orosz játékvezető azt mondta, nagyjából ennyit tud az orosz másodosztály, a KHL alatti liga. Nagy esemény volt ez Rouenban, a hidakon szlovák, olasz, fehérorosz és persze francia zászlók lobogtak. Mindhárom este telt ház garantálta a jó hangulatot. Pénteken az olasz drukkerek kisebb tűzijátékot rendeztek a csarnokban, de komolyabb probléma nem lett belőle.