Hasznos volt a használati utasítás

2008.12.31. 11:31 F. Kapus

Harmadszor is legyőzte Székesfehérváron az Alba Volán az EBEL-listavezető Klagenfurtot. Énekes Lajos edző elmondja, milyen játékot kértek a csapattól, amit jó százalékban viszont is láttak, ellenben lehet még ezen javítani bőven.

"A találkozót négy sorral kezdtük, a harmincadik percig így is mentünk. A végén látszott, ez kellő erőt biztosított az első két sornak, hogy eredményesen tudja befejezni a mérkőzést. A játékosokkal elégedettek voltunk, de néhány pontatlanság és fegyelmezetlenség majdnem két pontunkba került. Ezeket a jövőben kerülni kell.

A hozzáállással és a hajtással az egész mérkőzésen elégedettek voltunk. A harmadik harmad eredményes játéka miatt ez a játékrész marad a legemlékezetesebb. Majdnem végig egyenlő partnerei voltunk a nagyon jó osztrák csapatnak, a mi adataink szerint 33-35 arányban ők lőttek többet kapura.

Érdekes volt Kovács Csaba esete. Két harmadon keresztül nem lőtt kapura. A második szünetben azt kértük a srácoktól, hogy gondolkodás nélkül lőjenek, ha lövőhelyzetbe kerülnek. Kovács a harmadikban hatszor is kísérletezett, ebből két gól született. A gyönyörű szépítő találata korántsem egyértelmű gólhelyzetből jött. Ezért hangsúlyozzuk azt a játékosoknak, hogy többet kell lőni, mert nem csak tiszta helyzetből lehet gólt elérni. A mai meccsen is sokszor nem vállalkoztak, amikor lehetett volna.

Az év utolsó mérkőzésére határozott és egyértelmű használati utasítást kaptak a játékosok az emberelőnyös és –hátrányos helyzetekre. Mindkét szituációban egyféle dolgot csinálhattak, konkrétan azt, amit megbeszéltünk. Aki nem tette, az nem mehetett be a speciális játékhelyzetekre. A Klagenfurt elleni volt a legátláthatóbb emberelőnyös játékunk, mondhatjuk, ez egy alapjáték volt. Ez sok mozgással, gyors passzokkal hatékonyan játszható. Az elején jól mentek az előnyök, aztán már nem voltunk olyan gyorsak, de így is jóval több lövésünk volt fórban, mint az utóbbi időben. Gólhelyzetek is voltak szép számmal, de a KAC kapusa nagyot védett az egész mérkőzésen.

Úgy tűnik, a január 2-i villachi meccsen visszatérhet a csapatba Horváth András. Ekkor a pontok miatt egy játékosnak ki kell maradnia a csapatból. Mivel nyolc hátvédre nincs szükségünk, valószínűleg egy legalább 2,5 pontos védő lesz az. Hogy ki, még nem tudjuk. Két ok miatt is biztos, hogy nem Jobb Dávid. Egyrészt a pontjai miatt sem kell kimaradnia, másrészt az utóbbi időszakban mutatott teljesítménye alapján azt mondhatjuk, légiós védőnk is van, akinél jobban teljesít a fiatal magyar.

Szilveszter napjára pihenőt kap a csapat, de nem azért, hogy bulizni tudjanak, hanem mert a mostani ütemterv szerint szerdára esik a szabadnap. Ez így lesz a következő hetekben is, igyekszünk minden héten egy napot a teljes regenerációra hagyni. Újév első napján délután találkozunk, a konditeremben kezdünk, aztán a jégen folytatjuk a gyakorlást. Másodikán reggel indulunk Villachba.

Külön kiemelném Szuper Levente teljesítményét. A győzelemhez nagy szükség volt rá, mint mindig, sok múlott az ő formáján. Ismét előhúztuk a 3-2-es győzelmet, bejött, amit Ted Sator mondott a szezon előtt: ha kettőn tudjuk tartani a kapott gólok számát,  nyerhetünk. Ha ezen az úton marad a játékfelfogás, továbbra is vannak esélyeink a rájátszásba kerülésre, de be kell látni, hogy ez nem lesz egyszerű.

Végezetül boldog új évet kívánok az összes kedves jégkorongblog-olvasónak, és a csapat nevében is köszönöm azt a rengeteg hozzászólást, amelyek azért születtek, hogy a magyar jégkorong jobb legyen."

Az Alba Volán a Klagenfurt-veréssel tehát az utolsó, 10. helyen fogadja az új évet az EBEL-ben, de most csak két pontra van a rájátszást érő 8. pozíciótól. Ha úgy folytatjuk, ahogy kedd este abbahagytuk, még meg lehet minden.