Nyert a Dab.Docler, de nem eléggé

2008.12.30. 22:30 F. Kapus

A Mol Liga keddi rangadóján az UTE látogatott Dunaújvárosba. Váltott vezetés mellett a csapatok a negyvenedik percben eljutottak 3-3-ig, de a harmadik harmadban és a hosszabbításban nem esett gól. A győztes büntetőt Azari Zsolt ütötte be.

A 4-3 arányú Dab.Docler-győzelem két pontot jelent az újvárosiaknak, egyet a liláknak. Ezzel az újpestiek helyzete a második helyért az SC Csíkszeredával szemben folytatott küzdelemben tovább nehezedett. Igaz, még a HC is lőtávolon belül van. Ez a pozíció azért lényeges, mert az első és a második helyen végző együttes odahaza játssza majd le az első két elődöntőt, a döntőbe jutáshoz pedig éppen két győzelem szükséges. A Dab.Docler hátránya, győzelme ellenére, tíz pontra nőtt riválisaival szemben, igaz, kevesebb meccset játszottak.

Ők a negyedik helyért, azaz az utolsó Mol Liga-rájátszást érő pozícióért küzdenek, két riválissal is. A másik két csapat is jégre lépett az év utolsó játéknapján, és mindketten magabiztos győzelmet arattak. Miskolcon nyert 4-1-re az NZ-Stars, a Maszlov, Szappanos duó két gólt hozott össze. Bukarestben 6-2-re diadalmaskodott a Steaua az Alba Volán fölött. Georgescu 3+1 pontot gyűjtött, a magyaroknál Hajós és Tóth is két pontig jutott.

A bajnokság állása, statisztikák és sorsolás itt érhető el.