Kanada–Kazahsztán 15-0

2008.12.29. 08:31 D. Gromov

Elképesztő a tempó és a színvonal a junior-világbajnokságon, állapíthattuk meg megint, nézve a torna Eurosport 2-s közvetítéseit. Nem kérdés, hogy – mint küldöttségünk még Pardubicében megállapította – a mezőny négy legjobb csapata bent maradna a felnőtt A csoportban. Lehet, még többen is. Kanada pedig – úgy tűnik – a jók közül is kiemelkedik.

Az ottawai vb harmadik játéknapján az összes esélyes jégre lépett ismét, és mindegyik nyert, ki nagyon, ki kevésbé simán. A kanadai válogatott elképesztő könnyedséggel intézte el a kazahokat, az első harmadban négy, a másodikban öt, a harmadikban hat gólt lőttek Tavaresék. A 15-0-val két meccs után 23-1 a gólkülönbségük, a ponttáblán Cody Hodgson vezet 8-cal, a góllövőlistán John Tavares az első 4-gyel. A következő mérkőzésüket a németekkel játsszák, ők sem jelenthetnek számukra gondot.

Kevésbé látványosan, de hibátlanul és magabiztosan nyomul az orosz válogatott, amely a lettek elleni háromgólos siker után pontosan ekkora különbséggel győzte le Finnországot is. A columbusi tinédzser Nyikita Filatov és a Nyizsnij Novgorod-i Dmitrij Klopov két-két góllal vette ki a részét az 5-2-es sikerből.

Két igazi presztízsmeccset is rendeztek, mindkettő szorosan alakult, és kapuslehozatalos végjárékba torkolltak. A svédek 3-1-re győzték le az elődöntőre hajtó szlovákokat, a csehek pedig bebizonyították, hogy a Kanada elleni 1-8 ellenére muszáj számolni velük, végig partiban voltak az amerikaiakkal. A 4-3-as USA-sikert 19 847-en látták.

A csoportok állása itt van. Az elsők egyenes ágon elődöntősök, a második-harmadikak negyeddöntőznek. Az látszik kirajzolódni, hogy az A csoportban a cseheknek és a németeknek, a B-ben a finneknek és a szlovákoknak kell megküzdeniük a negyeddöntős pozícióért, a plusz pihenőnapért pedig a kanadaiak és az amerikaiak, illetve az oroszok és a svédek viaskodhatnak a csoportkör vége felé.