A Davos legyőzte a Team Canadát

2008.12.28. 10:12 kovacsistvan

A Spengler Kupa második napján bemutatkozott az ERC Ingolstadt is, az Energie Karlovy Varyval játszottak a németek, a HC Davos pedig a kanadaiakat győzte le büntetőkkel.

A Karlovy Vary-Ingolstadton a meccs feléig csak öt kiállítás volt, más esemény nem nagyon, majd a 32. percben betalált Dobron. Három perccel később Steiner egyenlített, 1-1 állt az eredményjelzőn két harmad után. A harmadikban beindult a cseh henger: Reznicek emberelőnyben talált be a 45. percben, Melenovsky és Zatovic is gólt lőtt a 48.-ban. Az 58. percben még született egy-egy gól, a csehektől a pénteken is eredményes Pech, a németektől Draxinger talált be, 5-2.

Az esti mérkőzés agresszív hangulatát Petr Sykora alapozta meg egy kemény szabálytalansággal a 4. percben, amiért véglegest kapott. A házigazdák kettőt vágtak két perc alatt Travis Scott hálójába: először Niinimaa, utána Ambühl volt eredményes. A 13. percben Wieser berúgta csapata harmadik gólját, a lövésbe szépen tette bele korcsolyáját. A második harmadra keményebben érkeztek ki a kanadaiak, ütöttek is két gólt. Először Trudel, utána Kariya volt eredményes, de a 32. percben Riesen góljával  újra kettővel vezettek a házigazdák. A harmad utolsó előtti percében Kwiatkowski lőtt kapura, a korong megpattant egy játékoson, Genoni tehetetlen volt, egygólos előnnyel várhatták az utolsó felvonást a svájciak.

A kanadaiak a kapujuk elé szorították a Davost, fölényük a 54. percben érett góllá Aubin révén. Már mindenki a hosszabbításra gondolt, amikor az 58. percben Ambühl újra vezetéshez juttatta a Davost, de Domenichelli azonnal egalizált. A ráadás öt percében kaptak előnyt a házigazdák, de nem tudtak élni a sansszal, büntetők következtek. Csak Pohl volt eredményes, így a HC Davos kapta a pluszpontot, 6-5.

A Spengler Kupa állása: 1. Team Canada 3 (2 m, 8-7), 2. Dinamo Moszkva 2 (1 m, 4-1), 3. Karlovy Vary 2 (2 m, 7-6), 4. HC Davos 2 (2 m, 7-9), 5. Ingolstadt 0 (1 m, 2-5)