Biztos volt, hogy gólokat kapunk

2008.11.12. 21:28 F. Kapus

Azzal együtt, hogy fáradtak voltunk, jól kezdtük a meccset. Azt mondom, fizikailag az egész találkozón rendben voltunk. Ezzel a két meglepő mondattal kezdte az Innsbruck elleni 2-6-os mérkőzés értékelését Énekes Lajos, az Alba Volán edzője.

Majd így folytatta: "A játék képe az első harmadban kiegyenlített volt. Többet támadtunk, de ők többet lőttek kapura. Olyan hibákat követtünk el, amelyekből biztos volt, hogy gólokat kapunk. Szólóban mentek el korongvesztés után, egyedül maradtak támadóik a kapunk előterében. Szuper Levente sem volt a legjobb formában. Húsz perc alatt három gólt kaptunk, hatalmas egyéni hibákból. Mindezek alapján egyértelmű, fejben sokkal fáradtabbak voltunk, mint fizikailag. Három emberünket pihentettük a második harmadban, ők csak elvétve mentek be. Ebben a játékrészben megrogyott a csapat, sokkal jobbak voltak az innsbruckiak. A harmadik harmadban visszavettek a tempóból a hazaiak, mi pedig feltámadtunk. Így ezen a mérkőzésen is nyerni tudtunk egy harmadot. Dicséretes teljesítmény, hogy 1-6 után sem adtuk meg magunkat, amikor minden reménytelen volt már. Még több gólt szerezhettünk volna.

Kiszámítható volt, hogy öt nap alatt négy meccset játszani és egy hosszú utazást végigülni nem lesz jó hatással az állapotunkra. Ebből a gödörből a kifelé vezető utat közösen fogja megtalálni a csapat. Szerdára teljes pihenőnapot kaptak a játékosok, a szabadidejüket a családal tölthetik, regenerálódhatnak. Biztos vagyok benne, hogy péntekre pihentebbek leszünk. Hasznosan töltjük majd a csütörtököt, fel kell töltődni, mert pénteken közvetlen vetélytárs ellen kell küzdenünk a pontokért, az Olimpija Ljubljana lesz a vendégünk. Nagyon fontos lesz az a meccs is."

Megtudtuk még, hogy Martz vállában komoly elváltozást az MR-vizsgálat sem mutatott ki. Így kizárólag a játékos fájdalomtűrő képességén múlik, mikor lép jégre. Továbbra sem dőlt el, hogy Bonni mikor tér vissza makacs lovaglóizom-sérüléséből.