Magyarország mellett Kazahsztán és Japán nyerte meg olimpiai selejtezőcsoportját, így ez a három válogatott csatlakozik a korábban kiemelt kilenchez. A 2009. február 5. és 8. között zajló sorozatok győztesei kijutnak a 2010-es vancouveri olimpiára.
Az észtországi Narvában a kazahok az utolsó meccsüket is könnyedén húzták be. A hollandok arra lehetnek büszkék, hogy a torna egyetlen csapataként betaláltak a kazah kapuba, kétszer is, az első harmad még szoros is volt. A kazahoknál Ilja Szoarjov duplázott, a végeredmény 7-2 lett.
Győzelemmel búcsúzott az észt válogatott is, a spanyolok ellen nyertek, magabiztosan, 8-1-re, így a második helyen végeztek. Az észtek fölényére jellemző, hogy az első harmadban 23-3 volt a kapura lövések aránya. A spanyol csapat Alejandro Predaz révén 4-0 után szépített. Három kazah játékos, Sziridonov, Sin és Jesszirkenov végzett a pontlista élén, 6-6 egységgel. A csoport végeredménye: 1. Kazahsztán 9 pont (31-2), 2. Észtország 6 (14-12), 3. Hollandia (3 (10-14), 4. Spanyolország 0 (2-29).
A sanoki ki-ki meccsen a japánok legyőzték a házigazdákat, így az ázsiai csapat jutott a következő körbe. Az első harmadban eldőlt a meccs. Imura és Domeki a 10 percben 24 másodperc alatt lőtt két gólt, aztán Obara talált a lengyel kapuba. Érezhetően visszavettek a japánok, de a vendéglátók erejéből csak egy szépítő találatra futotta. Hiába lőttek tízzel többet kapura a lengyelek, elbukták a továbbjutást. A japánok hőse egyértelműen a kapus Haruna volt.
A románok a briteket sem tudták megszorítani, Nagy-Britannia 11-1-re győzött, ezzel a torna harmadik helyén végzett, amelynek végeredménye: 1. Japán 9 (12-2), 2. Lengyelország 5 (13-6), 3. Nagy-Britannia 4 (14-6), 4. Románia 0 (2-27). A torna pontkirálya a brit Greg Chambers lett, 6 gólpasszával.
Az olimpiai selejtezők 2009. február 5-8. között három helyszínen folytatódnak, a csoportbeosztása a következő (minden négyesből csak egy csapat jut tovább):
E csoport (Hannover): Németország, Szlovénia, Ausztria, Japán.
F csoport (Riga): Lettország, Olaszország, Ukrajna, Magyarország.
G csoport (Oslo): Norvégia, Dánia, Franciaország, Kazahsztán.
Kanada nyerte a Deutschland Cupot, miután harmadik meccsén is győzött. A házagazda németektől gólt sem kaptak, 3-0 lett a végeredmény. A kanadaiak igazságosan elosztva a gólokat harmadonként egyet lőttek. Ennél izgalmasabban alakult a Svájc-Szlovákia csata, szétlövéssel a svájciak nyertek. Kétharmadnyi gólcsend után az utolsó játékrészben a szlovákok jutottak előnyhöz Mikus révén. Csak az 58. percben jött össze a svájci egyenlítés, a büntetőpárbajt is Svájc nyerte, Rüthemann érdeme a győztes találat.
A torna végeredménye: 1. Kanada 9 (11-2), 2. Svájc 5 (3-4), 3. Németország 3 (5-6), 4. Szlovákia 1 (5-12). A torna pontkirálya: Justin Papineau és Richie Regehr (mindkettő kanadai) 4-4 ponttal.
bezso 2008.11.10. 20:23:53
Ez egyrészt mindenképpen örömteli, másfelől viszont elgondolkodtató, hogy a kazahok, akik 10 el több gólt( vagyis kvázi 25-30al több pontot) szereztek, mint mi meglehetősen jól osztották el a pontokat a sorok között, míg nálunk, mint ahogy már máshova is leírtam, szinte csak az első 2 sor termelt. Örülök, hogy van két 8-10 ilyen kimagasló képességű játékosunk, de mielőbb megoldást kell találni a 3.,4. sorokra.
Más statisztikai érdekesség: A három torna mindegyikét számba véve Holéczy hozta el legjobb százalékban a bulikat, méghozzá úgy, hogy elég sokszor állt oda, most már értem miért választotta őt Cortina legjobbnak.