Innsbruck–Alba Volán 3-1

2008.10.30. 21:30 D. Gromov

Megszakadt az Innsbruck rossz sorozata, és ennek nagyon nem örülünk. A mezőny végén szerencsétlenkedő hazaiak 3-1-re legyőzték az Alba Volánt a második kör utolsó fordulójában. A fehérváriaknak 18 meccs után 21 pontjuk van, a 6. helyen állnak. Egyet csúsztak lefelé, mivel az eddig mögöttük álló Villach elkapta a Salzburgot, és előzött.

A statisztikákból úgy tűnik, támadó szellemben lépett jégre az Innsbruck, záporoztak a lövések Hetényi kapujára, aki a 11. percig állta hibátlanul a sarat. A második harmad közepe táján Kovács Csaba egyenlített, és sokáig úgy nézett ki, ezúttal sem marad el a pontszerzés. Ám az utolsó felvonásban Palkovics Krisztiánt kétszer is kiállították, a másodikból 10 másodperc volt hátra, amikor Unterluggauer 55:23-nál ismét vezetést szerzett. 58:54-nél időt kértünk, és bár az eishockey.at közvetítése szerint 59:00-nál az innsbruckiak vitték le a kapust, hadd valószínűsítsük, hogy Hetényi korcsolyázott le. Hiába: hat másodperccel a vége előtt megkaptuk a harmadikat is, 3-1.

A csütörtöki játéknap másik mérkőzésén betegre verte a bajnok Salzburgot a kapaszkodó Villach. Az 5-1 számunkra azért kellemetlen, mert a győztes pontjainak száma 20-ról 22-re emelkedett, így eggyel lejjebb került a táblázaton az Alba Volán. Amelynek 21 pontja kilenc győzelemből – ezek közül kettő büntetős –, három döntetlen utáni bukásból és hat nettó vereségből tevődik össze. Az, hogy csak a meccsek pontosan egyharmadát veszítettük el hatvan percben, pláne hatalmas teljesítmény.

Holnap még hármat játszanak az EBEL-ben, aztán IIHF-szünet, előbb játszhatnak a válogatottban, majd készülhetnek a harmadik körre az albások. Ha így mennek tovább, nagy baj nem lehet. Persze könnyű sem lesz.