Két nagy verés és egy meglepetés

2008.10.08. 22:25 D. Gromov

A Szalavat Julajev a jelek szerint komolyan meg akarja nyerni az első Bajnokok Ligáját, kezdésként mindenesetre alaposan elpáholták a Ceske Budejovicét. A HV 71 is alaposan megverte a selejtezős SC Bernt, a Slavia Praha legyűrte a Linköpinget, az Eisbären Berlin pedig meglepetést okozott, amikor felülkerekedett a Kärpät Oulun.

Az időeltolódás miatt a BL legeslegelső meccsét játszotta Baskíriában az oroszok bajnok a nem túl csehes nevű HC Mountfielddel, és nem sokat vacakolt. Az első két harmadban két-két, a harmadikban három gólt ütve 7-1-re elgázolták ellenfelüket. Alekszandr Perezsogin, a csapat legjobb formában lévő csatára – a KHL-ben 7 góllal a top 10 mesgyéjén áll – egymaga két találatot vállalt, ami azért érdekes, mert még a csata előtt pont ő mondta a Championat.ru hasábjain: "Egy feladatunk van, meg kell nyernünk a Bajnokok Ligáját." Az ufai csapatban a statlap szerint jégre lépett az IIHF által eltiltással fenyegetett Alekszandr Radulov is, de nem csinált semmit.

A Slavia Praha szorosabb meccset játszott a Linköpinggel, ennek a vége 4-2 lett, a svéd kapuslehozatal nem osztott, nem is szorzott. Előzetesen arra számítottunk, a HV 71-nek nehéz dolga lesz az SC Bernnel, de a selejtezőből jött svájciak semeddig sem tartották magukat, első góljukat 0-5-nél szerezték, a vége 6-2 lett a hazaiak javára.

Egyetlen meglepő eredmény született, a német bajnok 3-2-re legyőzte a sokkal esélyesebbnek gondolt finnt. Az Eisbären már a második percben megszerezte a vezetést, a Kärpät ekkor még egyenlített, később azonban kétgólos fórra tettek szert a berliniek, innen már csak szépíteni lehetett. A kapuslehozatal a finneken sem segített.