Újabb komoly sorozatba kezdünk. Részben olvasói igény alapján bemutatjuk a teljes magyar utánpótlásmezőnyt. Reményeink szerint csapatostul, edzőstül, adatostul, fotóstul. A Miskolccal kezdünk, merthogy ők voltak a legegyüttműködőbbek.
Bár előző komoly sorozatunk, a szapporói hősök alapos és részletes bemutatása hosszan tartó mély hallgatásba merült, ígérjük, hogy ezt is és azt is végigvisszük idővel.
A modern miskolci hoki alapjait 1978-ban rakták le a mostani csapat jogelődjei. Jelenleg az ország azon négy egyesülete közé tartoznak, amelyek minden korosztályban és felnőttben is indítanak csapatot (a másik három az Alba Volán, a Bp. Stars és az UTE).
A Miskolci Jegesmedvék Jégkorong Sportegyesület a Miskolci Városi Sportiskolával karöltve 144 gyermeknek nyújt jégkorongozási lehetőséget. Ebből 120 az igazolt versenyzők száma. Az első számadatot korosztályonkénti bontásban is részletezzük. Az ifjúságiak 14, a serdülők 14, a kölykök 27, az előkészítősök 29, a minik 31, a szuperminik 29 fővel látogatják az edzéseket a legjobb esetben. Az ifjúságiak 18 éven aluliak, onnantól kétévenként következik a többi korosztály.
Miskolcon a jégen töltött idő nem sok, de elégséges, mondhatni átlagos. Minden korosztály heti háromszor egy óra edzéslehetőséget kap, ez a szám a felső négy esetében heti eggyel nő a novembertől februárig tartó időszakban.
A hat csapatnál hét edző tevékenykedik. Zárójelben a szakemberek edzői licencfokozatát jelöljük. Az ifiknél Biró Ignác (A), a serdülőknél Mayer Péter (A), a kölyökben Biró Ignác (A) és Kormos Tamás (most kezdi a B-t), az előkészítőben Nagy András (C) és Biró Dénes (B), a miniben Egri Gergely (B) és Biró Dénes (B), a szuperminiben Kiss Zoltán (C) és Biró Ignác (A) a szakmai munka felelőse.
Miskolcon kidolgozott toborzási módszerek működnek. Óvodák és iskolák korisulijából, valamint a Vörösmarty Iskola korcsolya tagozatos osztályából válogatnak elsősorban. Az edzéseket a városi jégcsarnokban tartják, ahol egymás mellett egy fedett és egy szabadtéri pálya áll rendelkezésükre.
A fejenkénti tagdíj 6000 forint, ami országos összehasonlításban az átlagosnál valamivel kevesebbnek mondható.
Aki kedvet érez a jégkorongozáshoz, az a http://miskolcijegesmedve.hu/mjjse.php honlapon talál információkat, vagy a biro.ignac@mail.datanet.hu e-mail címre írjon. A Miskolc Városi Sportiskola elérhetőségei: Miskolc, Szentpéteri kapu 99/A. Tel: 46-414-056. A jégcsarnok címe és telefonszáma: Miskolc, Görgey A. u. 19. Tel: 46-506-442.
Mivel Miskolcon ők foglalkoznak egyedül jégkorongutánpótlás-neveléssel, érdemes hozzájuk fordulni ez ügyben.
Végezetül egy szolgálati közlemény: minden csapatot megkérünk, hogy a kiküldött kérdőíveket kitöltve juttassa vissza hozzánk, ezzel is segítve másodsorban munkánkat, elsősorban pedig a közös ügyet. Kérjük továbbá, hogy korosztályonként fotókkal lássanak el minket. Akik nem kapták meg a szóban forgó kérdőívet, azok ezen cikk írójának a cím alatti piros F. Kapus feliratra kattintva írhatnak.
Tekintsék meg jól mind a hat miskolci csapatot.
Ifjúsági csapat
Serdülőcsapat
Kölyökcsapat
Előkészítő csapat
Minicsapat
Szuperminicsapat
Korcsolyázóosztály
kgonzo 2008.10.02. 08:20:23
Az alsó négy képen (kölyök és a kisebbek)már az látszik, hogy milyen sokat jelent a jégcsarnok egy városban.
Hajrá Macik!
Leslieke 2008.10.02. 08:24:41
vállfa 2008.10.02. 09:13:37
eurocat 2008.10.02. 10:06:02
Lesliekenek: ne band, hogy igy van. ez az elet normalis rendje. sokakbol valasztodik ki az a nehany, aki aztan felnottkent is helytall a kesobbiekben.
jo ez igy!
kgonzo 2008.10.02. 12:35:20
Szerintem erre céloztam, pontosabban arra a reményemre, hogy a csarnok hatására, ezek a gyerekek itt is maradnak, és nem két sorral játszunk majd a serdülő meccseken.
De hát én optimista vagyok. :)