Agyrázkódások Miskolcon

2008.08.13. 17:30 F. Kapus

Kedden három, számunkra és interliga szempontjából is érdekes találkozót rendeztek. Egyet Szlovákiában, egyet Romániában, egyet Magyarországon.

A Miskolc-Kosice meccsre a beszámolók szerint mindent lehetett mondani, csak azt nem, hogy barátságos. Egy ideig a brutalitás volt a meghatározó, a meccs második felében pedig a sportszerűtlenség. A 17. percben emberelőnyben Budai lőtt a kék vonalról, a kapusról lecsorgó korongot Holmström kotorta a hálóba. Két percre rá a kassaiak magyarja, Dancsfalvi alaposan lebontotta Robert Copot. Neki csak 2 percébe került, Copnak viszont az egész meccse ráment. 15 másodperccel az első harmad vége előtt a kassai Peter Slimák úgy könyökölte le Szabó Dávidot, hogy a mérkőzést Szabó sérülés, Slimák pedig végleges fegyelmi miatt nem folytathatta.

A 28. percben egy nem túl távoli lapos lövést nézett el Pál, ezzel egyenlített a HC Kosice. A 34. percben Nagy Gábor akadályozta Murajdát, amiért 2 perc büntetést kapott, a kassai ezek után belerúgott Nagyba, ő a végleges kiállítás sorsára jutott. A harmad utolsó előtti percében ismét előnyből szerzett vezetést a hazai csapat, Budai révén.

A harmadik harmad csödben csordogált, míg nem az 55. percben négy a négy elleni szituációban kiegyenlített a Kosice. A gól után Hubeny könyökölt egy határozottat, számára is ez volt az utolsó momentum a pályán. Egy percre rá a magyar csapat is sérülést okozott. Holmström vétlen magas botja után egy vérző száj maradt, így a hazai játékos 2+2-t kapott. A meccs végén Simcak szóváltásba keveredett a bíróval, még egy végleges kiállítás lett az eredménye. Ebben a kassaiak nyertek 4-0-ra, az okozott agyrázkódásban pedig 2-0-ra.

A ráadásban büntetőlövéssel nyertek a vendég juniorok, három sorozat után 0-0 volt az állás, végül a negyedikben betalált a Kosice.

Juniorválogatott csatárunk, Dancsfalvi valóban a második sorban szerepelt. Sortársa a csapatkapitány Dusan Sijka és a Bp. Stars vezetőedzőjének fia, Tomas Spisak volt elöl. Norbert sokat volt a jégen, akadtak kifejezetten ügyes megmozdulásai. Ráadásképpen a legaktívabb volt a kapura lövésekben, hatszor kísérelte meg bevenni a hazaiak hálóját. Pontot nem szerzett, de az első gólnál jégen volt.

Dicséret illeti a hazaiakat, akik nagyon nívós csapat ellen harcoltak ki döntetlent. Szép fejlődés ez a múltkori jelentős vereség után.

Nagytapolcsányba ismét öt Stars-játékossal megerősítve utazott a Nové Zámky csapata. Ezúttal Szappanos, Lencsés, Szirányi, Szajbert P. és Németh P. tartott a zöld-fehérekkel. A Topolcany 4-3-re verte az érsekújváriakat. Három vendéggólból kettőt magyar játékos szerzett, Szappanos és Németh P.

A Bp. Stars vezetősége arról tájékoztat minden érdeklődőt, hogy a Lengyelország elleni két felkészülési mérkőzést zárt ajtók mögött rendezik meg. A találkozó jellege kétkapus edzés lesz, leginkább a lengyel fél igénye szerint. A hokiszurkolók és a széles nyilvánosság előtt augusztus 26-án mutatkozik be a teljesen új első osztályú csapat.

A HC Csíkszeredában minden játékos szerepet kapott a Steaua Bucuresti ellen. Az első harmadban a kezdő kerettel álltak ki a hazaiak, a másik kettőben kevés légiós kapott szerepet, leginkább az erdélyi fiatalok voltak jégen. Hatból négy gólt így is a légiósok lőttek a csíkiaknál. A Steauánál több galaci fiatal is játszott.

A Gyilkostó Kupával kapcsolatban az elmúlt napokban ellentmondásos információk terjedtek el. Előző cikkünkben csíki források megerősítése alapján mi is tévesen tájékoztattuk olvasóinkat. Lázár Ernő, a rendező Progym vezetőségi tagja információi alapján az eredeti négy csapat vesz részt a tornán, e szerint már vissza is írtuk táblázatunkat. Elnézést kérünk az érintettektől a hibáért.

július 21., Magyarország U20-UTE 7-2 (helyszín: Budapest, Jégcentrum)
Gólszerzők: Kóger, Maszlov, Somogyi, Dancsfalvi, Magosi, Tóth, Fekti, illetve Mihály, Berta.

július 22., Magyarország U20-UTE 7-6 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Kóger, Nagy G., Szepessy, Pavuk 2, Tóth, Wéber, illetve Berta, Magosi, Virág T., Borbás 2, Győri.

július 23., Magyarország U20-UTE 6-1 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Tóth, Dancsfalvi, Nagy 2, Pavuk, Orbán, illetve Győri.

július 24., Magyarország U20-UTE 2-5 (Budapest, Jégcentrum)
G.: Wéber, Jankovics, illetve Szepessy, Borbás, Berta, Nagy G., Roczanov.

július 24., HK Levice (SVK-3.)-HC Csíkszereda 3-9 (Léva)
G.: Petres 2, Szőcs, Antal Zs., Péter, Lőrincz, Sevcik, Bíró, Góga.

július 25., Ardo Nitra (SVK-1.)-HC Csíkszereda 1-3 (Nyitra)
G.: Petres, Virág, Pupák.

július 27., HK 99 Ruzinov (SVK-2.)-HC Csíkszereda 5-2 (Pozsony)
G.: Kramny, Mihály E.

július 28., HK Trnava (SVK-2.)-HC Csíkszereda 3-0 (Nagyszombat)
G.: -

augusztus 7., Dunaújváros-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 2-0 (Dunaújváros)
G.: Misal, Orbán.

augusztus 8., Miskolc-KH Sanok (POL-1.) 0-5 (Miskolc)
G.: -

augusztus 8., Piestany (SVK-2.)-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 4-0 (Pöstyén)
G.: -

augusztus 9., Ardo Nitra (SVK-1.)-Kazcink-Torpedo (RUS-2.) 8-2 (Zólyom)
G.: Gálik, Majoross, Poljacek 2, Caládi 2, Bednarík 2.

augusztus 10., Dunaújváros-HK Trnava (SVK-2.) 1-2, h. u. 2-2, büntetőkkel 3-2 (Dunaújváros)
G.: Misal.

augusztus 11., HK 99 Ruzinov (SVK-2.)-Dunaújváros 7-3 (Pozsony)
G.: Kiss, Papp 2.

augusztus 12., Topolcany (SVK-2.)-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) 4-3 (Nagytapolcsány)
G.: Szappanos, Németh P.

augusztus 12., HC Csíkszereda-Steaua Bucuresti 6-5 (Csíkszereda)
G.: Góga 2, Saluga 2, Foltin, Socha, illetve Timaru 2, Geru, Georgescu, Tapu.

augusztus 12., Miskolc-HC Kosice (SVK, junior) 2-2, büntetőkkel 2-3 (Miskolc)

augusztus 23., Alba Volan-Briancon (FRA-1.) (Székesfehérvár) 19.00
augusztus 24., Dunaújváros-Briancon (FRA-1.) (Dunaújváros)
augusztus 28., Bp. Stars-HK 99 Ruzinov (SVK-2.) (Budapest, Jégcentrum) 17.30
augusztus 28-30. besztercebányai négyes torna. Résztvevők: Dunaújváros, HC 05 Banská Bystrica (SVK-1.), HC Sareza Ostrava (CZE-2.), GKS Tychy (POL-1.)
augusztus 28., Miskolc-HK Mihalovce (SVK-2.) (Miskolc) 18.00
augusztus 29-31., Gyilkostó Kupa. Résztvevők: Progym, HC Csíkszereda, HK Trebisov (SVK-2.), Szokol Kijev (UKR-1.)
augusztus 29., HK Levice (SVK-3.)-Ferencvárosi TC 17.30
augusztus 30., Alba Volán-??? (Sosnowiec, helyosztó)
szeptember 2., Dunaújváros-Alba Volán (Dunaújváros)
szeptember 2., Nitra (SVK-1.)-Lok. Nové Zámky (SVK-2.) (Nyitra)
szeptember 5., Graz 99ers (EBEL)-Alba Volan (Graz)
szeptember 12., Vienna Capitals (EBEL)-Alba Volan (Bécs)
szeptember 14., Alba Volan-Vienna Capitals (EBEL) (Székesfehérvár)

Az SC Csíkszereda augusztus 24. és szeptember 8. között svédországi edzőtáborozáson vesz részt. Ez idő alatt négy edzőmérkőzést terveznek, de az ellenfelek és az időpontok még nem fixek.

A Steaua Bucuresti esetében csupán a csíkszeredai tornáról értesültünk. Amint új információhoz jutunk, frissítjük az adathalmazt.