Megnéztük, mitől olyan jó a Pittsburgh

2008.05.14. 07:54 Ryan O'Brien

Ilyen sem volt még, NHL-főcsoportdöntőt néztünk a helyszínen. Két hazai siker után a Pittsburgh idegenben is oktatott. Csak egyszer kaptak ki a playoffban, már tudjuk, miért.

A 2-0-s előnnyel Philadelphiába érkezett Pittsburgh remekül kezdett. A 6. perc elején emberelőnyből Whitney volt eredményes, lövésébe Smith, majd a Flyers-kapus Biron is beleért. Az első harmad egyetlen előnyét gólra váltották Crosbyék, ez a Flyersnek három lehetőségből egyszer sem sikerült. A 8. percben a sokadik eladott korongból jött előre a Penguins, Marian Hossa növelte az előnyt.

Sokkal jobb volt a vendégcsapat, a hazaiaknak legfeljebb az okozott örömöt, amikor egy-egy vendégjátékost a palánkra sikerült passzírozni, igaz, az egyik ilyen akcióba Hartnell majdnem belesérült. Ment-ment előre a Flyers, és hirtelen szépített. A pittsburghi születésű Umberger 10. playoffgólját szerezte. A harmad utolsó percében Fleury hatalmas hibájából kis híján kiegyenlített a hazai csapat, de mégsem.

A következő játékrész ott folytatódott, ahol előző abbamaradt, azzal a különbséggel, hogy egyetlen gól sem született. Továbbra is magabiztosan állt a lábán a Pens, a Flyers előtt csak a vendégek korongvesztése során adódott lehetőség. Kapura lövésekben 17-8-ra húzott el a Pittsburgh.

Az utolsó játékrészben elkeseredett támadásokba kezdett a Philadelphia, de hiányzott az ötlet, az elképzelés, a kreativitás, volt helyettük rengeteg hiba. A felvonás 11. percében Malone váltotta gólra a gyönyörűen kijátszott Penguins-helyzetet. A látottak alapján egyértelmű volt, innen nem fog felállni a hazai csapat. Az utolsó percben Biron is lekorcsolyázott, de ez csak további gondokat hozott: alig tíz másodperc alatt elveszítették a korongot, Hossa az üres kapuba lőtte második gólját, kialakult a 4-1.

Megérdemelten nyert a vendégcsapat, ilyen arányban is. Hatalmas tudásbeli különbség volt a két csapat között. A Wachovia Center 19 965 fős közönsége a negyedik gól után csendben és gyorsan elhagyta a csarnokot. A Pens 3-0-ra vezet, 11. playoffgyőzelmével szemben mindössze egy vereség áll.

A Pittsburghben Hossa két gólt, Crosby két gólpasszt ért el, Fleury 18 lövésből 17-et megfogott. Biron 21 lövést hárított. Folytatás csütörtökön, ismét Philadelphiában.

(lesz a most tudósított meccsről egy képes riportunk is hamarosan)