A Philadelphia kilőtte a Montrealt

2008.05.04. 08:31 Ryan O'Brien

Bekövetkezett az, amire kevesen gondoltak. A Philadelphia kiverte a Montrealt, keleten a Flyers az egyik döntős, amely idegenben nyerte a párharc ötödik meccsét.

Kiesett a legerősebbnek vélt csapat keleten, a Montreal, és a tavalyi szezonban leggyengébb mutatókkal rendelkezett, mindössze 22 győzelmet aratott Philadelphia jutott a főcsoportdöntőbe, ahol Pittsburgh-NY Rangers párharc győztesét várja.

Jól kezdett a Montreal, Tomas Plekanec már az ötödik percben eredményes volt. Umberger a harmad közepén egyenlített, de 68 másodperc múlva Kovaljov találatával megint a Canadiensnél volt az előny. A második harmad 9. percében Higgins kettőre növelte a Montreal fórját, de jött az első Flyers-csapás. Alig három perc alatt megfordították a meccset a vendégek. Richards, a második gólját jegyző Umberger, majd Scott Hartnell is a kapuba talált. A játék ezen szakaszában 20-12-re nyerte a Philadelphia a kapura lövéseket. A harmadik harmad ismét hazai góllal kezdődött, Andrej Kosztyicin volt eredményes. Gyűrték egymást a csapatok, és találkozó utolsó 3 percében eldőlt a meccs és a továbbjutás. Upshall volt eredményes, majd Knuble fejezte be.

A találkozón Carey Price 31 lövést fogott, csakúgy, mint a győztes Martin Biron. A Flyersben Umberger 3 pontot gyűjtött, Mike Richards kettőt, Jeff Carter 2 gólpasszt adott. A Montrealban Plekanec, Kovaljov és Andrej Kosztyicin zárt 2-2 ponttal. A Philadelphia 2004-ben játszhatott utoljára konferenciadöntőt, akkor a későbbi győztes Tampa Baytől kapott ki. A Montreal kiesésével elfogytak a kanadai csapatok a rájátszásban. Legutóbb 1993-ben nyert Montreal, azóta senki Kanadából.