Háromszor 3-0

2008.04.30. 11:10 Ryan O'Brien

Már csak egy győzelemre áll a Pittsburgh attól, hogy a rájátszásban a második párharcát is söpréssel húzza be. A Dallas és a Detroit is 3-0-ra vezet nyugaton.

Mind a három tegnapi állásra igaz az a statisztika, miszerint eddig az NHL történetében kétszer fordult elő, hogy valaki 0-3-ról meg tudjon nyerni egy sorozatot. 1942-ben a Toronto, 1975-ben a New York Islanders. Ez utóbbi pont azt a Pittsburghöt verte ki, amely történetében még sosem állt vereség nélkül első hét playoffmeccse után.

A New York Rangers elleni első, idegenbeli összecsapáson remek meccsen nyert a Pens a sokkal többet próbálkozó Rangersszel szemben. A hazaiak 39-17-re nyerték a kapura lövéseket. Marian Hossa az első percet követően vezetést szerzett, és nagyon sokáig kellett várni az első Rangers-gólra. 14:32-nél Martin Straka egalizált. A harmad utolsó négy percében Laraque és emberelőnyből Jevgenyij Malkin volt eredményes. A második harmad közepén Callahan és Jaromir Jagr révén 64 másodperc alatt egyenlített a NY Rangers, de Malkin a harmad végén megint emberelőnyből juttatta vezetéshez a Penguinst. A kegyelemdöfést az utolsó játékrész legelején Ryan Malone találata jelentette. Fleury 36 lövést hárított, Lundqvist 17-ből kapott öt gólt. Malkin 3 pontot szerzett, Hossa 2-t, Sykora, Goncsar és Crosby 2-2 gólpasszt jegyzett. A másik oldalon Jagr és Straka zárt 2 ponttal, Scott Gomez 2 gólpasszt vállalt.

A Dallas hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást, a sorozatban már 3-0-ra vezet az esélyesebbnek vélt San Jose ellen, és a következő összecsapást is a Stars otthonában rendezik. Hosszabbításban dőlt el a meccs, a győztes gól az 5. percben esett és Mattias Norström szerezte. Az első harmad utolsó percében Patrick Marleau emberhátrányból volt eredményes. Az utolsó játékrészben egyenlített a Dallas. A 47. másodpercben Zubov emberelőnyből talált a kapuba. Norström 47. playoffmeccsén csak a második gólját lőtte. Legutóbb 1999-ben vezetett a Dallas 3-0-ra, akkor meg is nyerte a Stanley-kupát. A Stars újabb kétéves, 2,85 millió dolláros szerződést kötött Steve Ott-tal.

A Detroit Dacjuk remek játékának köszönhetően került egy győzelemre a továbbjutáshoz. Mind a három játékrészre jutott gól. Az elsőben három is esett, Cody McLeod, a Colorado játékosa kezdte, Dacjuk és Franzen révén fordított a Red Wings. A második játékrészt is 2-1-re nyerték a vendégek. Dacjuk a 7. percben már második gólját lőtte, majd két emberelőnyös találat következett. Előbb Brunette szépített, majd Zetterberg kettőre növelte a Detroit előnyét. Brunette is duplázott, ismét előnyös helyzetből. Dacjuk 3, Zetterberg 2 ponttal zárt, Samuelsson 2 gólpasszt adott. A másik oldalon Sakic ért el 2 asszisztot, ezzel 186 playoffpontnál jár, az örökranglistán a 8. helyre jött fel, megelőzte Steve Yzermant. Forsberg és Hannan visszatért, Ryan Smyth viszont kihagyta a mérkőzést. A Detroit kapujában Osgood 30 lövést hárított. Nicklas Lidström 201. playoffmérkőzését játszotta, ő a rájátszások történetében a legtöbb szerepet kapott európai születésű játékos, Jari Kurri csúcsát döntötte meg.

Mindeközben a profi hokiszakírók szövetsége, a PHWA kijelölte az a három játékost, aki közül ki kell választani idén a Hart Memorial Trophy győztesét, vagyis az alapszakasz legértékesebb játékosának járó díjat. A Jarome Iginla, Jevgenyij Malkin, Alekszandr Ovecskin trióbol kerülhet ki a nyertes.