Egyenlített a Philadelphia

2008.04.27. 08:12 Ryan O'Brien

A Detroit 2-0-ra vezet, miután második hazai meccsét is megnyerte, elég magabiztosan. A Flyers idegenben harcolta ki a sikert, hiába kapaszkodott a Montreal.

Johan Franzen volt a meccs embere Detroitban a Colorado elleni sorozat második összecsapásán. Az első két gólt emberelőnyből, az utolsó hazait emberhátrányból érte el a 29 éves svéd játékos, aki a Colorado elleni első meccsen is 2 gólt vállalt, így már 10 pontnál tart a playoffban, aminél többet eddig még sosem ért el, igaz, ez még csak a harmadik szezonja. Franzen góljai után Filippula és Zeterberg is eredményes volt, így 30 perc játék után 4-0-ra vezetett a Red Wings. Az utolsó játékrész elején Laperriere még szépíteni tudott, de a harmad 9. percében jött a harmadik Franzen-találat, ez volt a svéd első mesterhármasa. A Detroit 40-20-ra nyerte a kapura lövéseket, Kronwall két gólpasszt adott. A Colorado kapujában Theodore-t a negyedik gól után lecserélték, Budaj folytatta. Az Avsben nem játszott Forsberg, Scott Hannan és Wojtek Wolski.

Nem engedi elhúzni a Philadelphia a Montrealt, a második mérkőzésen idegenben győzött. Umberger góljával kezdődött a mérkőzés, Jeff Carter emberelőnyből kétgólosra növelte a Flyers előnyét, a 17. percben Saku Koivu szépített. Briere percei következtek a második harmadban, találatával ismét kettő lett a kölünbség. Az utolsó játékrész legelején Andrej Markov révén zárkózott a Canadiens, de 2 perc 21 másodperccel a vége előtt Umberger eldöntötte a találkozót. Montreal támadott aktívabban, 36-23-ra nyerte a kapura lövéseket, Biron 34 lövést fogott, Price ezúttal csak 19-et.