Jöhetnek a konferencia-elődöntők

2008.04.23. 10:00 Ryan O'Brien

Eldőlt minden. Tegnap éjszaka két helyszínen is a hetedik összecsapásokat rendezték. A San Jose odahaza, a Philadelphia idegenben harcolta ki a továbbjutást. Az utóbbi hosszabbítás után. Csütörtökön kezdődnek az elődöntők.

Nem sikerült a Washingtonnak hazai pályán behúzni a győzelmet és ezzel együtt a továbbjutást. Joffrey Lupul a hosszabbítás hetedik percében emberelőnyből az elődöntőbe lőtte a Philadelphiát, Egy hatalmas bomba lecsorgott Huet-ről, a leggyorsabban eszmélő Lupul közvetlen közelről a hálóba kotorta. Nicklas Backström a Capitalsnak szerzett előnyt az első harmadban, de tíz perccel később Scottie Upshall egyenlített. A második harmadban Sami Kapanen márt a Flyerst juttta előnyhőz, de ismét a 16. percben Ovecskin egyenlített. A harmadik harmadban nem esett gól, jött a hosszabbítás. A Washington 41-34-re nyerte a kapura lövéseket, Biron 39-szer védett.

A második harmadban mutatott remek játékának köszönhetően a San Jose hazai pályán győzte le a Calgaryt és jutott tovább a nyugati főcsoportban. Emberelőnyből esett az első harmad két gólja. Előbb Joe Thornton a hazaiakat juttatta fórhoz, másfél perc múlva Jarome Iginla egyenlített. A második játékrészben Owen Nolan lévén a Calgarynál volt az előny, de ezután valamivel kevesebb, mint kilenc perc alatt négy gólt lőtt a San Jose. Jeremy Roenick duplázott, Joe Pavelski és Devin Setoguchi is a hálóba talált. Az újonc Setoguchi élete első playoffos gólját szerezte. Az utolsó harmadban Primeau szépített, kialakítva az 5-3-as végeredményt. A Sharks 41-22-re nyerte a kapura lövéseket. A San Joséban Ehrhoff 2 gólpasszt adott. A 39. életévében járó Jeremy Roenick 2 gólja mellett 2 asszisztot is jegyzett. Roenicknek ez a 16. playoffja, 4. csapatával vesz részt benne.

A negyeddöntőket követően Daniel Briere vezeti a playoff pontlistáját 11 egységgel. A legtöbb gólt is a Philadelphia csatára lőtte, 6-ot. A legtöbb gólpasszal négyen állnak. Vaclav Prospal (Philadelphia), Jaromir Jagr (NY Rangers), Mike Ribeiro (Dallas) és Sidney Crosby (Pittsburgh) is 6-6 asszisztot ért el. Mindegyikük folytathatja a sorozatot. Jelenleg Chris Osgood (Detroit) a legjobb kapus, mind a védéshatékonyságban, mind a kapott gól/meccs mutatóban nincs eddig jobb nála.