Nincs a legjobb a legjobb négy között

2008.04.03. 17:43 Ryan O'Brien

Befejeződött a német bajnokság, a DEL rájátszásának első köre. Nem kis meglepetésre az alapszakasz győztese számára véget ért a szezon. Kölnben minden idők leghosszabb európai meccsét játszották.

DEG MetroStars (8.)-Sinupret Ice Tiger (1.) 4-1

Az első párosítás hozta a negyeddöntők legnagyobb meglepetését. Az alapszakaszt magabiztosan nyerő nürnbergi alakulat nehezen nyerte az első meccset, de ezt követően a MetroStars következett. A düsseldorfi csapat legjobbja az 5 gólt és 1 gólpasszt összehozó Reimer volt. Az ötödik összecsapást idegeben nyerte a DEG, úgy, hogy végig vezetett a találkozón. A Sinupret az alapszakaszban háromszor is nyert a DEG ellen, most egymás után négyszer kikapott, és óriási meglepetésre kiesett.

Eisbären Berlin (2.)-Hamburg Freezers (7.) 4-1

Hozta a kötelezőt az Eisbären, de ugyanúgy vereséggel kezdte a sorozatot, ráadásul hazai pályán. Két idegenbeli meccsén alaposan megszórta ellenfelét a berlini alakulat, a másodikon 7-4-re, a negyediken 6-1-re nyert Hamburgban. Az ötödik hozta az első overtime-ot, Frank Hördler az Eisbären részéről betalált, a sorozatnak vége lett. A berliniek legjobbja a két kanadai, Brandon Smith és Nathan Robinson volt. Az előbbi 2 gólja mellé 7 gólpasszt adott, Robinson 3 gólt szerzett és 5 asszisztot jegyzett.

Kölner Haie (3.)-Adler Mannheim (6.) 4-1

A Kölner Haie amellett, hogy simán vette az akadályt, arról is elhíresült, hogy 3. összecsapása minden idők leghosszabb európai mérkőzése volt. A Mannheim egyetlen győzelmét a második meccsen, hazai pályán aratta. A döntőnek bizonyuló ötödik találkozót simán nyerte a Haie. A csapat legjobbja az ötgólos szlovák Ivan Ciernik volt.

Frankfurt Lions (4.)-Iserlohn Roosters (5.) 4-3

Az alapszakasz-helyezés alapján ettől az összecsapástól várták a legnagyobb csatát. A kiegyenlített erők küzdelmére jellemző, hogy három alkalommal is hosszabbítottak. A Frankfurt 2-0-ra elhúzott, innen egyenlített az Iserlohn. A Lions egy alkalommal shutoutra hozta a meccset, ráadásul Iserlohnban. A mindent eldöntő hetedik összecsapás nagyon kiélezett küzdelmet hozott. Mindkét csapat egy-egy gólt lőtt az első harmadban. A második harmadban kettővel, a harmadik játékrész 10. percében hárommal elment a Frankfurt. Elkezdett kapaszkodni az Iserlohn, de csak a 4-3-as szépítésig jutott. Nyert és továbbjutott a Frankfurt Lions. A negyeddöntőben Taylor, Regehr és Vorobiev szerzett 3-3 gólt, Jason Young 7 gólpasszt adott.

Már zajlanak az elődöntők is, az első meccseken két kiütéses hazai siker született. Az Eisbäraen a DEG ellen nyert 4-1-re, a Kölner Haie a Frankfurt Lionst gázolta el, 12 925 néző előtt, 7-1-re.