Hat és fél órás meccs Kölnben

2008.03.28. 08:25 Ryan O'Brien

Az európai hokitörténet leghosszabb meccsét játszhatták március 22-én a Köln Arenában, ahol a helyi Haie az Adler Mannheim csapatát fogadta. Hatszori hosszabbítás után született meg a kölni győzelem. A világban volt hosszabb is: az NHL-ben, 72 éve.

Az első harmadban a hazaiak tíz perc alatt 3-1-re elhúztak. A második játékrész végére megmaradt a kétgólos Haie-előny. A rendes játékidő utolsó felvonásában előbb Lewandowski szépített, majd a 17. percben Pascal Trepanier egyenlített, jöhetett a hosszabbítás. Ám hogy ilyen hosszú folytatás lesz, arra a helyszínen helyet foglaló 16 865 néző egyike sem számíthatott.

Ötször húsz perc pergett le anélkül, hogy a két csapat közül bármelyik is a hálóba talált volna. Pedig nem lehet azt mondani, hogy nem kísérleteztek. Említsük meg: a második hosszabbításban a Mannheim 22-9-re nyerte a kapura lövési mutatót. 168 perc és 16 másodperc telt el, amikor Philip Gogulla megkegyelmezett a nézőknek és a játékosoknak. A találkozó 180. lövése utat talált a kapuba, méghozzá a Mannheimébe. A kapura lövési arány 100-80 volt a vendégek javára.

A hazaiak 5-4-re nyerték tehát a maratoni összecsapást. Délután fél hatkor kezdődött a találkozó. Családi szórakozás a hokimeccsre járás Németországban. Bizony a gyermekek elálmosodhattak a végére, éjfél előtt egy perccel ért véget a véget érni nem akaró meccs. A kezdő sípszótól 6 óra és 29 perc telt el addig. Íme, az utolsó pillanatok:

Megpróbáltunk ennél a találkozónál hosszabbat keresni. Az 1936-os szezon elődöntőjében, március 24-én a Detroit Red Wings Montrealban, a Maroons ellen játszotta első mérkőzését. A hatodik hosszabbítás döntött ott is, azzal a különbséggel, hogy 176 perc 30 másodpercig egyetlen árva gól sem született. Mud Bruneteau mentett meg mindenkit.

1997-ben a brit bajnokság elődöntőjében a Nottingham Panthers és az Ayr Scottish Eagles meccse is a hatodik hosszabbításban dőlt el. Az volt a különbség, hogy akkoriban a brit pontvadászatban tízperces overtime-okat játszottak, így Jeff Hoad gólja 115 perc 49 másodpercnél született.