Gólszüret Svédországban

2008.03.16. 07:04 forestjr

Összesen 27 gól született a svéd negyeddöntők harmadik mérkőzésein. A legtöbbet Timrában láthatták a nézők, a csapat a formán kívül játszó Modót verte 6-3-ra.

A timrai meccs első két harmadban ellenállhatatlanul játszottak a hazaiak, ennek köszönhetően 5-1-es vezetéssel kezdhették az utolsó játékrészt. Ekkor valamelyest magukra találtak a tavalyi szezon bajnokai, így legalább a záró etapot meg tudták nyerni, minimális különbséggel, 2-1-re. A meccs hőse a timrai Pyörele, aki két góljával és egy asszisztjával segítette harmadik meccsén a harmadik győzelméhez csapatát. A Timra egy győzelemre van az elődöntőtől, a modóiak csalódást keltő játékát látva már a következő meccsen be is biztosíthatják a folytatást, elsőként.

A HV71 idegenben lépett jégre, jó helyzetkihasználásának és a Skelleftea fegyelmezetlenségének köszönhetően simán, 7-1-re mosta le a pályáról az amúgy végig agilisan játszó hazaiakat. A huskvarnai (jönköping városrésze) gárda szerencsésen át tudta vészelni 1-1-gyel az első harmad hatalmas hazai nyomását, utána beindult a henger, Hadelövnek még kétszer, a helyette csereként beálló Dahlbergnek pedig négyszer (hét lövésből!!!) kellett kipiszkálnia kapujából a korongot. A Skelleftea játékosai nem bírták elviselni, hogy jobban játszanak ellenfelüknél, mégis nagy arányú vereséget szenvednek, így az utolsó harmadban 54 perc büntetéssel sújtották őket a játékvezetők. A HV71 két nyert mérkőzéssel fordított, most 2-1 a párharc állása a javukra.

A frölundai indiánok meglepő magabiztossággal verték a Farjestad gárdáját. A hazaiak 49 lövésből négyszer tudtak betalálni, a kapujukra érkező 27 próbálkozásból viszont az összeset hatástalanítani tudta Ahonen kapus, oroszlánrészt vállalva a 4-0-s győzelemben. A kapus mellett Jonas Johnsont és Niklas Anderssont érdemes kiemelni, mindketten egy-egy góllal és assziszttal tűntek ki a mezőnyből. A párharc állása 2-1 a Frölunda javára.

A legizgalmasabb mérkőzést Stockholmban rendezték, a Djurgaarden fogadta a Linköpinget. A hazaiaknak mindenképpen győzniük kellett, különben nehéz helyzetbe kerülhettek volna, ugyanis az első két összecsapáson a Linköping diadalmaskodott. Az első két harmadban ennek megfelelően játszottak a fővárosiak, ami az eredményen is meglátszott, 3-1-es hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. Az utolsó játékrészben mindent megpróbált a vendéggárda, már a második percben sikerült szépíteniük Joakim Eriksson jóvoltából. Összesen egy (!!!) lövést engedélyeztek a hazaiaknak, de az bement, az utolsó percben Ottosson talált az üres kapuba. A lefújás után Melichar és Eklund magánszámát csodálhatták meg a nézők, amihez több játékos is csatlakozott. Ebben a műfajban is a Linköping járt rosszabbul, három kiállítást kaptak kettő ellenében. Két góljával Ölvestad tett a legtöbbet a hazaiak szépítése érdekében, az állás 2-1-re módosult.