Meleg percek Huskvarnában

2008.03.14. 11:00 forestjr

A Lingköping és a Timrå közelebb került a negyeddöntőhöz, a többiek 1-1-es állással várhatják a harmadik meccseket, az első helyről indult HV71 is feltámadt.

Örnsköldsvikben szerepelt a Timrå a Modo vendégeként, joggal várták a hazai szurkolók, hogy a keddi fiaskó után kedvenceik legázolják a sasokat. Ennek megfelelően nagy elánnal kezdték a meccset, de a gólokat két szép kontrából Styf és Tenkrat révén a Timrå szerezte. Ez érezhetően vissza is vetette a Modót, a harmad további részében alig-alig jutottak el a vendégek kapujáig, a Timrå a kapuvasat is letesztelte. A második játékrészben magához tért a hazai együttes, de ez is csak időszakos döntetlenre lett elég, a timråi Pärsinnen, majd a modói Salomonsson emberelőnyös góljaival 1-1-re alakult a harmad végeredménye, 1-3-as vendégelőnnyel várhatták a csapatok a záró etapot. Ott ismét a Timrå akarta jobban a győzelmet, Styf, majd Kokko is betalált, az 58. percben a hazai Victor Hedman kozmetikázta 2-5-re a végeredményt.

A Skellefteåra meleg percek vártak Huskvarnában, az előző meccsen megráncigálták az oroszlán bajszát, legyőzték az alapszakaszgyőztes HV71 csapatát. A várt hazai brillírozás elmaradt, kiegyenlített mérkőzést játszott a két csapat, azzal a különbséggel, hogy a HV71 felé billent a mérleg nyelve. A harmadik játékrész Johan Davidsson első, illetve Per Ledin második harmadban szerzett góljával a hazaiak 2-0-s vezetésével indult, és úgy kezdődött, ahogy a vendégek eltervezték, már az 5. percben betaláltak Thomas Larsson jóvoltából. Fokozatosan egyre nagyobb nyomás alá helyezték a hazai kaput, a 16. percben büntetőt is hibáztak ( a felső kapuvasról vágódott ki a korong, videóbírót kellett alkalmazni), de az eredmény már nem változott, ha nehezen is, de hozta a kötelezőt a bajnokesélyes.

A Linköping viszonylag simán verte a Djurgårdent, így már 2-0-ra vezet. A gólgyártást Patric Blomdahl kezdte a 13. percben, emberelőnyös szituációból jutatta a pakkot a vendégek kapujába. A második harmad 2.percében a Pittsburghből jól ismert Surovy növelte a linköpingiek előnyét, majd kissé váratlanul érkezett a válasz, Bremberg góljával felzárkózott egy gólra a vendég együttes. Öt percig örülhetett a Djurgården, Pihl góljával visszaállt a kétgólos hazai vezetés. A záró harmadban is többet támadtak a hazaiak, és Håkansson találatával kialakították a 4-1-es végeredményt.

Feszült mérkőzésen fogadta Hári János együttese, a Färjestad BK a Frölunda HC-t. Az egy ideig még az ifjú magyar nélkül felálló hazaiak felnőttcsapata hatalmas izgalmak közepette fektette két vállra az ellenfelet. Az első harmadban Pirnes és Jönsson találatára nem érkezett válasz vendégoldalról, így az első szünetben 2-0 állt az eredményjelzőn. A második harmad 8. percében hatalmas bunyó alakult ki, három páros is szorgalmasan püfölte egymást, amiből a Frölunda jött ki jobban, emberelőnyben kezdhette a következő perceket, amit Magnus Kahnberg kíméletlenül ki is használt. A kérdés adott: megéri bunyózni a mai hokiban? A záró játékrész gyors hazai góllal kezdődött (Jörgen Jönsson másodszor is betalált), amire a 16. percben Plüss válaszolt. Ezután mindent megpróbált a vendég Frölunda, a 19. percben a kapusukat is lehozták, nem érte meg, egy saját harmadból indított lövéssel Mikael Johansson bebiztosította a Färjestad győzelmét.